30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50  (Přečteno 1845 krát)

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« kdy: 01 Března 2022, 23:43:19 »

Vyzvali mě k zaplacení za překročení rychlosti vozidlem, které provozuji. Původně jsem myslel, že jim to zaplatím, ale pak jsem si přečetl, o kolik byla rychlost překročena a úplně se mi tohle podporovat nechce. 53 na 50 km/h

Stejný case se řešil tu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10397.0. Úředníci se Střáže vybírají výpalný za mikro překročení rychlosti úsekového měření.

Každopádně se správkem mám 0 zkušeností, chtěl jsem si nejdřív zkusit zeleň a viz link to vypadá, že se ti vopičáci hodně snaží případ dotáhnout.

Vzhledem k přechozímu a vpodst. identickému případu, mám možnost jim nějak efektivně znepříjemnit život? Díky
Změnit zprávu
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2022, 23:48:29 »

Kdy ke skutku došlo? Je to dost zásadní informace pro následný postup, protože od nového roku se nám chová trochu jinak promlčování.

Pokud je Vaší motivací jim maximálně znepříjemnit život, nepřijít k bodům záznamu v kartě řidiče a nevadí vám prohra (zaplacení pokuty), pak určitě šancí je mnoho a budete-li se hodně snažit, jejich náklady na poštovné a řízení přesáhnout vybranou pokutu(pokud máte datovku, pak ne).

Pokud chcete cílit na výhru, strategie bude trochu jiná a méně šikanózní.
« Poslední změna: 01 Března 2022, 23:50:56 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2022, 23:53:53 »

Doplňuji, údajný čin se stal 5. 2.

Datovku mám, vozidlo je na firmu.

Cílil bych raději na výhru s tím, že když prohraju, tak to přežiju a uhradím náklady na správko etc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2022, 00:04:03 »

Napadlo mne, jak vyřešit problém s úpravou promlčecí doby od 01.01.2022, ale vzhledem ke krátkému času od změny to samozřejmě ještě nemohlo být otestováno na ostro. Vzhledem k zanedbatelnému překročení rychlosti by tento případ možná byl ideálním adeptem.

§ 125g(2) ZPPK: Doba, po kterou se v případě uvedeném v § 125f odst. 5 písm. b) vedlo řízení o přestupku řidiče, se nezapočítává do promlčecí doby u přestupku provozovatele vozidla.

Za předpokladu, že "řízením o přestupku řidiče" je myšleno správní řízení a ne soudní řízení, by se dalo zkusit následující:
1. Provozovatel udá řidiče s dokonalým alibi.
2. Řidič se přizná, cíleně správní řízení prohraje v obou instancích (za +3 km/h nejsou ani body, řidič tedy příliš neriskuje). Musí ale vést správní řízení chytře a nechat si nějaká zadní vrátka. Alibi ale zatím nezmiňuje.
3. Řidič podá správní žalobu, vytasí alibi a soud vyhraje.
4. Jelikož soud většinou trvá dlouho a doba soudního řízení se (na rozdíl od doby správního řízení; viz výše) do promlčecí doby provozovatele započítává, dochází tak k promlčení přestupku provozovatele.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2022, 00:08:07 »

Toto jsem dal dohromady dřív, než zde reagoval Číkus:
Tak vzhledem k tomu, že se přestupek mohl stát již v tomto roce, pak se uplatní § 125g odst. 2 ZPPK a není vhodné použít spolupracujícího řidiče. Leda, že byste je chtěl maximálně zatížit a nešlo vám o výhru.

Nabízí se tedy důvěryhodně zahraný Helmut, kterého zastoupíte, na ústním jednání se jeho jménem přiznáte a doplníte nějakou historku o tom, jak opravdu musel šlápnout na plyn.

Ad Číkus:
Neexistuje náhodou nějaká judikatura, dle které někdo cíleně namítal důkazy (nebo neexistenci něčeho) až ve (správní?) žalobě a soud ho s tím poslal do hajzlu? Nemohlo to být něco ve věci aplikace § 137 odst. 4 SprŘ? Když to takhle popisujete, tohle mi vyvstane na mysl, ale rozhodně nemám žádný konkrétní odkaz.
EDIT: Ok, už jsem to našel. Byla to moje oblíbená citace váženého hh
Citace
Doporučuji nicméně s těmi písemnými přiznáními zacházet obezřetně, a vždy mít nějaká zadní vrátka (dát to podepsat někomu cizímu, mít připravenou nějakou legendu vysvětlující, proč došlo k omylu ...). Příkladů, jak to nedělat, je v databázích judiaktury hafo, např. II. ÚS 3714/16 (a jemu předcházející NSS 10 As 136/2015-41) - tady bylo hlavní chybou namítat nepoužitelnost až v žalobě, ne v samotném řízení, ale i tak je pozoruhodné, že soudy vyhodnotily písemnou reakci na výzvu dle § 137 SprŘ doručenou ještě před vydáním příkazu a tedy před zahájením řízení jako podání v řízení ...
Vím, že je to sice relativně vzdálené, ale nemůže na podobném principu poslat soud do hajzlu řidiče, který svoje dokonalé alibi namítá až v žalobě? Cítím, že to není moc přiléhavé, ale principiálně to je podobné.
« Poslední změna: 02 Března 2022, 00:16:58 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2022, 00:46:07 »

Je to samozřejmě riskantní, ale v tomto případě nejde ani o body. Judikatury je určitě mnoho, ale já bych naopak odkázal na NSS 1 As 136/2021 (zejména body 14 - 17): V případě řízení o přestupku se nepoužije koncentrace řízení dle § 82(4) SprŘ.
IP zaznamenána

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #6 kdy: 02 Března 2022, 22:35:24 »

Hm, takže teď místo výpalného prásknu Helmuta a udělám si výlet do Krušných hor na správko, kde ho zastoupím.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #7 kdy: 03 Března 2022, 08:32:25 »

Chlapi, dotaz. Ja zil dosud v domneni, ze v pripade zastoupeni (zde zrejme zmocnenec) tam misto Helmuta muze nekdo prijit, ale delat jen procesni kroky, nahlizet do spisu, navrhovat dukazy, klast otazky svedkovi, byt pritomen provadeni dukazu, vyjadrovat se k podkladum atd. Ale nerikat, co videl a slysel Helmut, tedy priznavat se k necemu; analogicky misto podani svedectvi take nemohu poslat za sebe zmocnence. Proto Helmuti casto pisi priznani postou, a proto si je urednici radi zvou na ustni jednani a v pripade nedostaveni se prestavaji verit v jejich existenci, ne?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #8 kdy: 03 Března 2022, 12:18:46 »

Nejsem vůbec expert a v době, kde "jeli" Helmuti jsem místo správních řízení hrál World of Warcraft, ale mám za to, že podání vysvětlení (tedy to předprocesní přiznání) skutečně nemůže podat nikdo jiný, než Helmut sám. Dokonce je za to tuším pokuta, pokud by se to pokusil podat prostřednictvím zmocněnce. Naopak, v samotném řízení a na samotném ústním jednání ho může zmocněnec zastoupit a může do protokolu sdělovat věci typu "Obviněný uvádí, že vozidlo skutečně v danou chvíli řídil, nicméně se nemohlo jednat o přestupek, protože...".
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Stráž nad Ohří (Ostrov) úsekovka 53 na 50
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2022, 09:59:56 »

Koukam, ze to neni uplne primocare. Vidim to teda spis tak, ze z toho tentokrat vycouvam.
IP zaznamenána