30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17

Autor Téma: Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.  (Přečteno 36007 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #45 kdy: 22 Ledna 2023, 13:40:49 »

Co se bude dít dál netuším, ale moc mne to zajímá. Asi to bude potřeba vyzkoušet.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #46 kdy: 22 Ledna 2023, 15:40:03 »

Tady je to popsáno, co se stane.
https://www.rihovi.eu/datove-schranky-pro-podnikatele-budou/

Datová schránka fungovat bude i bez zásahu podnikatele. Pokud si podnikatel nepřevezme zásilku s přihlašovacími údaji, tak tato zásilka bude doručena fikcí desátý den uložení (dle § 24 odst. 1 správního řádu). Za dalších patnáct dnů začne datová schránka fungovat, tedy bude zpřístupněna (dle § 10 odst. 2 zákona o datových schránkách). Stejná lhůta patnácti dnů platí i v případě, že si podnikatel zásilku s přihlašovacími údaji vyzvedne, ale nepřihlásí se do datové schránky.
Platí tedy, že datová schránka bude fungovat za 25 dnů od prvního pokusu o doručení přihlašovacích údajů.
I do takové datové schránky mohou přicházet písemnosti. A protože podnikatel nebude mít přihlašovací údaje, tak tyto písemnosti budou doručeny fikcí za 10 dnů. Takto doručené zásilky mohou mít fatální následky pro podnikatele – např. pokud mu je doručována výzva k odstranění pochybností v daňovém řízení, a podnikatel pochybnost neodstraní (protože neví, že má něco odstraňovat), tak finanční úřad může doměřit daň na základě pomůcek.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #47 kdy: 22 Ledna 2023, 16:37:51 »

Nema, zruseni platilo jen do do konce 22 resp 25/12, protoze zruseni zacina platit az podepsanym rozhodnutim, nikoliv zadosti, a vyrozumneni urad dela cca 4-5 dni.

Takže pokud někdo zruší v lednu, v únoru se zřízením na řadu nepřijde, ne?
A asi by mohlo stačit zrušit ve chvíli, kdy přistane ve schránce výzva. Na tu je přece deset dní.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #48 kdy: 22 Ledna 2023, 19:39:11 »

Já ji považuju za státní zlo, ovšem z pohledu občanského sdružení (nově "spolku"), který se potýká s jiným státním zlem zvaným Česká pošta, nakonec tohle zlo vychází paradoxně jako mnohem výhodnější.
U soukromé osoby (člověka) výhody zatím neshledávám.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #49 kdy: 22 Ledna 2023, 19:42:48 »

Ad Viktor - pokud stát stihne zřídit státní mail ještě před pravomocným rozhodnutím o zrušení, bude ji i tak tři roky vyživovat (třebaže jako inaktivní), než ji sám po sobě smaže.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #50 kdy: 22 Ledna 2023, 22:24:15 »

Nema, zruseni platilo jen do do konce 22 resp 25/12, protoze zruseni zacina platit az podepsanym rozhodnutim, nikoliv zadosti, a vyrozumneni urad dela cca 4-5 dni.

Takže pokud někdo zruší v lednu, v únoru se zřízením na řadu nepřijde, ne?
A asi by mohlo stačit zrušit ve chvíli, kdy přistane ve schránce výzva. Na tu je přece deset dní.
Pokud jsem pochopil na ourade, tak cokoliv se udeje po 31/12/22 ma dotycnej uz smulu a rada na nej nekdy prijde
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #51 kdy: 23 Ledna 2023, 09:17:15 »

Ad Viktor - pokud stát stihne zřídit státní mail ještě před pravomocným rozhodnutím o zrušení, bude ji i tak tři roky vyživovat (třebaže jako inaktivní), než ji sám po sobě smaže.

Myslíte tím zrušením zrušení živnosti ? Tady bych se obával, že i po zrušení živnosti vám do DS pošlou nějakou výzvu na kterou když nebudete reagovat, tak vás budou za něco popotahovat....
Takže i po zrušení živnosti je asi třeba DS PFO vyzvedávat...

Ale možná se mýlím...
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #52 kdy: 23 Ledna 2023, 13:16:05 »

Tak v místním státě je možné všechno ... Ale nelze doručovat subjektu, který už materiálně neexistuje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #53 kdy: 23 Ledna 2023, 23:29:57 »

No obávám se, že ne. Byl jsem plátcem DPH, zamázl jsem to a ještě 10 let budu muset archivovat daňové doklady pro případnou kontrolu. Do důchodu jdu (možná) za necelé dva roky a počítám, že živnost třeba po pár lete ch také zruším. Stejně ale mne budemoci  finančák nahánět i po tom.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #54 kdy: 24 Ledna 2023, 23:03:00 »

Tu živnost lze pozastavit stejně jen dočasně ke konkrétnímu datu, jestli byla pozastavena před 15 lety a uplynulo zvolené datum, byla živnost automaticky obnovena, možná o tom ani neví.
většina soudnejch lidí si tam dává nějaký pěkný kulatý datum, třeba 31.12. 2099 :D
Tady je to popsáno, co se stane.
https://www.rihovi.eu/datove-schranky-pro-podnikatele-budou/
co by přesně mělo chodit živnostníkovi, kterej pozastavil živnost a není dlouhou dobu nijak aktivní? papírově nepřišlo pak už nikdy nikomu nic, proč by se to mělo měnit?

