30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vjetí na přejezd když svítí červená  (Přečteno 39585 krát)

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[WIN] Vjetí na přejezd když svítí červená
« kdy: 09 Února 2015, 18:12:54 »

Zdravím vás. Pár týdnu zpátky se mi stalo, že jsem přijížděl před železniční přejezd a pár metrů předemnou se rozblikaly červený světla. Zastavit bych už asi nestihl, nebo by to bylo hodně těsný, tak jsem to přišlápl a projel když blikala červená. Co ale čert nechtěl, někde za mnou jeli policajti, kteří mi dojeli a zastavili. Odmítl jsem cokoliv řešit na místě, nic jsem nepodepisoval a odjel. Jsem si na 99% jistý, že na video nic nenatočili, proto jsem nečekal, že to budou nějak řešit dál, ale dneska jsem si na poště od nich vyzvedl překvápko... Byl by někdo tak ochotný a ujal se mi a poradil co a jak řešit dál?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2015, 18:39:59 »

Takže policie taky ten přejezd přejela, že? Já bych argumentoval malým rozestupem vozidel a že policejní (nebo jiné) auto nedodrželo bezpečnou vzdálenost a při brždění by došlo ke kolizi. Pokud bude vzdálenost větší dá se snadno spočítat čas který potřebovali na dojetí k přejezdu a jeho přejetí (uvažoval bych 30km/h bez bílého nebo 50km/h s bílým). A opět bych poukázal na to, že oni ještě bezpečně přejezd přejeli (a riskovali tak škodu na věcech jim svěřených). Další věc je jestli byly mezi policejním autem a sprostým obviněným nějaké překážky, které mohly omezit výhled ctihodných svědků. Pokud tam jsou šraňky, ještě by mohlo být zajímavé zjistit za jak dlouho po spuštění signalizace se spustí.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2015, 19:07:59 »

já bych neargumentoval ničím... očividně nemají nic jiného, než výpověď opicajtů, takže ať se posnaží. argumentovat, proč jsem projel na červenou = přiznat, že se tak stalo. k tomuto bych se postavil následovně: na červenou jsem nejel a opicajti se mýlí... co tam máte dál?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2015, 20:29:36 »

Já bych argumentoval malým rozestupem vozidel a že policejní (nebo jiné) auto nedodrželo bezpečnou vzdálenost a při brždění by došlo ke kolizi.

To bych nedělal
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2015, 22:37:30 »

Podle http://www.policie.cz/clanek/uzemni-odbor-trutnov-dopravni-inspektorat-rychlost.aspx mi vychází reakční + brzdná dráha na 13,5m při 30km/h na suché cestě. Vypočteno jako 30*14/50+30*30/178.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2015, 14:24:47 »

Doporučuji se výslechu svědků zúčasnit, trvat na tom, aby byli vyslýcháni odděleně, a klást jim otázky jako:

  • V jaké vzdálenosti jste byli od přejezdu, když jste zaznamenali, že na něm svítí červená?
  • V jaké vzdálenosti od přejezdu bylo podle vás moje vozidlo, když začala svítit červená?
  • Jak dlouho podle vás svítila červená, když jsem vjel na přejezd?
  • Kolik metrů je to podle vás od vaší židle ke dveřím?
  • V jaké vzdálenosti je podle vás tamhle ten kostel na náměstí?
  • V jaké vzdálenosti za mým autem jste jeli?
  • Jakou rychlostí jste jeli?
  • Jak široký a jak dlouhý byl ten přejezd?

Otázky č. 4 a 5 nejsou míněny jako vtip - pokud by měli dopředu dohodnuté nějaké hodnoty, upozorníte na rozpor v tom, že ohledně přestupku se jejich odpovědi zcela shodují, zatímco jejich odhad vzdálenosti je v reálné situaci odlišný.

Odpovědi typu "Nevím, nepamatuji se." znevěrohodňují svědectví úplně stejně jako rozdíly mezi jejich výpověďmi.

