30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL - chyby ve spisu - zmatečnost? - udat udavače  (Přečteno 13542 krát)

heimat

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
SPRDEL - chyby ve spisu - zmatečnost? - udat udavače
« kdy: 27 Března 2015, 09:40:39 »

Ahoj,

stalo se mi následující. Parkoval jsem před naším domem na zákazu stání, jakož to už dělám posledních 15 let. Jiná možnost zde není, rozhodně nejsem jediný a navíc nijak nepřekážím provozu (úplný okraj města - průjezd jednoho vozidla za 11 hodin).

Od mého milovaného souseda však přišlo oznámení na Městapo Liberec s tím, že bráním výjezdu z jeho pozemku. Je to nesmysl: 1. není vlastníkem žádného pozemku v okolí, 2. na místě, kde jsem parkoval byla jen ulice a travní plocha. Takže úplný nesmysl a jen tupá pomsta souseda.

Nadšeně nakvačili dutohlavci z Městapa a fikaně umístili lístek za sklo a auto si vyfotili. Situaci jsem samozřejmě neřešil a čekal na přijetí SPRDELe. TA přišla asi za měsíc, ihned se složenkou a možností udat řidiče. Udal jsem Japonce a vyžádal si kopii spisu.

Ve spisu byla jedna zásadní chyba. Měšťáci zde na mapě zanesli polohu vozidla špatně a navíc uvedli u špatný název ulice. V ulici, kterou uvedli žádný zákaz stání vůbec není. Po tomto zjištění jsem zaslal nesouhlas, stížnost a upozornění na zmatečnost řízení na Městapo a Magistrát. Zároveň jsem podal stížnost na nekvalitní práci soudruhů strážníků revizákovi MP.

Když jsem posléze volal na Magistrát, ouřada uznal, že MP udělali chybu a sdělil, že tu celou SPRDEL zruší a pošlou mi novou. Nemohl jsem tomu uvěřit, než se skutečně stalo a přišla znovu SPRDEL, s opravenou adresou ulice, kde mělo k přestupku dojít.

Utratil jsem asi 200,- za poštovné a jediné, na co se vzmůžou je poslat to znovu! Vůbec se neodvolali na mé stížnosti a nebyli schopni uznat chybu.

Jak mám postupovat dál? Znovu vyžádat spis, kde by teoreticky měla být uvedena původní chybně vyplněná data o poloze vozidla a zase to rozporovat? Mají sice fotky, ale protože se neshodovala adresa atd. a fotky jsou nekvalitní, neberu to jako důkaz.

Mám se do toho pouštět znovu, poslat jim kamaráda z Japonska, pak rozporovat závažné chyby ve spisu a zažádat o ukončení pro zmatečnost? Nebo co byste doporučili, abych se těhlech amatérských výběrčí zbavil? Mám je zažalovat a chtít, aby mi vrátili poštovné za minulou korespondenci, která přišla vniveč díky jejich chybě?

Díky za pomoc.


Heimat
« Poslední změna: 27 Března 2015, 10:33:37 od heimat »
IP zaznamenána

heimat

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu, nasírací varianta
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2015, 09:41:44 »

Jo, ještě k té nasírací variantě: Mám místo Japonce udat jako řidiče toho souseda?  ;D Hrozí mi za to něco?
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu, nasírací varianta
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2015, 10:12:42 »

Vidím tady několik chyb.
SPRDEL začíná příkazem nebo oznámením o zahájení řízení o správním deliktu. Pokud Vám přišla pouze výzva k zaplacení určené částky, měl jste ji ignorovat a na výzvu sdělení teprve udat řidiče. Ale možná to tak bylo, jen to z textu jednoznačně nevyplývá.
Každopádně jste ještě před vydáním rozhodnutí na všechny strany napráskal, jakých se dopustili chyb. Je pak logické, že se pokusí všechno zhojit a uvést ve Váš neprospěch. Přitom se mohlo využít až v odvolání, po vyčerpání řady procesních práv.
Pokud jste neobdržel vyrozumění šetření o stížnosti (a přitom jej požadoval ve stížnosti), můžete využít institut ochrany před nečinností.
Vyžádejte si spis znovu, zjistěte v jaké fázi se řízení vůbec nachází a podle toho přizpůsobte strategii. Nebo sem tem spis anonymizovaný nahrajte, ať se Vám může lépe poradit.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu, nasírací varianta
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2015, 10:18:49 »

Já bych se v takových situací řídil citátem "Nikdy nerušte svého nepřítele když dělá chybu. Je to neslušné!"

