30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Viník nenahlásil událost  (Přečteno 3543 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Viník nenahlásil událost
« kdy: 09 Ledna 2022, 15:52:51 »

Zdravím. Jako řidič jsem poškozený. Řeším za poškozeného provozovatele plnění z POV.  Viník řidič není provozovatel.

Po události (konec listopadu 21) jsem zastavil viníka (odpadnutý led z návěsu, rozbil čelní sklo) sepsali jsme záznam o DN. Následně jsem dorazil po vlastní ose domů. Kontaktoval pojišťovnu viníka. Předal veškeré požadované dokumenty. Likvidátor pojišťovny si vozidlo nafotil.
Následně jsem nechal vozidlo opravit (čelní sklo, stěrače, úklid). Zaslal pojišťovně faktury k uhrazení.

Bylo mi sděleno, že několikrát vyzvali viníka k nahlášení události, ten to ignoruje. Bez toho "prý" nemůžou DN zlikvidovat. U operátora jsem žádal o kontakt od jejich likvidátora. Neozval se.

1) Varianta, řešit to přes ČKP a jejich formulář + vyzvat provozovatele viníka doporučeným dopisem k nahlášení DN.
2) Vyzvat předžalobně pojišťovnu viníka (ČPP) k plnění
3) Vyzvat předžalobně viníka řidiče/provozovatele k úhradě škody bez pojišťovny.

Má smysl dát podnět k šetření možného přestupku, dle podepsaného záznamu o DN? Abych mu za své nepříjemnosti způsobil také problém?

Dle čeho má viník povinnost bez zbytečného odkladu ohlásit dopravní nehodu své pojišťovně?

Jde o cca. 13k. Nic hrozného, ale vytáčí mě, že to není schopen nahlásit a dořešit.

Díky všem. Pokud tu je stejné téma, hledal jsem nepozorně.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2022, 16:24:00 »

Trochu OT: osobně řeším "plechy" na místě, se sepsáním záznamu o DN, uznáním zavinění / jedné ze stran / a rovnou telefonátem na obě pojišťovny a tím mám hned čísla pojistných událostí obou stran a následně řeším servis/likvidaci.  Přes ČKP jsem neřešil zatím nic ....
Otázka je, jestli řidič kamionu oznámil provozovateli nehodu, a ten dále pojištovně......Pokud je to CZ řidič, zeptejte se ho.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2022, 17:00:25 »

S provozovatelem jsem komunikoval emailem. Žádal o kopii záznamu DN, nechal jsem si originál a na kopii nebylo občas vše dobře propsané. Oba dva jsou občany ČR.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2022, 17:18:00 »

Komunikaci mejlem pošlete jeho pojišťovně ....... třeba by to mohlo pomoci..... provozovatele urgujte, pokud to bylo v listopadu, prosinec je takový všelijaký......
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2022, 17:37:03 »

Jj, napsal jsem mu mail. Ať to zítra nahlásí. Pak budu hledat nějaké řešení.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2022, 18:28:03 »

Co je to za pojišťovnu? Mně ČSOB pojišťovna plnila rozpočtem do 14 dnů na základě euroformuláře, i když viník nic nenahlásil, o plnění rozhodl přímo technik při focení poškození mého vozidla, říkal, že může rozhodovat na místě jen škodu do 50000 Kč a rozpočtem, jinak bude rozhodovat likvidátor, tak jsem na to přistoupil, protože jsem tušil, že s viníkem budou problěmy a do týdne po focení jsem měl peníze na účtu, viník v té době stále ještě nic nenahlásil, ale to jsem dopředu předpokládal, protože to byl trochu tupý důchodce, už z místa nehody chtěl ujet a začal spolupracovat, až když jsem si ho při odjezdu vyfotil na mobil.
« Poslední změna: 09 Ledna 2022, 18:42:07 od alo.is »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2022, 18:41:51 »

ČPP. Já jsem se nedočkal ani návrhu řešení rozpočtem. Tak jsem to dal opravit za svý a budu chtít uhradit prokazatelné faktury. Očekávám, že mě budou chtít na tom krátit. Ale klidně i kvůli pár stovkám půjdu do sporu s pojišťovnou.

