30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: V USA použili DNA znásilněné ženy k jejímu usvědčení v jiném zločinu  (Přečteno 1788 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Novinky: V USA použili DNA znásilněné ženy k jejímu usvědčení v jiném zločinu

Nejvic jsem znechucen temi komentari u clanku. Ze pry kdyz je zlocinec, tak je jedno, jak k jejimu DNA prisli... Pravo na spravedlivy proces tem vidlakum nic nerika...

Pro nas ostatni jen pripominka, proc je dobre, aby o nas stat vedel co nejmene.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil

Já bych se hodně divil, kdyby teď po tom testování už ty údaje neměli od 60% obyvatel. Dokážu si představit že třeba BIS by za to vraždila.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Já bych se hodně divil, kdyby teď po tom testování už ty údaje neměli od 60% obyvatel. Dokážu si představit že třeba BIS by za to vraždila.
PČR si dělá databázi, kde to jen jde, nicméně takto pokoutně získanou DNA by těžko šlo použít jako důkaz u soudu. A BISku by spíš měly zajímat databáze z jiných zemí :-)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

heslo pro ČR - suchá kapka krve, případně novorozenecký screening. Archivace 100 let - kdykoliv lze sekvenovat DNA. Zákonná ochrana v podstatě žádná.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

Tak porovnávat USA a ČR dost dobře nejde. Například, jakmile Vás v USA poučí o mlčenlivosti, tak cokoli kdekoliv řeknete může být použito proti Vám. U nás berou jen protokolované řeči.

A s tou databází DNA a PČR. Tak tam není o tom, že by to soud uznal/neuznal jako důkaz. Prostě najdou na místě nějakou DNA a kouknou do databáze. Z toho jim vypadne člověk a pak ho zpracujou a pro jeho DNA si dojdou ificiálně.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Ona stačí i DNA příbuzného a hned vědí, kde mají koho hledat.
https://www.dotyk.cz/magazin/kvety-analyza-dna-usvedcila-vraha-20200408.html
IP zaznamenána