jediná sranda by mohla být, kdyby se oruad blbě podíval, a posílal obsílky určený pro fyzickou osobu, do schrány FO-živnostník, což je, aspoň doufám, schrána jinýho subjekta, tím pádem je tam vada v doručení a nabízí to skvělej potenciál pro případ, že to takle nějakej oruad podělá

a musí byt mimochodem hrozná prdel pro lidi, co mají dobrovolně schránu, živnost a eště sou statutáři něčeho, mít na svý méno schránu FO, FO-podnikající, statutár…vlastně asi jak byt statutár třeba 10 firem, a ktomu 10 schrán, no tpč; se nedivím, že obvyklý řešení pak je ná sekretáršo, tady máš přístup a vyřizuj (a eště větší prdel pak řešit když dotyčná udělá nějaký šmé a kdo bude hnanej k odpovědnosti)

něco jako společný jedno rozhraní (identita dotyčné FO je taky jenom jedna snad), a tam 10 schránek, to je úplně mimo chápání těch debilků (takhle to má třeba Fio, jedno webový bankovnictví, a počet spravovanejch účtů prakticky neomezenej)

pk202: buď rád, žes někoho na 10 minut nezaměstnal, to bys musel některý papíry uchovávat i 20 let! ale stádní hajzl to po pár měsícách smaže, a naser si, vohnoute
« Poslední změna: 24 Ledna 2023, 23:12:31 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #55 kdy: 25 Ledna 2023, 02:21:36 »

Tak pokud použiješ nějakej SW (třeba Datovku) tak tam můžeš mít třeba 50 účtů a budeš to mít zcela přehledně rozdělený.

CO se týče sekretářky - tak jí můžeš nechat poslat její vlastní údaje a přidělit oprávnění jenom na některé úkony, navíc asi bude někde vidno kdo příslušnou zprávu odeslal.
A pokud se jedná o nějakej obrpodnik, pak je na místě pořídit nějakou spisovku, kde pak přímý přístup k datovce má jen majitel a ostatní jen prostřednicvím spisovky, která pohlídá práva a loguje kdo co kdy odeslal.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #56 kdy: 25 Ledna 2023, 03:39:51 »

no jo, jenže, kdo všechno to tak dělá, že? proč má stádní systém za tak ohromný hrachy být k hovnu a lidi si to muset řešit ve vlastní režii (a řada z nich blbě)?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #57 kdy: 25 Ledna 2023, 04:15:52 »

Protože si ovčané ČR zvolili takové politiky, kteří nám zařídili to, co tu máme. Kdo chce něco změnit, musí založit politickou stranu, uspět ve volbách, ...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #58 kdy: 25 Ledna 2023, 07:10:55 »

Osobně jsem v případě DS rád, že ač to není dokonalé a musím být trošku obezřetný, co kdy přijmu, kdy kterou DS chci použít, tak mi to opravdu dost pomáhá, nemusím řešit poštovní schránku, doručovatelku, pobočku pošty. Ano, dokonalé to není, levné to nebylo a není, ale proti poště pozemní....Stát z těch 100% věcí, co udělal a vždy vše hůř a dráž, než by to šlo, udělal mnohem větší a nákladnější nesmysly.

Jinak pozastavená činnost neznamená žádnou komunikaci. Třeba bude problém u jiného subjektu, se kterým měl vztah, má kontrolu a třeba vykáže činnost, kterou ten s pozastavenou činností nevykázal. Sice jsem neměl pozastavenou živnost, ale dodnes si pamatuju, jak jedna UK firma vykázala na mně činnost za jeden měsíc za cca 18mil bez DPH a já od nich vykázal 0. Nakonec se to vysvětlilo jako údajný omyl v UK firmě, ale musel jsem to s FÚ řešit a příjemné to nebylo, takže pošta, pruhy, telefonáty. To ale DS ještě neexistovaly, bylo to snad v roce 2005. Samozřejmě, o omyl nešlo, prodali to na UK trhu a neodvedli VAT:) O tom, že má 0 taky nebyla OK a něco málo jsem od nich opravdu nakoupil nemluvě, ale bylo to pár drobných a s FÚ jsem to pak dořešil.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Stát všem, kdo umí s počítačem, zřídí datovku.
« Odpověď #59 kdy: 25 Ledna 2023, 08:46:00 »

no jo, jenže, kdo všechno to tak dělá, že? proč má stádní systém za tak ohromný hrachy být k hovnu
Tak samozřejmě počátky datovek byly tristní (sám ji mám od roku 2010) , ale dnes už je to poměrně funkční systém a IMHO jeden z nejlepších co státní správa za poslední dekádu vyprodukovala.

a lidi si to muset řešit ve vlastní režii (a řada z nich blbě)?
Tak já bych ani nechtěl, aby stát programoval nějakého klienta a tuplem ne pod windows (ještě by mně víc šmírovali). Otevřené API a primitivní webové rozhraní je dobrá kombinace.
Jediné co si myslím že nepatří už do letošního století je ten 3 měsíční limit pobytu zprávy v systému. V dnešní době by to mělo být alespoň rok nebo spíše 5 let což je doba po které většina zpráv pro běžného občana přestane být aktuální. Ale pokud použijete nějakého klienta, je to asi jedno, já už do web rozhraní vůbec nelezu.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17