30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno  (Přečteno 2398 krát)

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Klasika, přišla výzva a tak se ptám, mám nějakou šanci když nebudu brát Helmut a klasické zdržovačky?
Jestli chci něco řešit tak musím napráskat sám sebe, protože Brno pokud vím tak jede zásadně Turbo.

Normálně si skutr odvážím na zimu mimo Brno do garáže, ale letos se mi nějak něchtělo protože zbylo místo po motorce co tady parkovala, ale borec koupil novou a už garážuje.
Takže stojím zaplachtovanej pod stříškou u baráku viz. obrázky.

A při jedné noční razii na našem užasném parkovišti kdy brali všechny "špatně stojícíů protože tady není asi 20 aut kam zaparkovat tak se využivají různá místa, si dali orgáni tu práci i v 22:12 v listopadu minulého roku, že se šli podívat pod plachtu na mojí RZ. Takže obsílka je "na stole" (v datovce)

Došlo ke spáchání jednání mající znaky přestupku dle § 125c odstavce 1 písmena k) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, spočívajícího v porušení povinnosti stanovené v ustanovení dle § 53 odstavce 2 zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, tím že:neoprávněně užil chodníku nebo stezky pro chodce

Stojím už pod barákem takže na pozemku toho domu kde není chodník. Musí mi nějak dokázat že sem tam přijel aby mě mohli dát užití chodníku?

Dá se to na něco uhrát? mám to zkoušet se napráskat, mám zatím čistej štít i díky tomuto foru :)


IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2022, 06:01:37 »

Myslím si, že člověk tlačící motocykl je jen chodec. Ale těžko říc, jestli lze motocykl tlačit i po chodníku, nebo jen po silnici. Asi co není zákonem výslovně zakázáno, je povoleno? Nemůžou mít kamerový záznam, jak tam řidič přijel, místo aby tlačil?
« Poslední změna: 03 Února 2022, 06:03:43 od alo.is »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2022, 07:19:48 »

j) chodec je i osoba, která vede motocykl o objemu válců do 50 cm3
Edit: šance je vždy
« Poslední změna: 03 Února 2022, 07:22:08 od Hugo »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2022, 09:53:54 »

Stojite predpokladam na soukromem pozemku. A to, jak se tam skutr dostal je vase vec. Misto, aby byli radi, ze to uklidite a parkujete nekde mimo (mate stejne pravo zabrat parkovaci misto pro auto), vykazuji cinnost... :(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2022, 09:57:59 »

Udejte mne, já se rád přiznám.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2022, 19:54:23 »

Udejte mne, já se rád přiznám.
To je nabídka, která se neodmítá. Na 99,9999 procent máte po problémech.
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2022, 20:15:58 »

Tak motocykl se tam mohl dostat třeba na kárce,nebo na zádech,ne?
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2022, 20:38:24 »

Budu teď řešit něco podobného a chodník k domu  je ještě širší, jen je to komplet městský pozemek vedený v katastru jako trvalá zeleň. Jak se vůbec definuje chodník ? Je tam snížený obrubník i chodník pro příjezd aut, tak jak pro vjezdy do garáží.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #8 kdy: 03 Února 2022, 20:51:14 »

Paulie86> To mne přeceňujete. Ale na slušnou šanci bych to viděl.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2022, 01:53:42 »

Paulie86 > Tak jisté to není, úřady (patrně od MMB až po MHMP) v poslední době začínají pozvolna aplikovat takový anti-Číkus přístup, že ani opakované přiznání nestačí. Chcete-li být jako řidič uznán ze sprdelního přestupku, dost možná se u toho brzy budete muset natáčet a ještě si sehnat svědky, aby vám SO uvěřil, že jste to fakt řídil.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2022, 15:55:00 »

Udejte mne, já se rád přiznám.
Ooh děkuji, a bude to dále publikovatelné?  ::) rád bych věděl jak ztohoven stohoven 100hoven
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2022, 15:55:41 »

j) chodec je i osoba, která vede motocykl o objemu válců do 50 cm3
Edit: šance je vždy
bohužel sem tam o 450 cm3 navíc
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné užití chodníku nebo stezky pro chodce ? Brno
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2022, 16:11:25 »

Budu teď řešit něco podobného a chodník k domu  je ještě širší, jen je to komplet městský pozemek vedený v katastru jako trvalá zeleň. Jak se vůbec definuje chodník ? Je tam snížený obrubník i chodník pro příjezd aut, tak jak pro vjezdy do garáží.
Tak když se podívám podrobně na katastr tak pod stříškou je asi ten výsek ještě označet taky jako zeleň patřící městu, parcela domu je čistě obvodová zeď a toto místo je zastřešenou "zelení" statutarního města :D kdybychom to chtěli mít uplně v dětailu a správně
IP zaznamenána