30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Poradkova pokuta - ustni jednani  (Přečteno 5518 krát)

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
[WIN] Poradkova pokuta - ustni jednani
« kdy: 31 Ledna 2022, 19:21:03 »

Zdravim,
zajima me zda muze urad dle uvazeni neuznat omluvu z ustiho jednani, prip.zda je pro omluvu nejaky predpis jak a kdy ma byt uradu podana. Chapu ze se uradu moje jednani (3x omluva z ustniho jednani pro COVID) muze zdat jako vysirani, ale ja si nezacal navic mi to prijde jako predjimaji ze strany uradu toho aby mel neco v ruce.

Jako co je tohle? Zpetne prehodnotila omluvenku, to je tady legal?
"V tomto ohledu Prestupkova komise prehodnotila nazor na omluvu obvineneho z jednani narizeneho na 27. 10. 2021, nebot z vyjadreni Krajske hygienicke stanice Stredoceskeho kraje jasne vyplyva, ze obvineny nemel duvod k izolace v dobe tohoto, ani ostatnich rizeni."

Do prilohy pripojuju cele to slavne oduvodneni uradu.

Taky mam tu celkem pochybnost, ze hygiena nema zadnou pravomoc kdekomu hlasit kdo je a kdo neni v karantene. Aspon teda kurva jestli tu funguje nejaka zakladni ochrana os.udaju.

Jestli se timto nekdo setkal budu rad za radu, pripadne jak na toto reagovat? Dikec

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2022, 19:55:31 »

Tedy Vám bylo doručeno rozhodnutí o uložení pořádkové pokuty? Podejte včas odvolání, účast na ÚJ je Vaším právem, nikoli povinností.
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2022, 11:42:34 »

Tedy Vám bylo doručeno rozhodnutí o uložení pořádkové pokuty? Podejte včas odvolání, účast na ÚJ je Vaším právem, nikoli povinností.
Presne tak, bylo doruceno rozhodnuti o ulozeni poradkove pokuty za zavazne ztezovani postupu:

§ 62Pořádková pokuta
(1) Správní orgán může rozhodnutím uložit pořádkovou pokutu až do výše 50 000 Kč tomu, kdo v řízení závažně ztěžuje jeho postup tím, že

a) se bez omluvy nedostaví na předvolání ke správnímu orgánu


Spis mi slo o to zda se tu stim nekdo setkal, jak se tomu v odvolani branil.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2022, 12:32:57 »

Velmi by mě zajímalo, jak přesně zněly vaše omluvy.
Pokud jste uvedl, že důvodem je "kontakt s osobou nakaženou onemocněnim COVID-19" - pak jste sdělil relevantní důvod, úřad ho uznal a řádně vás omlouval. Nevidím jakoukoliv souvislost s karanténou či izolací, jak se úřad snažil dospekulovat z nějakého dotazování se hygienické stanice.
Pokud byste jako důvod sdělil, že jste viděl kosmickou loď Aštara Šerana a úřad vás omluvil, pak je to také v pořádku.
Nenapadá mě jakýkoliv důvod, proč by se úřad mohl hrabat  v důvodech již omluvené nepřítomnosti.
V rámci řízení jste obviněný - tedy vaše procesní strategie je výrazně benevolentnější, než např. u svědka. Úřad mohl jednoduše vaši omluvu nepřijmout a pokračovat v řízení bez vás. Jak radil Číkus - odvolání určitě podejte.
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2022, 15:20:23 »

Velmi by mě zajímalo, jak přesně zněly vaše omluvy.
Žádám o přeložení naříženého výslechu z 27.10. na jiný termín z důvodu, že předvolaná osoba přišla do kontaktu s jinou nakaženou osobou virem covid-19 a nachází se v domácí karanténě.
Jak pises, urad omluvu uznal a po 3 mesicich si vzpomene, ze to vlastne neuznava. Ti referenti jsou cim dal vetsi a vetsi zhulenci. Z laickyho pohledu jasna vec.
Jenze clovek neni sto se orientovat v tech paragrafech, ze vlastne nemam 100% jistotu, kdy je postup uradu OK a kdy je to prasarna.
Jinak diky za reakci, sepisu odvolani.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2022, 15:47:20 »

Například zde:

https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/byl-jsem-identifikovan-jako-rizikovy-kontakt#pozitivni

Citace: ZAVOLAL MI POZITIVNÍ, ŽE JSEM RIZIKOVÝ KONTAKT
Pokud vás uvedl jako rizikový kontakt v rámci sebetrasování, vyčkejte na pokyny od KHS. Do té doby dodržujte pravidla karantény a omezte styky s dalšími lidmi. Pokud se nezbytně nutně musíte vzdálit z místa karantény, noste vždy respirátor.