Pokud zítra nepodá na pojišťovnu, možná zkusím podat TR pro obecní ohrožení (bylo to na dálnici) na státní zastupitelství na základě záznamu DN. Předpokládám, že to odloží a předají na přestupkové. Nikam nespěchám, tak podle správka bych měl informace.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2022, 18:51:04 »

Obecné ohrožení? Na tom asi nezáleží, že to bylo na dálnici, musí být ohroženo více osob, tedy např. autobus s alespoň několika cestujícími, nebo více vozidel najednou, což u padajícího ledu pochybuji.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2022, 20:25:31 »

No se mnou partnerka jako svědek v autě (zapsána ve formuláři k DN). A případná hromadná nehoda na dálnici?

Psal jsem, že to odloží. Ale proč to nepodat? Jako podezření na možné spáchání TR?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2022, 20:10:57 »

Provozovatel nahlásil škodu. Nevím, zda to bylo ještě náhodně před podáním TO. Nebo ho na základě podání kontaktovali a dostal obavy.

Každopádně pojišťovna stále vymrzuje a chce dokládat věci, které už jsem doložil. Už toho mám plné zuby.
Nevím jestli jim to vyplnit znovu. A pokud tak jakým stylem? Arogance, vulgarity, hodně obecně, korektně?
Zkusím podání do jejich DS a případně jim dát 7 dnů na vypořádání. Jinak plaťák? Dát advokátovi ať to mají ještě dražší? 

 
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2022, 11:30:33 »

Prostě bych doložil, co chtějí. Asi to nebylo doloženo dostatečně.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2022, 12:41:06 »

Mají plnit asi 13 tisíc. Už na to kašlu. Po 15ti dnech podám eplaťak přidám náklady na ušlou příležitost (jen 1.000kč vyjádřím to jako 4h po 250kč) a náklady na platební rozkaz.

Až pojišťovna podá odpor, budu to řešit dál.

Jinak SZ chtěl doplnit TO ohledně přesnějšího místa události. Ale to nechám být, když provozovatel nakonec nahlásil.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #12 kdy: 23 Ledna 2022, 12:50:00 »

To asi nejde nechat být, chce místo události, takže rozhoduje asi o místní příslušnosti, na dálnici bývá víc dálničních oddělenì PČR, a každé bude mít na starost jen určitý úsek, připravil bych se za několik dnů až týdnů na předvolání k výslechu. Anebo odpovědět, že to byl omyl? Těžko ŕíct, jak zareaguje státní zástupce. Takové jednou podané oznámení nelze vzít jednoduše zpět jako žalobu u soudu. Oznamovatel je pro ně nejspíš jen něco jako "užitečný bonzák", dál už si vedou řízení bez ohledu na jeho přání vzít podání zpět.
« Poslední změna: 23 Ledna 2022, 13:06:44 od alo.is »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2022, 13:24:07 »

Nechce se mi dělat anonymizaci na mobilu, tedy zkopíruju.

Oznámení ze dne 13. 1. 2022 - výzva
Z Vašeho trestního oznámení ze dne 13. 1. 2022 na poškození vozidla ledem ze dne
29. 11. 2021 není zřejmá místní příslušnost Okresního státního zastupitelství
v Hradci Králové. Označení dálnice D-1 nepatří do působnosti našeho státního
zastupitelství. Místo dopravní nehody proto označte přesně a případně i součást
policejního orgánu, která věc prověřovala.
Požadované zašlete do 10. 2. 2022, jinak nelze ve věci dále učinit opatření vůči
příslušnému policejnímu útvaru.


To můžu s klidem ignorovat, ne?
Edit:
Podával jsem na možné obecné ohrožení z nedbalosti (na dálnici víc jak 7 lidí). Nikoliv na poškození vozidla.
« Poslední změna: 23 Ledna 2022, 13:26:26 od Hugo »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Viník nenahlásil událost
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2022, 18:39:38 »

To záleží, co bylo vůbec oznámeno, z tohoto spíš plyne, že to státní zástupce pochopil jako stížnost na policajty a chtěl by dělat nějaké opatření vůči policejnímu orgánu. Ale při nulové reakci to nejspíš nějak odloží jako nejasné podání, jak sám napověděl, není mu z vašehi podání zřejmě jasno, kde se co stalo a co se tam stalo.
« Poslední změna: 23 Ledna 2022, 18:43:59 od alo.is »
IP zaznamenána