V ideálním případě potvrdí, že jeli za Vaším autem např. ve vzdálenosti kratší než 16,7 m rychlostí 30 km/h (viz www.ibesip.cz), a tak se sami usvědčí z nedodržení bezpečné vzdálenosti (na tom se mi podařilo uvařit je už 2x - oni nemají o bezpečné vzdálenosti vůbec žádnou představu a už jsem dva z nich slyšel u správního tvrdit, že "vzdálenost se v metrech nedá určit").

Pokud dodrželi bezpečnou vzdálenost (a tedy byli více než 16 m za Vámi), mohla tato vzdálenost zkreslit jejich představu o časovém intervalu mezi momentem, kdy začala blikat červená, a momentem, kdy jste na přejezd vjel. ;)

V každém případě nechejte každou jednotlivou výpověď zaprotokolovat (stejně jako svůj požadavek na oddělený výslech obou svědků) a jednání nahrávejte. Protokol sem potom pověste, určitě se v něm najdou hodně dobré body do odvolání, pokud to orgán prvního stupně nevzdá rovnou - což se po výslechu policistů stává "překvapivě" často.
« Poslední změna: 10 Února 2015, 14:26:37 od kdo »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2015, 15:30:50 »

Protokol sem potom pověste, určitě se v něm najdou hodně dobré body do odvolání, pokud to orgán prvního stupně nevzdá rovnou - což se po výslechu policistů stává "překvapivě" často.

Ano stává, také mám takové zkušenosti. Nechápu, že mají cca tři týdny na to, aby se k výslechu připravili a oni na to pečou. Pak se neshodnou na základních věcech, jako kde stáli se služebním vozidlem apod. V jednom případě jsem se dokonce dozvěděl, že ve dvočlené hlídce byli řidiči oba. No neskutečný, výslechy pachů jsou fakt zábavný, v klidu se znevěrohodní sami. Jinak výslechy svědků probíhají vždy samostatně.
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2015, 15:42:31 »

no trošku si tady laicky zablbnu....Myslím že argumantaci se vzdálenostmi, možnou nehodou při zabrždění atd. při projetí na červenou použil myslím uživatel JJ někde v HK. Tam ho, jestli dobře pamatuju, měli natočenýho a řekl bych že ten souboj nakonec vyhrál, takže to zas tak špatný asi nebude. Nicméně pravdu bude mít zřejmě i burtonbell, ale jak už to tak bývá, orgán se s tim srát nebude a klidně to odsoudí na základě pachovského záznamu, pak už se asi bude muset zabojovat s nejistým výsledkem? ... a teď co zvolit?
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2015, 16:32:35 »

Takže policie taky ten přejezd přejela, že? Já bych argumentoval malým rozestupem vozidel a že policejní (nebo jiné) auto nedodrželo bezpečnou vzdálenost a při brždění by došlo ke kolizi. Pokud bude vzdálenost větší dá se snadno spočítat čas který potřebovali na dojetí k přejezdu a jeho přejetí (uvažoval bych 30km/h bez bílého nebo 50km/h s bílým). A opět bych poukázal na to, že oni ještě bezpečně přejezd přejeli (a riskovali tak škodu na věcech jim svěřených). Další věc je jestli byly mezi policejním autem a sprostým obviněným nějaké překážky, které mohly omezit výhled ctihodných svědků. Pokud tam jsou šraňky, ještě by mohlo být zajímavé zjistit za jak dlouho po spuštění signalizace se spustí.

