30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice  (Přečteno 3418 krát)

Hoody_CZ

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice
« kdy: 27 Ledna 2022, 11:22:09 »

Zdravím Vás,

22.01.2022 mi byla doručena výzva fikcí výzva provozovateli, k uhrazení částky za překročení rychlosti na pražském okruhu. Naměřená rychlost 100kmh na 80kmh. Přestupek se stal 30.11.2021. Jelikož tam jezdím poměrně často, jsem zvyklý že tam občas snižují limit ze 130kmh na 100kmh, takže mě tahle výzva poměrně vytočila :D

Odpustek je mrzkých pár stovek, ale rozhodl jsem se že za ten scam s 80kou jim to nedám zadarmo a v hlavě mám následující postup:
  • nahlášení spolupracujícího řidiče do 30dnů od doručení výzvy
  • doplnění chybějících informací po výzvě úřadu
  • podání vysvětlení spolupracujícího řidiče
  • správko

Dál to asi znáte, případné kroky budu doplňovat v průběhu případu, hlavní snaha je natáhnout to k promlčení. Osobně doufám, že když pod ně spadá část okruhu, mají denně tolik práce, že by to mohlo vyjít.

Jediné co mi aktuálně není jasné, jestli se na tento případ již vztahuje novela zavedená od 1.1.2022, kdy se průběh vyšetřování nezahrnuje od promlčecí doby. Osobně se myslím, že by to nemělo být retrospektivní a tím pádem by se to přestupku spáchaného v roce 2021 týkat nemělo.

S radostí přijímám jakékoli kritické komentáře k mému zamýšlenému postupu, stejně tak jako Vaše rady, tipy a triky! :D

« Poslední změna: 28 Ledna 2022, 11:07:13 od Hoody_CZ »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2022, 11:36:11 »

S Černošicemi mám poměrně čerstvou zkušenost u přestupku z první poloviny května 2021. Výzva přišla ani ne po měsíci, zlotřilý řidič byl řádně udán a koncem července obdržel výzvu k podání písemného vysvětlení, aby „jakožto provozovatel (provozovatel vozidla – dle ust. § 2 písm. b) zákona silničním provozu. – je vlastník vozidla nebo jiná fyzická nebo právnická osoba zmocněná vlastníkem k provozování vozidla vlastním jménem) motorového vozidla evidovaného v centrálním registru vozidel ke dni dopravního přestupku, podal nezbytné vysvětlení k prověření došlého oznámení.

Řidič po pár dnech odpověděl. Zdůraznil, že neodpírá podání vysvětlení a je připraven dostavit se na řádnou výzvu správního orgánu k ústnímu podání nezbytného vysvětlení (nejspíš chtěl zkasírovat úřad o náklady jako třetí osoba), před nímž bude mít možnost seznámit se s obsahem spisového materiálu, a tak považuje podání vysvětlení ústní formou ve spojení s nahlédnutím do spisového materiálu za nezbytné, a to i proto, aby byly vyjasněny pochybnosti o tom, zda je provozovatelem vozidla.

Od té doby uplynulo bezmála pět měsíců, nic dalšího se nestalo a do zániku odpovědnosti zbývají méně než čtyři měsíce.
IP zaznamenána

Hoody_CZ

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2022, 13:14:38 »

Zdravím a jdu s oživením tématu!

02/2022 - byl udán zlotřilý řidič
04/2022 - řidič byl vyzván k podání vysvětlení, vysvětlení proběhlo vágně ve smyslu že auto měl daný den k dispozici a dále více nerozváděl
09/2022 - MÚ Černošice se po 7 měsících znovu probral a zaslal udanému řidiči znovu Výzvu k podání vysvětlení, případně nahlásil dalšího řidiče

Aktuálně tedy běží 10 dnů pro podání vysvětlení. Přestupek byl spáchán 30.11.2021, tedy promlčecí doba je velmi blízko, nicméně pořád mají ještě dva měsíce.

Pohrávám si tedy s dvěma možnostmi:
1. Zlotřilý řidič znovu podá úřadu vágní vysvětlení,  že v daný den měl auto zapůjčené. Po zahájení správka si uvědomí, že vlastně půjčené měl, ale ne v čase spáchaní přestupku...
Tento bod má podotázku, je reálné z úřadu vytáhnout kompenzaci nákladů (cesťák, ušlá mzda), v případě že řidič dorazí podat vysvětlení osobně? :D
2. Zlotřilý řidič ve vysvětlení udá dalšího zlotřilého řidiče

Osobně jsem spíše nakloněn variantě č.1, přijde mi jako nejednoduší a nejbezpečnější z hlediska potřeby průtahu do 30.11.
Co myslíte? Případně napadá Vás ještě nějaká další možnost?

Díky



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2022, 14:09:52 »

Varianta 2 určitě ne!

Varianta 1 ano, ale s malou úpravou: Zlotřilý řidič se nepřizná vágně, nýbrž tak, aby nemohly vzniknout žádné pochybnosti. Podání vysvětlení pošle na konci lhůty obyčejným e-mailem a následně jej do 5 dnů potvrdí (podepsaným doporučeným dopisem, přes DS nebo osobně na podatelně).

Podávat vysvětlení nemá smysl, na proplacení nákladů by stejně neměl nárok.

Pokud neuděláte nějakou zásadní chybu, úřední parazit už nemá šanci zabránit promlčení.
IP zaznamenána

Hoody_CZ

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2023, 08:23:16 »

Rád bych to tu uzavřel s tím, že jsem se vydal variantou č.1 s úpravou od pana Číkuse. Dopadlo to přesně tak jak pan Číkus predikoval a přestupek byl promlčen.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] D0 pražský okruh, 100 na 80, výzva Černošice
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2023, 09:39:25 »

Paráda, ja budem v spolupráci s pánom Číkusom riešiť podobný prípad s parazitmi z MÚ Břeclav.

Dúfam, že to dopadne podobným spôsobom ako Váš prípad...
IP zaznamenána