30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody  (Přečteno 2665 krát)

metelesk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« kdy: 29 Listopadu 2022, 16:53:39 »

Obdržel jsem výše uvedenou výzvu - dle §61 odst.1 zák č. 273/2008 Sb. o Policii.
PČR chce abych se dostavil k podání vysvětlení ve věci dopravní nehody kdesi (nic o tom nevím, žádné nehody jsem se neúčastníl) a zároveň mám přistavit předmětné vozidlo k ohledání (případně poskytnout fotodokumentaci)

Co s tím? Počítám, že případná přítomnost advokáta nebude na škodu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2022, 17:04:00 »

Velevážený policisto, v souladu se zákonem podání vysvětlení odpírám a proto se ani nedostavím. Jsem moc rád, že jsem Vám mohl pomoci.
IP zaznamenána

metelesk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2022, 11:37:01 »

Stačí odkaz na zákon nebo je dobré přidat i odkaz přímo na příslušný paragraf/odstavec?

Jak vůbec funguje ta žádost o přistavení vozidla? Doufají, že jim ho člověk dobrovolně předvede nebo na to mají nějakou páku?
« Poslední změna: 05 Prosince 2022, 12:37:36 od metelesk »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2022, 17:54:53 »

Ten odkaz byl pro Vás, do dopisu pro fízly bych klidně uvedl jen "v souladu se zákonem".

A vozidlo může být mimo Váš vliv, např. zapůjčené, v servisu, nepojízdné, ukradené, zazimované... já bych jim nic nevozil, ať si trhnou.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2022, 17:59:51 »

metelesk: jakmile podáte policistovi jediný prst, urve vám ho i s nohou. Kolega Číkus Vám radí dobře. Pokud uděláte cokoliv jiného, pak je možné, že se pak nebudete stačit divit, co jste všechno spáchal…
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2022, 23:47:14 »

Přesně tak. Vaše páka - jedna z mála účinných které proti nim máte a na první pohled ji pochopí - je odepření podat vysvětlení. Tak ji použijte. Jakékoliv dovětky nejsou nutné.
IP zaznamenána

metelesk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2022, 08:30:58 »

To jsme se nepochopili. Pan praporečník si již dopis čte.
Šlo mi spíše technicky o to  zda stačí napsat obecně odmítnutí s odkazem na celý zákon nebo je lepší tam napsat přímo §61 odst. 3
A o tom aut mi jde o to , jestli to v té výzvě je založený jenom na tom, že jim tam někdo to auto dobrovolně přiveze a když ne tak maj smůlu. Nebo to nějak můžou v tomto stádiu vynutit?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2022, 09:54:27 »

Myslím si, že bez Vašeho podání vysvětlení by jim auto stejně nebylo k ničemu.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2022, 17:50:02 »

Nevím, jestli si můžou vynutit přistavení auta, každopádně si to auto můžou vyčíhat a zastavit. Popř. najít zaparkované v okolí místa bydliště, pokud nebývá v garáži. Stejně si ho jen vyfotí, aby prokázali, jestli je nebo není poškozené od dopravní nehody.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2022, 18:05:33 »

Spousta práce pro nic, z fotky na ulici by jim pokutička nekoukala a pojišťovna jim je u zadnice.

« Poslední změna: 07 Prosince 2022, 22:20:47 od Nikdo Nikdovič »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #10 kdy: 06 Prosince 2022, 18:23:00 »

To jo, možná se na to vykašlou a možná ne. Těžko říct, jaké mají i bez toho důkazní prostředky. Ale vlastník vozidla musí vědět nejlépe, jestli je poškozené z dopravní nehody nebo ne. Pokud by poškozené nebylo, byl by to důkaz v jeho prospěch. Jinak ty důkazní prostředky může vyhodnotit policie, jinak SO a jinak pojišťovna. Co když existují svědci na jedné straně a odmítnuté vysvětlení na straně druhé + odmítnutá spolupráce při fotografování vozidla? Dovedu si představit, že pojišťovna bude kvůli svědectví plnit z povinného ručení, i když nebude řidič zjištěn a vlastník odmítne spolupracovat. Pokud je vozidlo nepoškozené, je nevhodné se připravit o důkaz v prospěch vlastníka. Takový malus na povinné ručení může vyjít dráž než nějaká pokuta od policajtů nebo SO. Mělo by se s tím počítat.
« Poslední změna: 06 Prosince 2022, 18:37:45 od alo.is »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:PČR:Výzva k podání vysvětlení ve věci dopravmí nehody
« Odpověď #11 kdy: 06 Prosince 2022, 23:30:00 »

Dal bych si pozor na to, aby nějaký škrábaneček na laku od chroští nevyhodnotili jako následek nehody.
IP zaznamenána