30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - Helmut - prokazatelné prokázání totožnosti  (Přečteno 1850 krát)

xvasek00

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

objevil se mi nový postup SO v Kutné Hoře. Překročení rychlostí v obci změřené automatizovaným zařízením.
 - Výzva provozovateli vozidla
 - Provozovatel nahlásil Helmuta (jméno, datum narození, adresa pro doručování - uvedeno jako adresa pro doručování, nikoliv trvalé bydliště).
 - Výzva Helmutovi. Helmut odpověděl, že vozidlo řídil a přiznal se. V podání vysvětlení uvedl vše dle § 37 odst. 2.

Na do správní orgán reagoval tak, že Helmuta nemůže dohledat v žádném registru a má se prokázat dokladem. Helmut odpověděl, že uvedl vše dle § 37 odst. 2. a žádné další prokazování dělat nebude.
Jako poslední pak dorazilo sdělení správního orgánu, že sice Helmut uvedl vše jak výše uvedeno, ale správní orgán má oprávnění dle § 36 odst. 5 požadovat předložení průkazu totožnosti a bez jeho doložení řízení zastaví a vrátí na sprdel.

Má už někdo prošlapaný správný postup jak dále?
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Helmut - prokazatelné prokázání totožnosti
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2022, 09:55:47 »

Jestli správně čtu ten § 36 odst. 5, tak by mělo stačit, aby vás Helmut ustanovil jako svého zástupce a vy se pak jako zástupce účastníka (Helmuta) prokážete vlastním průkazem.

Edit:
když nad tím ještě více přemýšlím, tak vlastně Helmut ještě není účastník, to bude, až s ním zahájí řízení. Takže podle mě nyní nemá povinnost nic předkládat.
« Poslední změna: 10 Ledna 2022, 10:06:51 od klapaucius »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Helmut - prokazatelné prokázání totožnosti
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2022, 10:41:50 »

Problém je, že ouřad si klidně zákonem vytře řiť a pokud to není reálný Helmut, tak jim to všechny stupně včetně soudu podrží.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Helmut - prokazatelné prokázání totožnosti
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2022, 11:47:43 »

Škoda, že jste sem nepřišel dřív; s Kutnou Horou bych si s láskou pohrál. Jejich vlastnost je, že jsou extrémně, ale opravdu extrémně vzteklí (až výbušně), když jim kladete překážky do cesty :)

Citace
Na do správní orgán reagoval tak, že Helmuta nemůže dohledat v žádném registru a má se prokázat dokladem. Helmut odpověděl, že uvedl vše dle § 37 odst. 2. a žádné další prokazování dělat nebude.

Tohle poslali Helmutovi, nebo provozovateli? Je teď vůbec s někým zahájeno řízení?

Taky to na mne působí tak, že v současné chvíli nemají co po Helmutovi chtít. Však ten § 36 odst. 5 je snad kvůli prokazování při fyzické interakci s úřady a nikoliv proto, aby někdo někam posílal fotku občanky poštou :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

xvasek00

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Helmut - prokazatelné prokázání totožnosti
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2022, 15:09:42 »

Škoda, že jste sem nepřišel dřív; s Kutnou Horou bych si s láskou pohrál. Jejich vlastnost je, že jsou extrémně, ale opravdu extrémně vzteklí (až výbušně), když jim kladete překážky do cesty :)

Citace
Na do správní orgán reagoval tak, že Helmuta nemůže dohledat v žádném registru a má se prokázat dokladem. Helmut odpověděl, že uvedl vše dle § 37 odst. 2. a žádné další prokazování dělat nebude.

Tohle poslali Helmutovi, nebo provozovateli? Je teď vůbec s někým zahájeno řízení?

Taky to na mne působí tak, že v současné chvíli nemají co po Helmutovi chtít. Však ten § 36 odst. 5 je snad kvůli prokazování při fyzické interakci s úřady a nikoliv proto, aby někdo někam posílal fotku občanky poštou :D

Výzvu poslali Helmutovi. Ale když to tak pročítám, tak řízení s Helmutem opravdu ještě zahájeno nebylo. Helmut se pouze přiznal.
Nemá někdo přímou zkušenost s touto novou kreativitou? Mohu nechat Helmuta, aby mne zmocnil (jak píše kolega výše) a nebo to nechat vyhnít a pokusit se to shodit v odvolání. Nerad bych ale SO napovídal.

S KH mám také spoustu veselých zkušeností. Jsou tam velmi kreativní, až téměř absurdně.
IP zaznamenána