30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17

Autor Téma: Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.  (Přečteno 35677 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #90 kdy: 03 Února 2023, 14:55:16 »

Panek:
 ... a co znění § 72, daňového řádu:

(6) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnu datovou schránku, která se zřizuje ze zákona, nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen formulářové podání učinit pouze elektronicky podle odstavce 2 písm. c), a to datovou zprávou odeslanou způsobem uvedeným v § 71 odst. 1; při tom se nepřihlíží k datové schránce fyzické osoby podle jiného právního předpisu5), kterou lze znepřístupnit na žádost.

Aktivace DS obyčejného vohnouta snad vohnoutovi neukládá povinnost posílat přiznání přes DS..
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #91 kdy: 03 Února 2023, 16:25:19 »

No, tak jsem si to chtěl vyzvednout. Ale ta slavná pošta má v pondělí otevíračku od 10:00 a v pátek zavírá v 16:00 a přes týden jsem pryč.
Když jsem si chtěl změnit doručení, tak mi to na tom slavném webu píše, že to nejde.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #92 kdy: 03 Února 2023, 18:10:45 »

Dopis s přístupy do DS PFO jsem si ve lhůtě nevyzvedl, byl odeslán zpět odesílateli (MV). Tak uvidíme, co se bude dít dál.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #93 kdy: 03 Února 2023, 21:58:43 »

No, tak jsem si to chtěl vyzvednout. Ale ta slavná pošta má v pondělí otevíračku od 10:00 a v pátek zavírá v 16:00 a přes týden jsem pryč.
Když jsem si chtěl změnit doručení, tak mi to na tom slavném webu píše, že to nejde.
u mě úplně stejně
jestli vstanu, tak to zkusím zítra, to tam jsou do 11hod
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #94 kdy: 05 Února 2023, 02:06:05 »

A nebo, ať je všechny vyskládá pěkně vedle sebe na stůl a vyfotí je na jednu fotku a přiloží to do té datové zprávy s přiznáním :-)

POkud tedy nechcete nějak trolit úřad, tak ve formuláři daňového přiznání jsou pole pro přidání příloh. Takže - to co jí už tak jako tak přišlo emailem v PDF např. potvrzení o penzijním spoření, tak  tam nahraje to co jí přišlo a co má jen papírově, tak ofotí , "vytiskne" do PDF a nahraje.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #95 kdy: 05 Února 2023, 22:35:42 »

poměrně specifické jsou v tomto případě dokumenty od NN
mě tedy chodí zašifrované, heslo je rodné číslo
tisk do pdf nebo export do pdf nemožný
reálně jedině sken nebo prtscn...
loni je účetní přidala v originál podobě, tedy pdf - zašifrované
no, nic se nedělo...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #96 kdy: 06 Února 2023, 13:42:44 »

Já dokument od NN otevřu v Adobe Readeru a vytisknu na tiskárnu "Microsoft Print To PDF", pak to podepíšu svým el podpisem - ale to určitě není nutné (ten podpis)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #97 kdy: 08 Února 2023, 10:24:45 »

Taky čekám dopic, zatím nic nepřišlo. Účetní do mě rejpe, že si mám datovku zprovoznit co nejdřív. Dá se nějak zjistit, zda mi údaje ještě neposlali, nebo už je pošta klasicky hodila do kanálu, resp. vrátila odesílateli poté, co se neobtěžovala vhodit lísteček do schránky? Běžně v mé schránce končí úřední psaní pro někoho jiného, tak jej možná vhodili jinam. Přiznávám, že se na tu datovku docela i těším :o
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #98 kdy: 08 Února 2023, 11:11:02 »

Zajděte na nejbližší CzechPoint a datovky si nechte zřídit, přístupové údaje Vám pošlou emailem. Určitě si nechte zřídit jak PFO tak FO.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #99 kdy: 08 Února 2023, 11:15:12 »

