30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Trvání řízení u krajského soudu  (Přečteno 5093 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Trvání řízení u krajského soudu
« kdy: 19 Června 2016, 19:29:01 »

Mám svůj první případ na KS v Brně. Už to běží, souhlasil jsem s řízením bez účasti, podal i dovysvětlení formou repliky. Kdy můžu zhruba čekat rozhodnutí? Jsou to týdny, měsíce či i roky?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Trvání řízení u krajského soudu
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2016, 20:49:33 »

Měsíce. Nevím, jak je na tom konkrétně KS v Brně, ale obecně od okamžiku, kdy se odbydou všechny formality (poplatek, nepodjatost, dodání spisu a vyjádření SO, replika k vyjádření, souhlas s rozhodnutím bez jednání) a je tedy už čistě na soudu, jak rychle to zpracuje a rozhodne, lze realisticky čekat zhruba tak 3 měsíce.

Narozdíl od civilu či trestu obsahuje správní soudnictví přímo v zákoně algoritmus určující pořadí, v jakém by měly být věci rozhodovány (srov. § 56 SŘS), takže za předpokladu, že se tím daný senát aspoň přibližně řídí, lze sledováním infosoudu poměrně dobře určit, kolik věcí je před tou vaší.

Ovšem když se to na něčem zakousne (nějaké personální problémy senátu), tak to můžou být klidně roky. Rozhodovací praxe NSS se momentálně ustálila na závěru, že nemá cenu dělat nějaké opatření proti průtahům, trvá-li řízení méně než rok ...
« Poslední změna: 19 Června 2016, 20:51:52 od hh »
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Trvání řízení u krajského soudu
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2016, 21:02:36 »

Děkuju. Už jsem po všem, takže teď by se už mělo jen rozhodnout. Vůbec jsem neměl o infosoudu ponětí, děkuju. svítí mi tam zatím jen "zahájení řízení".

Edit: tak můj senát řeší z roku 2015 asi 75 řízení... Proklikávám si je a některá druhé poloviny roku už jsou ukončena, ale některá třeba z února pořád běží....
« Poslední změna: 19 Června 2016, 21:09:45 od nova_zalozka »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Trvání řízení u krajského soudu
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2016, 21:14:41 »

Mám podezření, že ISVKS (prehistorický, na Lotus Notes postavený, systém krajských soudů) je na rozdíl od ISASu na InfoSoud napojený jen nějak provizorně, nebo dokonce nijak a kancelář to tam musí překlápět ručně. Takže nečekejte, že tam uvidíte detailní průběh řízení. Ostatně celý ten systém je pochybný, hezky to glosuje T. Pecina na svém blogu: http://paragraphos.pecina.cz/2016/06/infosoud.html

Ukončené věci se tam ale (s mírným zpožděním) objevují, takže můžete kouknout, jak na tom jsou starší věci stejného senátu (tj. hledat stejné první číslo a písmenko, a modifikovat to třetí - pořadové - číslo a případně rok) a metodou půlení intervalu zjistit, jak na tom váš senát je.
« Poslední změna: 19 Června 2016, 23:21:05 od hh »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Trvání řízení u krajského soudu
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2016, 23:02:15 »

Já mám u KS Brno už přes rok věc u 33A. A ten teď poslední poslední dobou přednostně řeší furt jen internovaný cizince...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Trvání řízení u krajského soudu
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2016, 09:30:14 »

No tak to s takovou se mi stejne po roce smaze zaznam o bodech a rozhodnuti soudu tak bude uz spis formalni... Teda pravda, ze pripadne se mi vrati penize za pokutu.
IP zaznamenána