30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Radar v obci, 85km/h  (Přečteno 1304 krát)

JanPavel

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
[LOST] Radar v obci, 85km/h
« kdy: 17 Ledna 2023, 00:52:39 »

Zdravim vas!
Obdrzel jsem pozdrav od soudruhu z odboru popravy, pote co me Ramer riznul pri predjizdeni traktoru v petaosmdesati. Auto pritelkyne, zkousel jsem to hodit na mrkveho Helmuta, ale bohuzel jsem prosvihnul odpor, nebot jsem piratil v zahranici a 8 dnu byl pro me sibenicni termin. Davam k nahlednuti spis - v mem pripade pravdepodobne uz jen pro zajimavost.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Radar v obci, 85km/h
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2023, 05:41:36 »

Možná jsme se o tom už tady bavili, ale pro jistotu - on jde tímto postupem řešit i přestupek typu překročení o 30 v obci a více? Není to tak, že takhle vysoká cifra přechází do jiného režimu?
A Ramer má i stacionární variantu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Radar v obci, 85km/h
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2023, 07:37:16 »

Eric> Ta hranice, o které (předpokládám) mluvíte, je 40 km/h v obci (50 km/h mimo obec). A i nad tuto hranici lze uplatnit sprdel, jen se vynechává sprdelní výzva (a posílá výzva k podání vysvětlení).

JanPavel> Škoda, promeškáním lhůty pro podání odporu se příkaz stal pravomocným. Můžete zkusit přezkumné řízení, jako argument by se dalo použít, že udaného řidiče pouze jedenkrát obeslali a když nereagoval, rovnou to odložili, čímž dostatečně nezjišťovali řidiče. Přezkumné řízení má tu výhodu, že nic nestojí a v případě neúspěchu se ani nepřičítá správní poplatek.

Také by šlo rozporovat doručení, pokud jste byl v zahraničí delší dobu a lze to prokázat. edit: No, spíše už ne, ten příkaz je z listopadu 2022.
« Poslední změna: 17 Ledna 2023, 07:43:44 od Číkus »
IP zaznamenána