30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPZ na motorce - prosim o radu  (Přečteno 6214 krát)

Gra25el

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
SPZ na motorce - prosim o radu
« kdy: 23 Března 2022, 08:56:29 »

Ahoj, jelikoz jsem byl od znameho odkazan sem, ze tady budou vedet, vznasim dotaz (kdyby bylo neco spatne tak se omlouvam jelikoz jsem tu novy a pisu na mobilu)  ;D

Mam motorku ktera ma zadni cast hotbodies, coz je upraveny tuningovy dil z USA a neni tam jak pridelat spz jelikoz zadni svetlo a blinkry jsou umistene pod pruhlednou casti a ne uplne na konci zadku takze by zakryvala svetlo i blinkry...

Spz jsem tedy nalepil na podsedlak, cimz ale samozrejme nesplnuje uhel...

Muj plan byl, kdyz mne zastavi, mit v miste podsedlaku oboustranku a kus ustipleho drzaku spz a rict... bohuzel se mi cestou utrhnul drzak spz, tak jsem provizorne pridelal spz timto zpusobem, tady mam i pasku kterou je pridelana a kus drzaku.

Ale potrebuji vedet jak postupovat abych zbytecne neriskoval papiry nebo podobne. Je mi jasny ze kdyz narazim na prudice tak me bude davat cocku.

Tzv u motorky se stava dost casto ze spz nebo drzak spz se vibracema utrhne a co kdyz spz aby clovek dojel pripevni provizorne!? Vim dokonce o klukovi co jezdi bez spz uplne  :x

Prosim poradte jak toto resit. Moc diky

Ps- radu jak pridelat spz nepotrebuju, tu znam...  8) ;D
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2022, 12:13:28 »

Špatná rada - dejte tam "něco jako držák", značku nechte doma a při kontrole jste "před jízdou vše kontroloval, značka musela upadnout za jízdy, dále se odmítám vyjadřovat".
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2022, 13:42:08 »

Aneb jak pro úplnou pitomost riskovat papíry a prachy za advokáta  ;D
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2022, 14:09:29 »

Přesně jak píše Fogyn. Neprokáží zavinění.

Naopak ve Vašem scénáři Vás jednoduše uvaří.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2022, 14:46:13 »

e-m - nechci Vám brát iluze, ale pokud bych použil Vaši analogii a pohled na věc, která je samozřejmě beze všeho v zásadě logická, tak lze poukázat na to, že to není tak “snadné“ .Kdyby ano, tak by to znamenalo, že když borcovi upadne na autě značka a dá si ji za sklo, že to je ok a my přitom víme, že za to Vás SO vykostí přesně tak jak je sluší a patří.

Za mě osobně tohle považuju za zcela absurdní hraní si s ohněm.  Neprokáží zavinění.... je třeba taky myslet na to, že řidič asi nebude zkušený “zmrdobijec“ a největším nepřítelem řidiče je často řidič sám. Stačí, aby se ho fízl zeptal odkud a kam jedete, on uvede, kde jede a tím si například zavře cestu na nouzové dojetí, atd atd.

Nemluvě o tom, že nemáte asi domyšleno co budete říkat, pokud Vás ta samá hlídka například zastaví za nějakou dobu znova.

 

« Poslední změna: 23 Března 2022, 19:48:16 od Dýkej »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #5 kdy: 23 Března 2022, 15:57:24 »

Já tam vidím vozidlo nezpůsobilé k provozu a k tomu krásný důkaz, že je to úmyslné a k tomu připravené řidičovo přiznání.

Motorku nemám, ale je to stejné jako kdybych si RZ nalepil na auto někam kam mě napadne a ne tam, kde to je zákonem definováno. Pokud není alternativou mít tam řádně upevněnou RZ, tak je lepší mít tam fakt jen kus držáku a značku mít doma a hrát hru na jé vono to asi za jízdy upadlo. Pak to ale obnáší studium komunikace s policií a úřady na úrovni pokročilý uživatel a začal bych první lekcí, že s policií se nikdy nebavíme o ničem, maximálně můžeme pozdravit, vše další je riskantní.

