30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpustek Z Kostelce nad Orlicí  (Přečteno 1908 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« kdy: 22 Července 2022, 15:52:01 »

Přišla mi výzva z konce května z Kostelce za 600,- za překročení rychlosti o 9km/h na padesátce. Po rychlím googlení jsem zjistil, že měření je umístěno od 1.dubna 2022. Nevíte jestli jedou turbomodel? Má cenu udávat spolupracujícího řidiče, deadmuta, či cizince? Nebo je lepší ignor? Ptám se pro to, abych udáním řidiče nepovzbudil tetky k větší aktivitě a tím nesnížil riziko vyšumění. Zde je odkaz na ten radar: https://www.kostelecno.cz/mereni-usekove-rychlosti-v-obci-lipa-nad-orlici/ds-1373
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 421
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2022, 17:47:07 »

Než v každém jednotlivém případě přemýšlet jaká je vhodná strategie v tom konkrétním případě, tak je asi lepší  standardně vždy udávat kontaktní Helmuty.
IP zaznamenána

Honza72

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2022, 11:18:10 »

Tady myslím, že bude nejlevnější výzvu zaplatit. V případě pokračování řízení bude sankce vyšší. Určit řidiče který se sám nepřizná nepomůže ...     Doporučuji pročíst https://www.30kmh.cz/index.php?topic=11747.30
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2022, 11:49:43 »

Ale v tom případě, na který odkazujete, šlo o něco jiného. Šlo o velmi specifickou situaci, kdy se správní orgán snažil vyjebat se strategií "spolupracující řidič" tím, že rovnou s výzvou k podání vysvětlení nařizoval i ústní jednání, které ale nemá co nařizovat ve chvíli, kdy ani žádné správní řízení neběží. Tento případ v této specifické situaci není a s vysokou mírou pravděpodobnosti nikdy nebude. Mimochodem, kontaktní řidič se v tomto případě přiznal.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2022, 14:11:30 »

Pan Honza72 se zaregistroval dnes a už stihl poslat 2 příspěvky, ve kterých doporučuje kapitulovat pod hrozbou navýšení sankce a servíruje podezřele podivnou argumentaci.
IP zaznamenána

Honza72

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2022, 19:10:02 »

U případu „spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni“  si myslím, že je velká šance na úspěch a kdyby se mi něco takového stalo byl bych se jako lev ;D. Uvedeným odkazem jsem upozorňoval právě na judikát, že v tomto případě asi nemá moc význam jako řidiče udávat nějakého cizince. Každopádně budu držet palce  8).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Z Kostelce nad Orlicí
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2022, 20:46:39 »

Než v každém jednotlivém případě přemýšlet jaká je vhodná strategie v tom konkrétním případě, tak je asi lepší  standardně vždy udávat kontaktní Helmuty.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.