30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyhrazené stání a více lístečků od MP  (Přečteno 2234 krát)

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« kdy: 17 Prosince 2021, 07:06:40 »

Prosim o radu. Zena zaparkovala sice na vyhrazenem miste, ale uz mimo namalovane stani, takze vlastne nepovolene. Asi si toho nevsimla. Auto tam stalo nekolik dni (vanocni uklid a tak). Pote jsme objevili za steracem 2 listky za spatne parkovani. Zena hned sla na MP, kde se dozvedela, ze prvni listek uz poslali do spravniho rizeni, druhy zaplatila. Ja jsem mezitim chtel auto preparkovat, ale mezitimse vybila baterka (slaba, no). Auto jsem oznacil jako nepojizdne a shanel po znamych, kdo by mi ji dobil. Kdyz jsem k autu prisel dalsi den, byly za steraci dalsi 2 listky. Moje dotazy:

- domnivam se, ze tento postup je nezakonny, protoze jde o stale tentyz prestupek - auto stoji na stale stejnem miste, nepreparkovalo na jine nedovolene stani. Je muj dojem spravny?
- domnivam se, ze nelze udelit vice pokut za ten samy prestupek. Ok?
- jak mam dal postupovat, pokud by MP nechtela uznat 1 prestupek a trvala na zaplaceni vsech 4 pokut?

Rady klidne do SZ, diky :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2021, 09:24:13 »

Co si představit pod parkováním na vyhrazeném místě ale mimo namalované stání? Šlo by to nějak blíže popsat, případně přidat nákres nebo odkaz do mapy?

Byla chyba chodit na MP a platit. Ty peníze jsou pravděpodobně nenávratně pryč, nicméně pro jistotu sem nahrajte anonymizovanou verzi onoho pokutového bloku.

Další lístečky ignorujte a počkejte, až provozovateli přijde něco od úřadu.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2021, 09:53:47 »

Na namesti namalovane chlivky na parkovani, zena stala vedle posledniho namalovaneho, takze vlastne mimo.

Tu jednu zaplacenou pokutu uz jsem odepsal, jde mi o to, zda, prip. jak sloucit ty dalsi 3, jak presne postupovat, kdyz MP bude trvat na svem. Nejstarsi pokuta ve spravnim rizeni, 2. zaplacena, 3. a 4. zatim jen listecky, abych naklusal a vysvetlil/zaplatil.
« Poslední změna: 17 Prosince 2021, 09:58:22 od kuskus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2021, 09:59:04 »

Stání mimo namalovaný "chlívek" samo o sobě není přestupkem. Co vlastně měla porušit? Je tam např. zóna zakazující stání mimo vyznačená místa?

Váš popis je nedostatečný, pomohl by například odkaz na streetview.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2021, 10:07:37 »

Nechci sem davat konkretni mesto, pokusim se to popsat.

Namesti je rozdeleno na chodeckou a parkovaci cast. Parkovaci cast je vyznacena namalovanymi carami. Parkovani je umozneno v jedne polovine namesti ve 2 namalovanych radach, kazda s 10 chlivky pro auto. Zena se holt postavila do rady jako 11., uz mimo ta vyznacena parkovaci mista. Nestala na vysrafovanem miste, pouze na normalni dlazbe vedle posledniho mista urceneho k parkovani.

Jeste dodam, ze auto ma zaplacenou parkovaci znamku, ktera parkovani na namesti umoznuje, ale holt jen v namalovanych chlivcich.

Edit: namesti samotne jako takove neni prujezdne, silnice vedou okolo nej a jsou oddeleny zeleni. Na namesti je umiznen vjezd jen pro parkujici vozidla. Vlastne jsem nikdy nezkoumal, jestli to ma charakter verejne komunikace/silnice, na to mne navedla az Vase otazka :-)
« Poslední změna: 17 Prosince 2021, 10:14:06 od kuskus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2021, 10:17:25 »

Jelikož jsem se doposud nedozvěděl, jaká je v místě situace, jaké jsou osazeny dopravní značky a podobně, ohledně přestupku samotného neumím poradit.

Tedy jen obecně: Na MP nechoďte, počkejte, až se Vám ozve úřad, bojujte. V případě prohry budou všechny 3 skutky sloučeny do společného řízení, případně se zjistí, že se jedná o jeden skutek.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2021, 10:23:50 »

Tak jsem se tam byl podivat :-) Vjezd na namesti je oznacen znackou pro parkoviste IP11b a dodatkovymi tabulkami s casovym vymezenim a cenou za parkovani. Mnou zminena platna parkovaci znamka umoznuje celorocni stani na danem parkovisti.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #7 kdy: 17 Prosince 2021, 10:32:16 »

Na listeccich je prestupek popsan jako "poruseni ustanoveni par. 4c stani mimo vyhrazenou plochu na parkovisti DZ IP11a"
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #8 kdy: 17 Prosince 2021, 10:37:26 »

Na místě je značka IP 11b a přestupek měl být za porušení povinnosti vyplývající ze značky IP 11a, která v místě není? To je nějaké divné, ne?

Jaká značka je u vjezdu na náměstí a co přesně je na dodatkových tabulkách? Jaké další značky tam jsou? nemyslím si, že by bylo nějak škodlivé, pokud byste uvedl konkrétní místo, ovšem pokud na tom trváte, přihoďte alespoň nějaký situační plánek se zakreslením všech relevantních značek.

Leze to z Vás jak z chlupaté deky, poradíme rádi, ale potřebujeme relevantní informace.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #9 kdy: 17 Prosince 2021, 10:40:05 »

Sorry, nikdy jsem prestupek neresil, tak nevim, co je podstatne a co ne :-) Ted musim na sluzebku, doplnim vecer.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #10 kdy: 17 Prosince 2021, 10:40:47 »

V pohodě, postupně se naučíte. Hlavně už nechoďte na MP.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #11 kdy: 17 Prosince 2021, 10:41:52 »

:-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #12 kdy: 17 Prosince 2021, 11:23:02 »

A také nám ještě napište, co přesně je na pokutovém bloku, který manžela dostala od MP při zaplacení pokuty, případně sem hoďte jeho sken/fotku se začerněnými osobními údaji.
IP zaznamenána

kuskus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2021, 17:25:10 »

@Cikus: SZ
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Vyhrazené stání a více lístečků od MP
« Odpověď #14 kdy: 31 Prosince 2021, 09:34:24 »

To, co už Vaše paní zaplatila, peklo schvátilo a nevydá.
Na druhou stranu, úřadu oznámíte, že již bylo řešeno s MP a máte pokoj, plus asi chvíle zábavy na úřadu.

To samé měla sestra, když byla měsíc v zahraničí. Úředník asi 15 minut překlikával mezi několika fotkami a dělal si pomyslné čáry od paprsků kol ke spárám obrubníku, aby dokázal, že vůz popojel. Buďte připravený, že se dozvíte, že zaplacená pokuta za stání na zeleni nemá nejmenší vliv na zákaz stání, který je navíc na druhé straně jednosměrky a podobné perly. Opakováním mantry ve smyslu "souběh, zaplaceno" nezkazíte vůbec nic.
IP zaznamenána