30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zbytkáč 1,3  (Přečteno 9966 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
zbytkáč 1,3
« kdy: 11 Ledna 2022, 11:55:11 »

Mám tu případ jednoho svého řidiče. Jen na úvod. Vím, že si dá rád pivo a padá to do něj jak Němci do krytu, ale je to desítkář ( pije desítku) a 10-15 kousků za den není pro něj problém. Když je doma, udržuje si hladinku a je normálně funkční,  nikdy jsem ho neviděl zjevně nalitýho, kořalky se nedotkne, na autě nikdy neudělal škrábanec. Poslední pivo si dal v sobotu před půlnocí. Je to zdravý chlap jak hora, nekonfliktní, bez sklonů k agresivitě s dobrosrdečnou povahou- prostě pohodář. Před odjezdem si hlídá, aby nebyl pod vlivem. Dvanáctihodinový odstup od posledního vypitého piva považoval za přiměřený.V neděli kolem poledne zastaven v místě bydliště ve svém OA hlídkou PČR- kontrolní kontrola. Draeger 2x po sobě prakticky stejná hodnota 1,3 promile. Prakticky hned mi volal, že je problém, že večer nemůže odjet. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, jsem mu doporučil, ať se nechá odvézt na krev, protože nechat si přišít TČ na základě pralinkovače je nesmysl. Policajtům se to moc nelíbilo a nechtělo se jim do toho. Plácali hovadiny o tom, že v krvi bude mít ještě víc a bude to pro něj ještě horší. Na krev se dostal cca hodinu po dechovce. Pak převezen na fízlárnu, tam s ním prováděli různé nesmysly ( chůze po čáře, dotknout se špičky nosu atd.), což pro něj nebyl problém. Pak ho zavřeli na dvě hodiny do cely předběžného zadržení, že pak to s ním sepíšou. Nechápu, co chtěli sepisovat. Na cele mu nechali telefon i tkaničky od bot, takže jsem s ním mluvil a tvářil se spokojeně- nejevil známky agresivity. Nakonec jen podepsal zadržení ŘP a poslali ho domů.
Nyní čekáme na výsledky krevního testu. Celý ten výsledek z Drageru mě připadá nějaký pofidérní. Vím jistě, že úplně čistej nebyl, ale předpokládám,že 1,3 by na něm bylo vidět. Nevím třeba nový Čurda, co umí klamat tělem. Až budu mít další informace, dám vědět.
 Ještě jedna důležitá skutečnost-když byl zastaven vezl na střeše štafle- chvíli před tím dokončil malování bytu. Já jsem podobného věku i stavby těla, ale s 1,3 bych se na štaflích zcela určitě neudržel.
« Poslední změna: 11 Ledna 2022, 12:07:45 od Martin623 »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2022, 13:52:38 »

Jestli ta krev dopadne špatně (nad 1,0), tak to paradoxně může znamenat lepší možnosti - podmíněné zastavení stíhání.
« Poslední změna: 11 Ledna 2022, 14:03:31 od Panek »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2022, 16:00:18 »

Taky jsem se chystal napsal, že pokud jde hlavně o papíry, je lepší paradoxně, aby to byl trestný čin, buď se může advokát domluvit na podmíněném zastavení TS, nebo udělat domluvu se státním zástupcem mimo záznam protože 1,3 je slušná hranice kde je o co hrát.  Naši advokáti to tak běžně dělají a v trestních věcech je ta právní specializovaná možná pomoc paradoxně mnohem větší.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2022, 18:12:20 »

Moc díky za rady, to mě nenapadlo, že by mohl být paradoxně výhodnější trestný čin. Ale je tam, jeden háček.On měl už jednou  papíry na půl roku v čistírně, taktéž za zbytkáč. Je to tuším 3 nebo 4 roky a bylo to měl kolem 0,5 a od té doby si dává pozor. Vím, jak ho ten půlrok na dílně štval.
Ono se mu vůbec nějak nedaří. V létě, když o dovolené vypomáhal u příbuzných na traktoru, tak to do něj narval za horizontem ve 150km/h zfetovanej motorkář s mladou holčinou na tandemu. Docela nechutný zážitek. Ale z toho je venku, nebyl z ničeho obviněn, byl z toho nějaký čas pocuchanej. Nějak se s tím srovnal a chtěl hned jezdit dál, aby nepropadl chlastu profesionálně.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/motorkar-na-jicinsku-narazil-do-traktoru-na-miste-zahynul-on-i-spolujezdec-40369017
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2022, 18:33:56 »