Jak říkají v telce a nikde jinde. "máte právo nevypovídat, cokoli co řeknete může být použito proti vám"
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #6 kdy: 23 Března 2022, 17:22:56 »

Známý se víc jak rok přetahoval s úřady kvůli úhlu držáku, zastavila je pčr cestou ze srazu. Sám nasekal spoustu chyb, ale to nic nemění na tom, že jsou na to někde mimořádně hákliví. Minulý týden mne na stk buzerovali, že mám rz provrtanou a pod šroubky podložky. Prý to snižuje čitelnost. Když jsem jim vysvětloval, že za a: jsem rz nemontoval já, a za b: vibracemi kolem šroubků praská a proto jsou tam podložky, tak se technik nablble naculoval. Šroubky i podložky jsem měl natřené na bílo a stejně jsem si připadal jak malé ditě, které je přistiženo s pusou od čokolády a říká, že ji nesnědlo. A to neřeším, že chtěl abych něčím omotal řadící páku, protože po pádu bylo obroušené/otřepené gumové zakončení. Je mně zle z těchto existencí, které se nejspíš jinak neuživí.
IP zaznamenána

Gra25el

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #7 kdy: 23 Března 2022, 19:10:54 »

Moc diky vsem za rady.... Radsi to nebudu riskovat a dam ji na stejne misto ale v 15 stupnovym sklonu vzad at je citelna a podle vyhlasky.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #8 kdy: 23 Března 2022, 21:25:06 »

SPZ má být umístěna tam kde to výrobce určil.
Pokud se jedná o tuningový díl, tak to tak výrobce neurčil.
IP zaznamenána

Gra25el

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #9 kdy: 23 Března 2022, 22:19:58 »

To je hezka a pravdiva odpoved ale pro mne uplne bezvyznamna protoze pak bych mohl sundat pulku motorky dilu ktere by spravne na motorce byt nemeli a jelikoz mam motorku upravenou nejem vzhledove ale hodne hlavne i technicky tak je to pro mne uplne nicnerikajic moralisticky nazor....

Spz pokud bude ve spravnem uhlu podle vyhlasky a osvetlena, tak by to nemel byt v nicem problem.

Kdybych chtel slyset nazor ekologicky, technicky a esteticky spravne motorky tak nepisu sem ale primo na ministerstvo dopravy  ;)

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #10 kdy: 24 Března 2022, 09:32:09 »

Spz pokud bude ve spravnem uhlu podle vyhlasky a osvetlena, tak by to nemel byt v nicem problem.
Problém by určitě neměl být při náhodné a pohodové kontrole.

Nicméně měl byste si být vědom toho, že vám můžou při té kontrole nařídit mimořádnou STK, kde se může provalit, že to dle zákona vlastně nepatří na silnici. Důvodem může být, že fízl nemá rád motorkáře, tuningáře, stará mu nedala, sere ho nadřízený, jste moc drzej nebo máte divnou bundu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #11 kdy: 25 Března 2022, 00:06:09 »

To je hezka a pravdiva odpoved ale pro mne uplne bezvyznamna protoze pak bych mohl sundat pulku motorky dilu ktere by spravne na motorce byt nemeli a jelikoz mam motorku upravenou nejem vzhledove ale hodne hlavne i technicky tak je to pro mne uplne nicnerikajic moralisticky nazor....

Spz pokud bude ve spravnem uhlu podle vyhlasky a osvetlena, tak by to nemel byt v nicem problem.

Kdybych chtel slyset nazor ekologicky, technicky a esteticky spravne motorky tak nepisu sem ale primo na ministerstvo dopravy  ;)
Co po nás vlastně chcete? Za sebe bych doporučil SPZ sundat úplně a pohybovat se na okruzích. Protože až to někde položíte a škrtnete o mé auto nebo se naše motorky potkají, váš stroj (tedy půlka stroje co na silnici nemá co dělat) nejspíše zapříčiní že Vaše pojišťovna odmítne plnit z POV. No a pokud půjde o DN bez zranění (tuším že vážného), tak odmítne plnit i ČKP, ale budu to vymáhat po Vás. Takže za mě okruh a RZ si nalepte třeba na záda.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2022, 03:37:07 »

.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #13 kdy: 25 Března 2022, 08:33:07 »

Dykej: Ale samozřejme, však to je to, co píšu. Dát si SPZ za sklo je analogické s tím, když si SPZ přilepí k "prasklému" držáku. Je to špatně, protože o tom prokazatelně věděl a neměl pokračovat v jízdě.

To je lepší jet bez ní. Že to není snadné a může to generovat další problémy je zřejmé.
IP zaznamenána

Gra25el

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPZ na motorce - prosim o radu
« Odpověď #14 kdy: 25 Března 2022, 09:37:04 »

Spz pokud bude ve spravnem uhlu podle vyhlasky a osvetlena, tak by to nemel byt v nicem problem.
Problém by určitě neměl být při náhodné a pohodové kontrole.

Nicméně měl byste si být vědom toho, že vám můžou při té kontrole nařídit mimořádnou STK, kde se může provalit, že to dle zákona vlastně nepatří na silnici. Důvodem může být, že fízl nemá rád motorkáře, tuningáře, stará mu nedala, sere ho nadřízený, jste moc drzej nebo máte divnou bundu.

Ano to je pravda a jsem si toho samozrejme vedom, to se stat muze i kdyz je to krajni mez a ridka vyjimka. Toho jsem si samozrejme vedom a musim s tim pripadne pocitat.
IP zaznamenána