Taky čekám dopic, zatím nic nepřišlo. Účetní do mě rejpe, že si mám datovku zprovoznit co nejdřív. Dá se nějak zjistit, zda mi údaje ještě neposlali, nebo už je pošta klasicky hodila do kanálu, resp. vrátila odesílateli poté, co se neobtěžovala vhodit lísteček do schránky? Běžně v mé schránce končí úřední psaní pro někoho jiného, tak jej možná vhodili jinam. Přiznávám, že se na tu datovku docela i těším :o

Pokud do vyhledávání na https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/ vložíte své IČO a zobrazí se jen, že "datová schránka bude zřízena" tak DS ještě nemáte, pokud tam ale je vidět ID schránky - už DS existuje. Víc zjistit zřejmě nepůjde a zda existuje nějaký stav DS, kdy už byla zavedena, ale ještě nebyla aktivována (prvním příhlášením) to netuším, ale nepřijde mi to moc pravděpodobné (spíš si myslím, že jakmile je vypraven dopis se žlutým pruhem, tak už je v tomto vyhledávači schránka vidět i se svým ID.

Každopádně na dopis čekat nemusíte, DS PFO - si můžete okamžitě "založit" i sám, například eidentitou, bankovní identitou apod. Já to dělal někdy v lednu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #100 kdy: 08 Února 2023, 17:38:13 »

Dá se nějak zjistit, zda mi údaje ještě neposlali

V seznamu držitelů datových schránek naleznete fyzické osoby, podnikající fyzické osoby, právnické osoby a orgány veřejné moci, které mají zřízenou a zpřístupněnou datovou schránku. Pokud zadáte IČO subjektu, schránka se nalezne i v případě, že je zřízena, ale není zpřístupněná nebo teprve bude zřízena ze zákona.

https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #101 kdy: 09 Února 2023, 13:23:22 »

Otázka, nevíte někdo. Pokud jsem si nestihl vyzvednout ten dopis. Lze přístupové údaje získat zdarma třeba na poště?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #102 kdy: 09 Února 2023, 14:46:48 »

U mé, dosud neaktivní DS se objevuje tato hláška:

Pokud jste obdržel/a dopis s přístupovými údaji nebo e-mail s odkazem pro aktivaci, prosíme, použijte je, případně se přihlaste Identitou občana. Pokud nemáte aktuálně žádný prostředek pro přihlášení do datové schránky, dostavte se na pobočku Czech POINT a požádejte o nové přístupové údaje, s kterými se následně přihlaste do své schránky. Pokud tak neučiníte, bude neaktivní schránka zrušena a v prvním čtvrtletí roku 2023 Vám bude zřízena nová.

 - ještě to nechci zkoušet, protože to odkládám na najzazší termín, ale možná se do DS jde přihlásit přes portál občana...
- vůbec nechápu tu poslední větu o zrušení neaktivní DS a zřízení nové - nikdy jsem o DS nežádal a až nyní je mi zřizována "ze zákona".
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #103 kdy: 09 Února 2023, 17:50:35 »

- vůbec nechápu tu poslední větu o zrušení neaktivní DS a zřízení nové - nikdy jsem o DS nežádal a až nyní je mi zřizována "ze zákona".

Asi nepočítali s tím, že si někdo zažádá o DS a nezpřístupní si jí.....

Vlastně naopak - dobrovolně zřízenou, ale nezpřístupněnou DS asi neumí převést na zřízenou "ze zákona" a tak ji zruší a standardně Vám ji založí ze zákona jako kdyby jsteji nikdy neměl.
« Poslední změna: 09 Února 2023, 17:52:33 od pk202 »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #104 kdy: 10 Února 2023, 10:20:34 »

Asi jo, má to logiku.
Ráno jsem si ověřil, že přihlášením do portálu občana tam jednak vidím státem mi zřízenou DS, byť nyní neaktivní, druhak pak mi to do ní nabízí vstup. Tedy soudím, že to jde bez návstěvy a vyzvednutí přístupových údajů na poště.
Zároveň to umožňuje zřízení DS fyzické osoby nepodnikající, opět bez návštěvy Czechpointu.

Dosud jsem "nevstúpil" leč očividně to jde.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17