30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPZ na motorce - prosim o radu  (Přečteno 6213 krát)

Gra25el

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #15 kdy: 25 Března 2022, 09:50:06 »

To je hezka a pravdiva odpoved ale pro mne uplne bezvyznamna protoze pak bych mohl sundat pulku motorky dilu ktere by spravne na motorce byt nemeli a jelikoz mam motorku upravenou nejem vzhledove ale hodne hlavne i technicky tak je to pro mne uplne nicnerikajic moralisticky nazor....

Spz pokud bude ve spravnem uhlu podle vyhlasky a osvetlena, tak by to nemel byt v nicem problem.

Kdybych chtel slyset nazor ekologicky, technicky a esteticky spravne motorky tak nepisu sem ale primo na ministerstvo dopravy  ;)
Co po nás vlastně chcete? Za sebe bych doporučil SPZ sundat úplně a pohybovat se na okruzích. Protože až to někde položíte a škrtnete o mé auto nebo se naše motorky potkají, váš stroj (tedy půlka stroje co na silnici nemá co dělat) nejspíše zapříčiní že Vaše pojišťovna odmítne plnit z POV. No a pokud půjde o DN bez zranění (tuším že vážného), tak odmítne plnit i ČKP, ale budu to vymáhat po Vás. Takže za mě okruh a RZ si nalepte třeba na záda.

V cem chci poradit je jasne napsane nahore, nepotrebuju poradit kde bych mel mit odrazku, lekarnicku, ze jezdit 50/90/130 a co si muzu dat na svoji motorku a kde jezdit.

Tzv na okruh si jdete treba vy, ja na nej jdu jen kdyz se mi chce a nejezdim jen tam a je to moje vec na kterou jsem se vubec neptal, to za prvy....

Za druhy s pojistovnou problem neni a nikdy nebyl a nikdy nebude, takze tyhle vase teorie jsou mimo misu a ani jsem se na ni neptal to za druhy....

Jasne jsem se ptal na neco a par lidi mi normalne a inteligentne odpovedelo za coz jim dekuji a podle toho uz je na mem uvazeni se zaridit. Radu jak mit motorku v poradku podle vyhlasky nepotrebuju a ani jsem se na ni neptal. To bych psal logicky jinam a ptal se jinak... Tot vse

Ostatnim diky za rozumnou radu  ;)
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #16 kdy: 25 Března 2022, 13:15:33 »

A to by byl velký problém si nechat vyrobit kus plechu ve tvaru V a na něj umístit značku? Pak by začínala pod světlem a svírala se sedlem stejný úhel, jako tak krabička vrtáků na fotce.. Beztak to fůra motorek má přesně tak.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #17 kdy: 25 Března 2022, 17:30:00 »

Jenže to by na ní nesměl sedět. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #18 kdy: 25 Března 2022, 21:29:55 »

Jo, to si už musí majitel změřit sám. Podle reakcí mi přijde, že cílem dotazu je jak tam tu značku nemít a nehyzdit si tak tu tuningovou nádheru a ne jak to udělat.
Každopádně od oka mi přijde, že 1. ta krabička s vrtáky je určitě delší než 16cm 2. je v půlce místa, kde by to šlo chytit a 3. svírá menší úhel než povolených 30 stupňů. V součtu by to imho s případným drobným nedodržením úhlu vyjít mohlo i s jezdcem.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #19 kdy: 27 Března 2022, 19:28:45 »

Já nechápu co se vám na mé odpovědi nelíbí.
Jak má být umístěna SPZ je jasně dané.
Pokud jí budete mít umístěnou nečitelně (bez rozdílu, jestli je přišroubovaná, nebo provizorně přilepená izolepou), tak můžete přijít o řidičák, protože to nejde ukecat, bo s takovou značkou jedete vědomě.
Co víc na tomhle chcete vymejšlet, nebo poradit?

To už snad větší šance na výhru je jízda bez spz, jak se špatně přidělanou.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #20 kdy: 28 Března 2022, 07:04:36 »

No možná by pomohlo kdyby nám tazatel poslal ještě fotku motocyklu před úpravou jak a kde byla značka umístěna dovozcem, který to musel nechat někde schválit. Pak by šlo nejen radit jak značku přidělat doopravdy, tak co říkat vopičákům když ho zastaví bez značky tak aby ta historka o upadnutí za jízdy byla prokazatelná i v následném SŘ.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #21 kdy: 28 Března 2022, 21:11:28 »

Co to dát na levý bok, když to na blatník nejde? Často to tak mají.

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #22 kdy: 28 Března 2022, 23:08:22 »

§ 33 odst. 2 vyhlášky č. 343/2014 Sb. o registraci vozidel - znění od 01.07.2020
Citace
(2) Moped, motocykl a motorová tříkolka (vozidla kategorie „L“) se vybavují pouze jednou tabulkou s registrační značkou, která se umísťuje na silničním vozidle vzadu uprostřed nebo v souladu se schvalovací dokumentací. Tabulka s registrační značkou se umísťuje kolmo nebo skloněná ne více než 30 stupňů vpřed a ne více než 15 stupňů vzad od roviny kolmé k podélné ose silničního vozidla.

Pokud by dostal výjimku do TP, asi by se dalo, problém je v tom že to pak nebude crazy mega cool sport bike (bude problém to v zatáčce i naklonit, což mají choppery teda už z výroby). Navíc RZ bude z úhlů špatně čitelná (takže tu výjimku pravděpodobně nedostane).

To spíš něco takového, https://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-swing-tail-section-licence-plate-holder-for-shaft-drive-38982-002-1.html
« Poslední změna: 28 Března 2022, 23:12:06 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #23 kdy: 29 Března 2022, 10:36:42 »

Pak by šlo nejen radit jak značku přidělat doopravdy

V cem chci poradit je jasne napsane nahore, nepotrebuju poradit kde bych mel mit odrazku, lekarnicku, ze jezdit 50/90/130 a co si muzu dat na svoji motorku a kde jezdit.

Ale on nechce poradit s tímto. On chce nějakou univerzální radu, co tvrdit policajtům jako důvod, že jede se špatně umístěnou SPZ a nejlépe tak, aby za to nemohl být postihnutelný.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #24 kdy: 29 Března 2022, 10:39:25 »

Bohužel  spousta lidí žije v bludu že lze uniknout ze všeho, jen že stačí znát ty děravé zákony.  Pokud chce vědět co říct, tak nejlepší rady co se může dostat je neříkat nic.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #25 kdy: 30 Března 2022, 04:12:17 »

On chce nějakou univerzální radu, co tvrdit policajtům jako důvod, že jede se špatně umístěnou SPZ a nejlépe tak, aby za to nemohl být postihnutelný.

Nějaký příběh alespoň jednou uhratelný v SŘ lze vymyslet jedině, když budeme vědět, kde ta značka správně měla být přidělaná. I tak to bude vždy risk.
IP zaznamenána