Takže jste  v klidu vyčkával na pokyny KHS a dodržoval pravidla karantény. není vaší vinou ani to, že vás jako rizikový kontakt neuvedl ani že vám KHS nedala pokyny. Zachoval jste se správně :) - ústní jednání je pořádně dlouhý styk...
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2022, 17:05:44 »

Jeste bych si dovolil poukazat na to, ze ten zminovany § 62 mluvi pouze o "bez omluvy", nikoliv "bez radne omluvy" nebo cokoliv, co by implikovalo, ze si urad muze jakkoliv rozhodovat o tom, jestli omluvu uzna nebo ne.
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2022, 02:27:16 »

Zdravim,

posun v pripadu. V odvolani (proti neomluvene ucasti na predvolani) jsem uspel a me omluvy musel urad akceptovat.

Nyni se urad rozhodl pro dalsi stani, ale predvolal pouze jednoho svedka. Nepredvolal ani me, ani poskozenou stranu, ani nikoho z dalsich asi 5 svedku pritomnych v dobe prestupku.

Cekam, ze po vyslechu provede urad rychly zaver a vznese obvineni. Do prekluze zbyva asi 7 tydnu.

Pusobi to na me jako dalsi uredni svinarna. Jak byste se k tomu postavili, lze vznest nejakou namitnu na tento postup a navrhout vyslech i dalsich svedku a vyzadovat svou pritomnost pri vyslechu?

Diky.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2022, 05:34:00 »

Asi záleží na tom, jestli se nepozvaní svědci zúčastnili předchozích ústních jednání?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2022, 08:41:27 »

Nyni se urad rozhodl pro dalsi stani, ale predvolal pouze jednoho svedka. Nepredvolal ani me, ...

Další stáním myslíte další Ústní jednání? Pokud jste obviněný, tak účast na ÚJ je Vašim právem, nikoli povinností. A evidentně Vás o dalším termínu ÚJ informovali, když o něm víte.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2022, 08:50:41 »

Teoreticky by se dala prekluze v pohode stihnout obstrukcemi. Na ustni jdete (i presto, ze nejste pozvan, prece CHCETE uradu pomoci novymi informacemi). Po ustnim pozadejte o phutu k vyjadreni, tu samozrejme beze zbytku vyuzit, potom "nejake" vyjadreni poslat mailem, za pet dnu potvrdit postou s podpisem, ale bohuzel se nejaka ta chybicka vloudi, urad musi pozadat o odstraneni vad podani, to bude minimalne dalsich 10 dnu lezet na poste,... melo by se to stihnout...
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2022, 10:20:28 »

Další stáním myslíte další Ústní jednání? Pokud jste obviněný, tak účast na ÚJ je Vašim právem, nikoli povinností. A evidentně Vás o dalším termínu ÚJ informovali, když o něm víte.
Ja to vim z toho, ze mne prave prisla akorat kopie predvolani svedka "Předvolání k podání svědecké výpovědi". Tam neni ani zminka o tom, ze mam pravo se vyslechu ucastnit, podat vysvetleni, nebo ze po vyslechu muze byt vydano rozhodnuti.  Nevim, treba je takovy postup legal, ja si ale pripadam jak v nejakym vakuu, pac z toho netusim co muze nasledovat. Prostor k vyjadreni jsem zatim nedostal, resp.omluvenou neucast na ustnim jednani neberu jako "promeskanou moznost k vyjadreni.

Teoreticky by se dala prekluze v pohode stihnout obstrukcemi. Na ustni jdete (i presto, ze nejste pozvan, prece CHCETE uradu pomoci novymi informacemi). Po ustnim pozadejte o phutu k vyjadreni, tu samozrejme beze zbytku vyuzit, potom "nejake" vyjadreni poslat mailem, za pet dnu potvrdit postou s podpisem, ale bohuzel se nejaka ta chybicka vloudi, urad musi pozadat o odstraneni vad podani, to bude minimalne dalsich 10 dnu lezet na poste,... melo by se to stihnout...
Diky!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #12 kdy: 15 Května 2023, 12:44:44 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Poradkova pokuta - ustni jednani
« Odpověď #13 kdy: 15 Května 2023, 16:32:21 »

Jak to dopadlo?
Ahoj, dopadlo to uspesne a zaroven jako v cirkusu. V prvni linii (na zacatku celeho pripadu) me urad uznal vinnym z prestupku. Proti tomu jsem se odvolal. Pak mel urad tu snahu nekolika predvolani k vyslechu, jenze se mi vzdycky trefil do infekce covidem, takze neprobehlo nic = zadny postun v pripadu.

Ve finale urad prestaly bavit moje omluvenky a vydal roznodnuti (aniz by ustni vyslech probehl) a tam napsal, ze se vlastne zadny prestupek nestal. Takze z jasnyho obvineni, se to behem 1.5roku otocilo na nevinny. TJ.presne pravni jistota super demokratickeho systemu, ve ktery chces zit.
IP zaznamenána