30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?  (Přečteno 9211 krát)

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #15 kdy: 28 Ledna 2022, 23:20:57 »

Hm, tak nejspíš se pletu, asi pozdní hodina a už mi to moc nemyslí. Totálně jsem zasklil to slovo "uložená".
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #16 kdy: 28 Ledna 2022, 23:22:13 »

aháááá takže by ta zmrdovina v které dělám chybu byla v tom, že když už to má pošťačka v ruce tak se považuje za uloženou písemnost? Má někdo praktickou zkušenost?

Je to v paragrafu překážky při doručování....  a píše se zcela jasně byla k vyzvednutí připravena..... a správní řád rozlišuje pojem doručována a připravena k vyzvednutí.....

navíc 23/4

Adresát se vyzve vložením oznámení o neúspěšném doručení písemnosti do domovní schránky nebo na jiné vhodné místo, aby si uloženou písemnost ve lhůtě 10 dnů vyzvedl; současně se mu sdělí, kde, odkdy a v kterou denní dobu si lze písemnost vyzvednout.
« Poslední změna: 28 Ledna 2022, 23:23:49 od Dýkej »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #17 kdy: 28 Ledna 2022, 23:23:48 »

Řešeno tady.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #18 kdy: 28 Ledna 2022, 23:25:11 »

Už jsem se opravil. Doručovaná písemnost ještě není uložená, to jedno mnou zasklené slůvko mění situaci.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #19 kdy: 28 Ledna 2022, 23:28:16 »

Děkuji pane Číkusi. Tohle jsem nenašel.

A teď otázka do pranice - co když v ruce budu mít poučení, že lze vyzvednout až následující den a v trackingu bude že den uložení bude již v den doručování? Bude tedy stačil, že prokážu to, že mi bylo sděleno, že k vyzvednutí bude možno až další den?

Analogicky by to mělo být +- to samé co píše zde pan hh, ale není to zcela totožné.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #20 kdy: 28 Ledna 2022, 23:37:01 »

Čili takový univerzální postup je podívat se na výzvu na poslední možný den k vyzvednutí a ověřit to s trackingem. Pokud se to shoduje, není co řešit a doručeno bude v ten poslední den. Pokud to nekoresponduje, tak spíš důvěřovat trackingu (a datu uložení z něj). A pokud fikce padne na víkend, tak se předpokládám posouvá na první možný pracovní den.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #21 kdy: 28 Ledna 2022, 23:40:33 »

No to si nemyslím ( i když je jedno co si myslím) Když držím v ruce poučení a oznámení, že dopis lze vyzvednout až následující den, tak mě přeci nemusí zajímat co je v trackingu.  Já dokážu, že mi bylo sděleno, že vyzvednout lze až od.....

je tak? Ono totiž tohle je klíčové, chci s tím totiž pracovat dále.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #22 kdy: 28 Ledna 2022, 23:49:33 »

No já minimálně třeba u odporu raději přijdu o 1 den lhůty, než riskovat body a následné nejisté tahanice. Ale uvidíme, co k tomu řekne nějaký lokální odborník :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #23 kdy: 29 Ledna 2022, 00:16:25 »

Nejde o den lhůty. Jde o to podat včasný odpor, ale právě přitom, aby si parazit myslel, že jsem to nestihl a že to nabylo právní moci. No a já potom mohu “teoreticky“ řídit bez rizika sankce. Pokud mě čapnou, nemůže to být řízení bez oprávění, protože odpor byl podán včas a je fuk co si parazit myslí. No a s trochou štěstí, když mě hlídka nechytí 3měsíce si jdu po 3 požádat o polovinu trestu. A protože si parazit myslí, že trest je opravdu v půlce tak mi to promine. Výsledek je takový, že sem měl zákaz, ale vlastně jsem mohl řídit bez rizika. Jediné riziko je v tom,že když mě čapnou a já ji řeknu že spadli z višně, že odpor byl podán včas, tak předpokládám, že budu muset řízení už vyhrát “postaru“

A teď do mě, kde dělám v této úvaze chybu :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #24 kdy: 29 Ledna 2022, 01:20:58 »

Dýkej> Pokud Vám online tracking hraje do karet, použijete ho. Pokud ne, tracking jste nikdy neviděl (proč také, že?). Je otázkou, zda je závaznější nepodepsaná listina (papírová výzva od pošty), kterou lze lehce zfalšovat a nebo nějaký nezávazný žvást na webu, který se ovšem (na doméně pošty) falšuje hůř. Tohle si netroufám odhadovat, dost možná by to chtělo výslech doručovatelky. Dle in dubio pro reo by snad mělo platit to příznivější.

Podobný nápad ohledně odkroucení/neodkroucení zákazu řízení na základě podání/nepodání opravného prostředku jsem tady již kdysi prezentoval (byť na základě jiného principu), ale pouze teoreticky, k praktickému ověření (pokud vím) nedošlo. Mám ale za to, že to vůbec není špatný nápad. Otázkou je, kdo si to troufne zkusit na vlastní kůži trestní rejstřík.

