30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním  (Přečteno 1505 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« kdy: 27 Července 2022, 00:33:07 »

Zdravím,

známému nechali chrabří mušketýři z MP za stěračem lístek, na kterém zaškrtli, že se měl dopustit § 125c 1k a f11. Pravdou je, že stál na modré zóně, neměl zaplaceno a zároveň ještě stál na invalidovi rezervovaným pro specifickou RZ. Vzhledem k smrti Číkusmutů, relativně vysoké finanční sankci za parkování na invalidech a neznalosti pachatele/provozovatele nepreferujeme bojovat a rádi bychom to smetli ze stolu zaplacením 1x 2000 Kč výzvy k uhrazení určené částky.

Zde ale přichází moje pochybnost, kvůli které zakládám vlákno. Parkování na zóně bude řešit MěÚ Praha X. Invalidy by měl řešit MHMP (podobně jako ostatní sprdelní ne-zónové delikty, např. zákaz zastavení či úsekovky). Nehrozí, že provozovateli dorazí 2 výzvy k uhrazení určené částky? Jedna za zónu od Prahy X, druhá za invalidy od MHMP?

...ty invalidy by možná šlo shodit na §125c 1k (myslíme, že na zemi nebyl obrázek mrzáka, ale jisti si zatím nejsme + cedule byla trochu ohlá do strany), ale provozovatel/řidič by to raději měli z krku.
EDIT: Tak na zemi prej invalida nebyl nakreslenej a cedule byla z části ohlá
« Poslední změna: 27 Července 2022, 00:44:11 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2022, 00:49:26 »

Ta modrá zóna začíná až za značkou, ne? Pak je imho hratelné oboje.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2022, 00:55:26 »

Jako já bych nerad pána navezl do situace, která skončí tím, že zaplatí 6 + 3 tisíce :D Máte pravdu - vůbec jsem si vůbec nevšiml toho, že ta zóna začíná značkou až za tím, kde Octavia stojí.

Čili jediné čeho se dopustil je stání na vyhrazeném parkování, tedy 1x § 125c 1k. Co bude řešit MHMP.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2022, 01:00:05 »

Vy na fotce vidíte nějaké vyhrazené parkoviště?

Ale lépe by se to asi hrálo nějakému udanému řidiči. A domnívám se, že všichni Číkusmuti ještě nevymřeli.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2022, 10:21:30 »

No vidím tam značku invalidy, přičemž na místě není vodorovná značka, tudíž by se to dle metodik MD mělo řešit jako parkování na vyhrazeném parkovišti, nikoliv jako přestupek dle f11.

Ad Číkusmuti: měl jsem na mysli metodu spolupracujícího řidiče, která je dnes defacto mrtvá (ve své původní podobě).

Budu pachatele a provozovatele instruovat k ignoraci lístečku (což bych dělal i tak) a uvidíme co přijde. Mezitím si podám infožádost na Prahu X s dotazem, zdali na daném místě je platná modrá zóna a zdali tam je vodorovné značení invalidy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« Odpověď #5 kdy: 02 Srpna 2022, 11:17:25 »

Tohle snad není možný.

Podal jsem na hulváta InfZ žádost.

Dnes mi odpověděli. V odpovědi mi ale nezodpověděli ani jednu ze dvou otázek a místo toho mě mentorovali s tím, že jeli značení poškozeno, mám to kamsi oznámit.

Samozřejmě podám InfZ stížnost na způsob vyřízení, tohle by měla být jedna z těch oprávněných.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Dva přestupky pro dva úřady jedním parkováním
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2022, 09:37:13 »

Ad žádost - u té první odpovědi se dá jakási logická stopa možná dohledat, druhá otázka zůstala zcela ve vzduchu.
Ale nebylo by teď lepší důkladně zadokumentovat současný stav, než to někdo přemaluje? Pak by byla důkazní situace dost složitá.
IP zaznamenána