Jo, oni vjeli na přejezd, když svítila červená, taky. Je to přejezd, přes který se může maximálně 30. Jestli byli mezi námi nějaký překážky, nebo jak daleko za mnou jeli, si nevybavuji, protože jsem se v zrcátkách nezaregistroval dřív než po mě šli. A šraňky tam jsou a jsou široko daleko známé tím, že jim trvá hodně dlouho než po červený spadnou dolů...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2015, 17:14:54 »

no trošku si tady laicky zablbnu....Myslím že argumantaci se vzdálenostmi, možnou nehodou při zabrždění atd. při projetí na červenou použil myslím uživatel JJ někde v HK. Tam ho, jestli dobře pamatuju, měli natočenýho a řekl bych že ten souboj nakonec vyhrál, takže to zas tak špatný asi nebude. Nicméně pravdu bude mít zřejmě i burtonbell, ale jak už to tak bývá, orgán se s tim srát nebude a klidně to odsoudí na základě pachovského záznamu, pak už se asi bude muset zabojovat s nejistým výsledkem? ... a teď co zvolit?

Rozebral bych to takhle (předpoklad je že to není natočený):
1) Vjel jsem tam na červenou protože jsem měl vozidlo policie na zadku - odvracel jsem nehodu
    Při 30km/h - předpokládám že bylo sucho - to je myslím nic ,moc to by museli bejt opravdu na něm nalepený
    Pachové budou tvrdit, že jste jel na červenou a odstup měli dostatečný
   - musíte znevěrohodnit výpověď pachů, nicméně přiznal jste jízdu na červenou

2) Na červenou jste v žádném případě nejel , jestli ano bylo to už ve chvíli kdy nebylo možné z 30km/h zastavit
    Pachové budou tvrdit, že jste na červenou jel a měl jste dost času.
   - musíte znevěrohodnit výpověď pachů, ale nepřiznal jste jízdu na červenou

Mně bod 2 připadá daleko průchodnější.

V každém případě bych se před výslechem svědků seznámil se spisem a podle toho zvolil taktiku.
Pokud mají záznam - pak je třeba ho podrobit zkoumání. V každém případě bych si před výslechem svědků přeměřil pásmem všechny možné orientační body před i za přejezdem a takto vybaven bych si připravil sadu otázek a dovedl je do pasti.







IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2015, 19:38:49 »

... při projetí na červenou použil myslím uživatel JJ někde v HK. ..
jenže, jestli si dobře pamauji, tak tam za ním projelo ještě jednou auto a pachové stáli za rohem
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2015, 21:10:18 »

nekomplikujte to, pokud nemají žádný hmatatelný důkaz, jsou bez šance. vyčkejte až budete vědět, co má úřad k dispozici a podle toho se učiní další kroky. ted jsou to čisté spekulace
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #12 kdy: 10 Února 2015, 21:13:40 »

Takže teď by bylo nejlepší zajít zítra na úřad, ofotit si spis a pak to sem nahodit a podle toho vymyslet co a jak dál?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2015, 21:17:59 »

Jenomže Kozenka nebyl při popisu situace dostatečně podrobný - uviděl je až začali blikat, neví jak daleko byli za ním, nezmínil se o ostatních autech, rozhledových poměrech, počasí, denní době. To se potom těžko radí.

Úřad má dva svědky, a to mu bude v alespoň prvním kole stačit na vinu, pokud se nevyjádří.

Hádám, že ve spisu bude pouze konstatování, že porušil ... tím že ...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #14 kdy: 11 Února 2015, 00:01:56 »

....... a pár metrů předemnou se rozblikaly červený světla..... Jsem si na 99% jistý, že na video nic nenatočili.....

Skoro to vypadá, že s ohledem na reakční rychlost (0,5s = 5m) jste tam vjel právě včas a až poté máte šanci si uvědomit, že začalo blikat. Zatímco pomahači pod vlivem reflexu honicího psa porušili předpisy a zvesela zariskovali životy. Trvejte si na svém, žádejte rekonstrukci s vyměnou rolí (hodíte tam pachům blikačku když budou 5m před přejezdem). In dubio pro reo. 

http://cs.autolexicon.net/articles/reakcni-doba-ridice/
IP zaznamenána