Dovedeno k dokonalosti: Po zaplacení pokuty a navrácení ŘO po polovině trestu počkáte na promlčení a podáte žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO1, neboť tento vůbec nereagoval na odpor. S trochou štěstí dojde k vymazání bodů a vrácení pokuty.
« Poslední změna: 29 Ledna 2022, 01:33:02 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #25 kdy: 29 Ledna 2022, 07:11:12 »

Hmotněprávně by mělo být klíčové, co je uvedeno v oznámení ve schránce ohledně data, od kdy lze uloženou zásilku vyzvednout (na to jsou navázány podmínky fikce). Případný rozpor mezi realitou a oznámením by mohl mít význam jen v případě, že by se nějak v právní sféře adresáta zásilky projevil - např. by se v souladu s oznámením vypravil na poštu a zásilka by mu nebyla vydána, protože by tam ještě/už uložena nebyla.

Tolik šedá teorie. V reálu samozřejmě záleží i na tom, co kdo zvládne prokázat. Ale je-li obsah oznámení v souladu se zájmy adresáta, stačí ho předložit. Pokud by skutečně nastal rozpor mezi trackingem a oznámením, tak je-li výhodnější tracking, stačí jej použít (pro pozdější provedení důkazu jej lze zafixovat pomocí notářského zápisu, případně si nechat historii zásilky v nějaké podobě potvrdit přímo poštou) a oznámení nikomu neukazovat. Pokud by to bylo naopak (a to oznámení by bylo reálné, ne vlastnoruční padělek, jehož předložení soudu by samo o sobě mohlo představovat TČ), je třeba počítat s tím, že protistrana bude vycházet především z dodejky, kterou má ve spisu - a jak přesně by byl rozpor řešen asi nelze spekulovat obecně, záleželo by na konkrétních okolnostech. Ale za delší konec provazu by pořád měl tahat ten, kdo má v ruce originál jemu svědčícího oznámení (neprokáže-li se, že jde o padělek či nějakou manipulaci, případný bordel pošty by neměl jít adresátovi k tíži).

Pokud jde o ďábelský plán s "bezpečným" zákazem, který je sice zapsán do registru, ale na základě chybných podkladů (rozhodnutí/příkazu, o kterém si orgán, který jej vydal, myslí, že nabylo PM, a v tomto smyslu jej opatřil příslušnou doložkou a poslal dál). Může to fungovat, ale není to pro každého - v případě záchytu je třeba počítat se zadržením a vším, co je s tím spojeno (včetně toho, že se člověk dostane jako drban do všelijakých fízlích systémů, ve kterých se zásadně nemaže). I když se následně věc vyjasní a nebude se konat ani odsouzení za mařenu, či bude dokonce získáno nějaké symbolické odškodnění, pořád to znamená jezdit s tím, že z rutinní kontroly může být, když nic jiného, dlouhé zdržení. Pokud tím autem nejezdím jen jako rentiér pro zábavu, ale klasicky z bodu A do bodu B, a v tom bodě B potřebuji být v čase T a něco tam dělat, může to být docela nepříjemné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #26 kdy: 29 Ledna 2022, 11:30:53 »

Otázkou je, kdo si to troufne zkusit na vlastní kůži trestní rejstřík.

Tak zkusit by se to mohlo přece i na jednoduchém příkazu za rychlost nebo parking v "hodnotě" 1-1,5 KKC.
Podám správně načasovaný odpor/neodpor - ještě bych to vyšperkoval prostým emailem potvrzeným později poštou. Pokud to vyjde a parazit odpor neuzná počkám na první bububu s vymáháním a pak zaplatím no a po prekluzi si vzpomenu pročpak jsem to zaplatil a jaktože to odpor nezastavil.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #27 kdy: 30 Ledna 2022, 20:22:56 »

hh - děkuji za kompletní rozborku, v podstatě totéž říká náš advokát. Je sice více opatrný, ale tvrdí to samé. Týká se to člověka co má řízení v blokaci - nepožádal si o vrácení řidičského oprávnění. To se samo o sobě hájí dost špatně a jsme v pokušení mu navrhout toto.  Mohl by řídit a v půlce trestu by si zašel pro odpuštění. Samozřejmě by se musela vyřešit pokuta, ale mu o pokutu až tak nejde.


Moje otázka další zní......

předpokládá se, že dorazí exekuce na tu částku co má platit...... on ji zaplatí, nebo jí zaplatí jeho družka ze strachu, aby je nevylifrovali z baráku, ale příteli o tom nepoví. Takže pyrát se vlastně neměl jak se dovědět skutečný stav. Poté co mu vrátí ofiko papíry si vzpomene že vlastně platil za něco, co nikdy nenabylo právní moci.... a bude vymáhat zpátky.  No a pokud si SO vytáhne hlavu z prdele, k čemuž ho nejpozději NSS donutí, tak vrátí pokutu.... ale nehrozí, že po něm budou chtít ofiko znova trest? :)  Snad jsem se vyjádřil srozumitelně na co se ptám....