Tedy nereagovat a určitě to nechat to překlopit na SprDel a bránit se až v rámci SprDele nebo je dokonce nechat vydat rozhodnutí o SprDeli se špatnou ulicí a pak v odvolání jim vypálit, že tam vůbec není stání zakázáno a zkritizovat práci orgánů, že to měli ve spisu a že neprovedli řádně důkazy.

Souseda neudávat, nepravdivé obvinění z přestupku je přestupek.
IP zaznamenána

heimat

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu, nasírací varianta
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2015, 10:28:27 »

Děkuji za reakci. Ano, je to výzva k zaplacení určené částky. Přikládám celý dokument, jak doporučujete.

Ano, zkusím si tedy vyžádat kopii spisu znovu a pošlu jim dotaz, zda doručí vyrozumění o šetření stížnosti.

Vidím tady několik chyb.
SPRDEL začíná příkazem nebo oznámením o zahájení řízení o správním deliktu. Pokud Vám přišla pouze výzva k zaplacení určené částky, měl jste ji ignorovat a na výzvu sdělení teprve udat řidiče. Ale možná to tak bylo, jen to z textu jednoznačně nevyplývá.
Každopádně jste ještě před vydáním rozhodnutí na všechny strany napráskal, jakých se dopustili chyb. Je pak logické, že se pokusí všechno zhojit a uvést ve Váš neprospěch. Přitom se mohlo využít až v odvolání, po vyčerpání řady procesních práv.
Pokud jste neobdržel vyrozumění šetření o stížnosti (a přitom jej požadoval ve stížnosti), můžete využít institut ochrany před nečinností.
Vyžádejte si spis znovu, zjistěte v jaké fázi se řízení vůbec nachází a podle toho přizpůsobte strategii. Nebo sem tem spis anonymizovaný nahrajte, ať se Vám může lépe poradit.
IP zaznamenána

heimat

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu, nasírací varianta
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2015, 10:30:38 »

Už se bohužel stalo. Ale byl jsem slušný :)

Takže ta výzva k zaplacení, kterou jsem nahrál opravdu není ještě SprDel? Jak doporučuje kolega z minulého příspěvku, nechám si asi poslat spis znovu a zjistím, co se stalo s mojí stížností. Na toto nebudu nijak jinak, než žádostí o kopii spisu reagovat.

Já bych se v takových situací řídil citátem "Nikdy nerušte svého nepřítele když dělá chybu. Je to neslušné!"

Tedy nereagovat a určitě to nechat to překlopit na SprDel a bránit se až v rámci SprDele nebo je dokonce nechat vydat rozhodnutí o SprDeli se špatnou ulicí a pak v odvolání jim vypálit, že tam vůbec není stání zakázáno a zkritizovat práci orgánů, že to měli ve spisu a že neprovedli řádně důkazy.

Souseda neudávat, nepravdivé obvinění z přestupku je přestupek.
IP zaznamenána

heimat

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu - zmatečnost? - udat udavače
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2015, 10:34:12 »

Přidal jsem scan jejich dopisu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - chyby ve spisu, nasírací varianta
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2015, 12:19:08 »

Zbytečně brzy jste jim psal.
Oni chtějí peníze.. jakékoliv protiargumenty skončí tím že to okecají a udělají aby mohli vybrat pokutu.

Tady ideální postup byl počkat na rozhodnutí a rozstřílet jim ho v odvolání. Skončilo by to stejně jako teď, ale o několik měsíců později a pak byste jako řidiče udal sebe a dotáhl přestupek do prekluze.


Jo, ještě k té nasírací variantě: Mám místo Japonce udat jako řidiče toho souseda?  ;D Hrozí mi za to něco?

Soused jim napíše že neřídil a přehodí to na SPRDEL.
Tohle by prošlo v tom prvním kole kdy se SPRDEL stejně rozstřílel.

Asi nejlepší teď bude odpustek ignorovat.
Měli by pak někdy poslat výzvu k podání vysvětlení. A pak buď udat sám sebe a zkusit to dotáhnout do prekluze anebo kamarádovi z Japonska zřídit doručovací adresu v ČR a nechat ho se přiznat.
IP zaznamenána