Ne k pripadu, ale obecne... pokud je >1 promile jen na zaklade orientacni dechove (dvakrat v rozmezi 10 %) zkousky, muze to byt bez krve trestny cin? Pokud dychnu jen jednou >1 promile a dale odmitnu spolupracovat, muze z toho byt taky trestny cin?

PS: 1 promile je sice exaktni pojem, ale projevuje se na lidech diametralne odlisne. Abstinent bude viditelne pod vlivem. Ja budu vesely, radoby vtipny, neagresivni. Na nadprumerne trenovanem jedinci nepoznam, zda ma 0 nebo 1,5 promile, osobni zkusenost.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2022, 13:16:25 »

ladin: Nad 1 promile trestný čin buď odběr krve nebo dechová zkouška s dvěma měřeními 5 minut po sobě. Odmítnutí druhého měření si myslím znamená to samé jako odmítnutí dechové zkoušky, stejně bude nejspíš automaticky následovat výzva k odběru krve. Za odmítnutí jsou asi sankce nejvyšší.
Ale třeba tenhle neměl ani dechovou zkoušku, ani odběr krve, protože od nehody utekl a stejně ho odsoudili i za ten alkohol jen na základě svědectví a v jednom článku psali, že byl i videozáznam z hospody. Nevím, jestli hladinu alkoholu určoval znalec podle videozáznamu z hospody, podle počtu piv a panáků?
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/rozsudek-nad-markem-puckem.A150305_123454_praha-zpravy_cen
« Poslední změna: 12 Ledna 2022, 13:32:05 od alo.is »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #6 kdy: 22 Března 2022, 12:04:34 »

Alois - pokud řidič někoho zabije, jede se trochu podle jiných not a všecko se bere více vážně. ;) K TČ není třeba vlastně ani jedno měření. Pokud sotva člověk vyleze z auta tak je zcela jasné, že je vyloučeno aby byl způsobilý k řízení vozidla. Stačí svědectví pachů.
IP zaznamenána

newuserff4

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
deleted
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2022, 19:52:56 »

deleted
« Poslední změna: 09 Ledna 2024, 19:06:43 od Kratka lana »
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2022, 12:35:20 »

Alois - pokud řidič někoho zabije, jede se trochu podle jiných not a všecko se bere více vážně. ;) K TČ není třeba vlastně ani jedno měření. Pokud sotva člověk vyleze z auta tak je zcela jasné, že je vyloučeno aby byl způsobilý k řízení vozidla. Stačí svědectví pachů.

Takže když dám odmítačku a budu totálně mimo, tak jen kvůli svěděctví cajtů to může být trestný čin?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2022, 12:54:54 »

Bez jakýchkoliv naměřených hodnot bych to já tlačil na to, že klient omylem požil inzulinové sekretagoga a nebo inhibitor střevních glukosidáz. A společně s absencí jídla (nesnídal/neobědval/nevečeřel) se dostal do hypoglykemie. Ale já jsem jen prostý pobíječ much.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:zbytkáč 1,3
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2022, 19:08:23 »

Alois - pokud řidič někoho zabije, jede se trochu podle jiných not a všecko se bere více vážně. ;) K TČ není třeba vlastně ani jedno měření. Pokud sotva člověk vyleze z auta tak je zcela jasné, že je vyloučeno aby byl způsobilý k řízení vozidla. Stačí svědectví pachů.

Takže když dám odmítačku a budu totálně mimo, tak jen kvůli svěděctví cajtů to může být trestný čin?

Naprosto přesně.
IP zaznamenána