30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zbytkáč 0,4 0,34 0,31  (Přečteno 12456 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #15 kdy: 22 Března 2022, 13:56:45 »

Chybějící zavinění je to, že jste jako řidička před nasednutím do auta udělala vše proto, abyste zajistila že nejste pod vlivem.  Tzn. spočítáte kolik jste toho vypila a kdy tak, aby jste v době kontroly byla zcela bezpečně bez alkoholu. Zaroveň vypovíte, že jste si před jízdou udělala test dostupým alkohol metrem s čistým výsledkem a tudíž hodnoty, které změřila policie nejsou zcela jistě způsobeny alkoholem, ale například pastou na nějakou dentální hygienu, kterou si vtíráte do úst, kterou používáte na dásně.
IP zaznamenána

simecka

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #16 kdy: 22 Března 2022, 14:17:07 »

 Nic jsem na místě nepodepsala..
« Poslední změna: 22 Března 2022, 17:55:56 od simecka »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #17 kdy: 22 Března 2022, 14:40:33 »

Bohužel z Vašeho projevu je zřejmé, a teď se neuražte, nmyslím to zle,  že toto je zcela nad Vaše síly i s případnou pomocí zde přítomných.
IP zaznamenána

simecka

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #18 kdy: 22 Března 2022, 15:14:00 »

Bohužel, stalo se mi to poprvé, nejsem asi zběhlá v těchto situacích, stejně jako asi i ostatní. Proto se ptám, jak dál postupovat, jestli svěsit hlavu a sypat si popel na hlavu, nebo se pokusit bojovat. Ono když ženskou zastaví policajti, hrknou na ni, tak není až tak jednoduché hned vědět co rychle říct a jak reagovat. Ano, měla jsem večer před tím víno, ale ne mnoho, vůbec by mě nenapadlo, že ráno můžu ještě něco nadýchat. Měla jsem před sebou 200 km a nejsem  nezodpovědná, abych sedla za volant opilá. Za dobu, co mám řidičák, asi 18 let,  je to moje první řešení. Řekla jsem jim, že jsem večer měla víno, ale nic se mnou nesepisovali, jen mi dali podepsat ten papír z dregru, nic víc.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #19 kdy: 22 Března 2022, 16:03:44 »

Přiznala jsem, že jsem byla na párty,a že asi budu mít nějaký zbytek.
Tohle prohlášení společně s 2. a 3. měřením bude orgánovi po výslechu fízlů zcela postačovat (možná bude i cintat cosi o úmyslu) a vám ztíží postup pro argumentaci při obraně. V tuto chvíli nemáte jinou možnost, než čekat, až se orgán vyjádří - pravděpodobně příkazem. Přesto hledejte ve svojí sociální síti advokáta nebo kontakt na něj. Protože co je ve hře: 1) zákaz řízení za alkohol do 0,3 promile, na rozdíl od kolegy Panka si myslím, že bez bodů 2) při jakékoliv budoucí lustraci fízlem zvýšená pozornost  k alkoholu 3) při jakékoliv i nevýznamné budoucí recidivě to bude hned vytaženo a u ženy pořád ještě přestupky na úseku alkoholismu nepůsobí úplně dobře...

A v mezičase si promyslete, jestli vám to vaše sdělení o účasti na párty nějak pomohlo. Jestli "druhá" strana projeví nějaké pochopení či to nějak zohlední. A promyslete si, jestli vyčerpáte všechny možnosti obrany, nebo hodíte ručník do ringu.
Až se úřad "vycení", anonymizované navěste.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #20 kdy: 22 Března 2022, 17:12:20 »

Simecka, začněte shromažďovat důkazy o tom, že jste z místa silniční kontroly normálně odjela. Stavila jste se někde (obchod, benzínka)? Prostě stavět to na tom, že "Když jsem byla pod vlivem, proč mne nechali odjet? Logicky, když mne nechali odjet, nemohla jsem být pod vlivem. "
Policista je oprávněn, nikoliv povinnen zadržet řidičské oprávnění. Tato větev podle mě odpadá.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p118b-1
Podle mě to osobě nijak nepomůže, maximálně za to bude opičák nějak potrestán v rámci ponížení premií.
Jsem opravdu zvědavý, co vypadne z úřadu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #21 kdy: 22 Března 2022, 18:28:23 »