A další dotaz, co mě zajímá je... jestli mu může být dáno k tíži to, že se vlastně provalí, že se dověděl, že úřad má za to, že podal odpor pozdě, a parazita o tom neupozornil a využil jeho neznalosti.  Protože mu asi dojde vyrozumění od kraje že přezkumem se zjístilo, že podal odpor pozdě.

« Poslední změna: 30 Ledna 2022, 20:37:40 od Dýkej »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #28 kdy: 30 Ledna 2022, 21:31:37 »

To není další otázka, ale další zhruba tucet otázek. Něco si vyzobu, komplexní rozborka už to nebude.

Exekuce na peněžité plnění je asi ta nejméně podstatná věc. Bude-li formálně zahájena, ale obratem skončí (tím, že někdo dobrovolně zaplatí, případně že hned nějakým časným úkonem bude plnění vymoženo), je to v podstatě stejné, jako kdyby obviněný zaplatil sám bez exekuce. Nejde-li v konkrétním případě o peníze, je asi lepší zaplatit spíš dřív (s tím, že ve finále to stejně úřad bude vracet), než to eskalovat. Lze samozřejmě bojovat v rámci toho exekučního řízení, ale to by znamenalo vyložit karty na stůl ohledně právní moci zákazu, a jak jsem pochopil, to by v uvažované širší taktice bylo předčasné.

Bude-li se obviněný chovat, jako by vykonal zákaz, ale později vyjde najevo, že ten nikdy nenabyl PM a řízení stále běží, samo o sobě to nic neznamená. Bude tu zřejmě nějaké rozhodnutí o žádosti o vrácení ŘO, které bude nesprávné v tom smyslu, že nebyly splněny zákonné podmínky (nebylo co vracet), totéž případné rozhodnutí o upuštění od zbytku trestu, bude bordel v kartě řidiče (záznamy v rozporu se skutečností) a bude tu nějaká újma toho řidiče (jednak že nemohl řídit, a jednak náklady spojené se znovuzískáním ŘO) - dostat úřední záznamy do souladu s realitou by nemělo být složité (cestou přezkumu či obnovy řízení), způsobenou újmu by si musel řidič nárokovat klasicky postupem podle OdpŠk (pokud se na to vykašle - není žalobce, není problém).

Pokud by to celé dopadlo tak, že řidič nejdřív vykoná neexistující zákaz, následně SO, jak říkáte "vytáhne hlavu z prdele", připustí podání odporu, a řízení dotáhne s tím, že výsledkem bude tentokrát už skutečně pravomocný zákaz, tak ano, nepojme-li to úřad vysoce kreativně, bude chtít nový výkon trestu a nové kolečko s vracením ŘO. Zaplacenou pokutu, pokud ji mezitím nevrátí, započíst na tu novou lze (to DŘ řeší), ale započíst vykonaný, ale vlastně neexistující trest, s tím se nepočítá - lze jen ten nový odkroutit a za starý se domáhat odškodnění. Kdyby SO chtěl, nějaké řešení, jak to de facto započíst, by se našlo (nabízí se rozhodnout o vině, ale upustit od uložení trestu, formálně podle § 43 PřesZ, s tím, že byl aplikován analogicky k vyplnění mezery zákona spočívající v tom, že trest byl z důvodů na straně SO fakticky vykonán předčasně). Ale asi tušíte, jak pravděpodobné by něco takového v reálu bylo.

Ze strany řidiče by ale bylo velmi nešťastné tento scénář připustit. Pokud už jede na jistotu s tím, že zákaz fakticky vykoná a získá zpět ŘO, nemělo by být složité následné kroky načasovat tak, aby v případě, že SO uzná (či k tomu bude donucen) neexistenci pravomocného rozhodnutí, už to kvůli zániku odpovědnosti nebude moci napravit.

Ohledně účinků nějakých přípisů o opožděnosti příkazu bych si nedělal velkou hlavu. Ne/vědomost o příkazu, jeho právní moci a dalších okolnostech by snad mohla mít nějaký význam v případě, že by dotyčný ten zákaz porušil. Jinak nevím, jak by mu to měli dát k tíži. Vyrozumění není rozhodnutím, neukládá adresátovi žádnou povinnost, a v sankčním řízení neexistuje žádná povinnost aktivní součinnosti se SO - a už vůbec ne upozorňovat ho za tepla na nějaké jeho chyby a omyly. Jediné, co je třeba si hlídat, je-li jádro věci v tom, že něco se (řádně) nedoručilo, případně se to doručilo jindy, než si SO myslí, je nějaký rozpor mezi formálním a materiálním doručením atp., tak nesmí dotyčný udělat nic, z čeho by šlo dovodit to materiální doručení (např. zaplatit se správným VS na příkaz, o kterém tvrdím, že jsem ho v životě neviděl).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování - uvažuji správně, nebo mi něco podstatného uniká?
« Odpověď #29 kdy: 03 Února 2022, 18:03:10 »

Dopravně psychologické vyšetření je potřeba pokud je uložen zákaz řízení na 6 a více měsíců, ne?

edit: špatné vlákno, to patřilo sem
« Poslední změna: 03 Února 2022, 18:07:30 od Číkus »
IP zaznamenána