30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Statistika - MHMP  (Přečteno 15692 krát)

Viking

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Statistika - MHMP
« kdy: 11 Února 2015, 10:39:57 »

Tak jsem poprvé rovněž majitelem výzvy k zaplacení výpalného (600 Kč za 97 na Jižní spojce), kterou jsem úspěšně ignoroval zejména z důvodu, že si chci to celé kolečko s ouřady užít. Zajímala by mě statistika, jak k tomu v Praze přistupují - někde jsem četl (d-fens), že těchto výzev posílají ročně cca 500 000 a zaplatí cca 60% řidičů - na kolik % se na mě vykašlou, na kolik % si mě předvolají / pošlou žádost o vyjádření a kolik zbývá podle vašeho odhadu na skip druhého kroku a rovnou frčet ve správním deliktu?

Jenom se chci ujistit - kdy to můžu celé považovat za vyřízené - mé vozidlo změřili radarem v prosinci 2014, hned první nebo druhý týden v lednu přišla výzva - kdy je nejzašší termín, kdy se ještě někdo může ozvat? Do dvou let od spáchání přestupku musí zahájit řízení o správním deliktu resp. do 4 let ho ukončit?

Pokud si na mě někdo chcete procvičit nějaké nové triky s úřadem, jsem k tomu v rámci možností svolný ;D
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2015, 11:12:12 »

statistika z deníku metro
Za rok 2014:
266 174 oznámení na ouřad
128 688 výzev ouřad obeslal
65 820 odpustků čeká na zaplacení (ignorováno?)
63 699 lidí nabonzovalo řidiče
6855 odpustků bylo zaplaceno

http://www.metro.cz/jizni-spojka-a-legerka-to-jsou-mista-kde-mesto-nejvic-ryzuje-diky-radarum-1qu-/co-se-deje.aspx?c=A150120_172933_co-se-deje_bel

Pochybujem ale že to bude mít vypovídací hodnotu
« Poslední změna: 11 Února 2015, 11:14:28 od Cecil »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2015, 12:03:29 »

jen 6855 ? tomu se mě moc nechce věřit když vidím jak lidé v mém okolí rádi cáluji...  :D
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2015, 12:57:33 »

kdy je nejzašší termín, kdy se ještě někdo může ozvat? Do dvou let od spáchání přestupku musí zahájit řízení o správním deliktu resp. do 4 let ho ukončit?

Ano, akorát musí zahájit do dvou let ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl nikoliv ode dne, kdy byl spáchán.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2015, 12:59:10 »

 :o

Ale jsou to pokuty za přestupky. Odpustek není pokuta a ani SPRDEL formálně není přestupek.

Asi tam tohle nezapočítávají a tak to vypovídá jen o tom že všechno hrnou na SPRDEL.
IP zaznamenána

Viking

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2015, 13:07:53 »

A už někdo zkusil napadnout ve správním deliktu to, že úřad řešil přestupkové řízení pouze formálně a rovnou to překlopil do SPRDEL? Čímž myslím to, že si nepředvolal provozovatele / neposlal mu alespoň žádost k vysvětlení? Tudíž říct něco ve laickém smyslu "zahájili jste SPRDEL nezákonně protože jsem třeba jako provozovatel vůbec nebyl informován nebo kontaktován v rámci přestupkového řízení..."...
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2015, 14:20:39 »

jen 6855 ? tomu se mě moc nechce věřit když vidím jak lidé v mém okolí rádi cáluji...  :D
Já myslím že jde o to že většinový tranzit skrz Prahu je spáchán firemními vozidly, tzn. firmy rádí napráskají hříšníky. Tomu odpovída i 63 699 napráskaných pyrátů.

A ostatní je zkresleno tím jak psal Mršťa - čas na zahájení mají do dvou let - tomu odpovídá i necelých 66 000 odpustků které ještě nebyly překlopeny na Sprdel a necelých 140 000 neodeslaných výzev.

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2015, 14:41:32 »

no já nevím, ale i napráskaný Japonec je napráskaným pyrátem, ne?  ;D
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #8 kdy: 13 Dubna 2015, 10:56:24 »

Od začátku sprdele archivuji cca 15 - 20 výzev a dodneška nic nepřišlo. Až mě to překvapuje.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Statistika - MHMP
« Odpověď #9 kdy: 13 Dubna 2015, 13:33:09 »

To neni nic prekvapiveho. Uz jsem nekde zminoval, ze za lonsky rok jsem jich obdrzel 12, z cehoz 9 uz prekludovalo a zbyvajici tri cekaji na listopad. Tam uz to je trochu napinavejsi.
IP zaznamenána