Já bych počkal až na nahlédnutí do spisu, ze kterého teprve bude zřejmé, co mají a zda-li pachové i nahrávali. A co vlastně nahráli. Do té doby bych se vůbec nevyjadřoval.

simecka: všechno je jednou poprvé. I tohle se dá vyhrát, stejně tak i prohrát: jen jde o to, jaká je skutečná situace a jak prokážou, co jste jim na sebe řekla. Sklenka vína večer nic neznamená. Ale když si k té sklence dá člověk česnekové jednohubky a druhý den mu to vadí a proto použije osvěžovač dechu (a nebo má v ústech např. silný mentolový bombón), zareaguje na to Drager jako kdyby člověk zrovna vyžahnul hned dva panáky rumu. Takže kalhoty bych rozhodně nestahoval, brod je ještě hodně daleko a kdo ví,zda-li tam je vůbec nějaká hlubší voda.
Rozdíly mezi jednotlivými hodnotami měření jsou větší než 10 % (pokud správně počítám) a tak Vás měli vyzvat k podrobení se odběru krve. A teď jde o to, co mají či nemají zaznamenané a pokud to bude tvrzení proti tvrzení, pak proti nim hraje ta skutečnost, že Vás pustili a dovolili jízdu = nebyla jste ovlivněna alkoholem!
Až Vám přijde nějaké vyrozumění od úřadu, požádejte o přesun Vašeho dotazu do skryté sekce, kam běžný návštěvník fóra (a tedy ani úředník) nemá přístup. Pak oskenujete (nafotíte) to, co Vám přijde z úřadu, znečitelníte cokoliv (pro jistotu), co by Váš případ mohlo blíže identifikovat (tzn. Vaši identifikaci, jednací číslo, sídlo úřadu, veškerá jména a pod.) a nahrajete to sem. Ale v každém případě se porozhlédněte po právníkovi, v případě alkoholu se vždy hrají vysoké karty, neboli jde vážně o hodně.
Jo a mimochodem — zásilky z úřadu si vyzvedávejte až poslední den lhůty. Možná se Vám může hodit každý získaný den navíc…
« Poslední změna: 22 Března 2022, 18:30:38 od ViktorN »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #22 kdy: 23 Března 2022, 07:29:01 »

Jsem skeptik a první rozhodnutí vidím dle hodnot tak, že bude i obodované.
Ale gumidos má pravdu, pro pitomost hrajete fakt o hodně. Jeho body 2) a 3) jsou hodně přesné. V budoucnu stačí i falešná kontaminace z jídla, desinfekce, ostřikovačů, zdravotních problémů atp. a už Vám nebudou věřit. A bohužel se pořád bavíme o Drägeru. A zároveň bude asi dechovka při každé kontrole a i ty kontroly můžou být klidně častější, pokud je vozidlo napsané na Vás.
Právník, který řeší majetková vyrovnání, Vám moc nepomůže. Hledejte nějakého, který se tím zabývá.

Ale strašení bylo dost. Nestresujte. Stres plodí závažné choroby a taky vede i k tomu alkoholu. V případě zákazu řízení se to dá i načasovat na období, kdy se Vás to moc nedotkne.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,4 0,34 0,31
« Odpověď #23 kdy: 23 Března 2022, 21:32:38 »

To že byla na párty ještě nic neznamená. Není to žádný časový úsek a ani není uvedeno, kolik toho vypila. Mohla být na párty klidně od 8 do 10 a vypít tam dvě piva.
Byla vystresovaná z toho, že něco nadýchala a nevěděla proč a tohle byla jedná věc, která jí napadla a nedošlo jí, že je to nemožné, aby ty dvě piva nadýchala po takové době.
IP zaznamenána