30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Návrat ze zahraničí autem  (Přečteno 3405 krát)

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Návrat ze zahraničí autem
« kdy: 07 Ledna 2022, 20:02:19 »

Jaký je váš názor na povinnost vyplnit nějaký přijezdový formulář, a to ještě před návratem ze zahraničí? Mně to připadá jako další nesmyslná buzerace, kterou je možno směle ignorovat. Ostatně, pokud člověka nikdo nezastaví na hranicích, tak mi není jasné, jak by chtěl někdo prokazovat, že byl člověk v zahraničí...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2022, 22:08:54 »

Podle https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/12/Ochranne-opatreni-%E2%80%93-stanoveni-podminek-pro-vstup-na-uzemi-CR-s-ucinnosti-od-27.-12.-2021-%E2%80%93-c.-j.-MZDR-205992020-139MINKAN.pdf

I. 11. že povinnost před vstupem na území České republiky vyplnit Příjezdový formulář a na vyžádání při hraniční nebo pobytové kontrole doklad o vyplnění Příjezdového formuláře předložit, se nevztahuje na osoby, které cestují po celou dobu cesty pouze individuální pozemní dopravou;

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2022, 22:37:12 »

Nebyl jsem v zahraničí, špatně jsem odbočil, otočil se a jedu zpátky...
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2022, 22:49:06 »

Podle https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/12/Ochranne-opatreni-%E2%80%93-stanoveni-podminek-pro-vstup-na-uzemi-CR-s-ucinnosti-od-27.-12.-2021-%E2%80%93-c.-j.-MZDR-205992020-139MINKAN.pdf

I. 11. že povinnost před vstupem na území České republiky vyplnit Příjezdový formulář a na vyžádání při hraniční nebo pobytové kontrole doklad o vyplnění Příjezdového formuláře předložit, se nevztahuje na osoby, které cestují po celou dobu cesty pouze individuální pozemní dopravou;

Aha, super, to jsem nezaregistroval. Nějaký PCR test si po návratu taky dělat nebudu, když mi nic není...
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2022, 22:50:28 »

Nebyl jsem v zahraničí, špatně jsem odbočil, otočil se a jedu zpátky...

Ano, nějak tak jsem taky uvažoval, kdyby mě někdo na hranicích zastavil...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2022, 23:51:53 »

Obecne zalezi, v cem se vezete. V aute vzdy muzete tvrdit, ze tranzit, vyletnik, robotnik. Prinejhorsim Vas otoci, za par minut to vyjde. V autobusu a vlaku uz to hranici s pruserem, teoreticky by mohli cloveka na hranici vysadit, prakticky vyzaduji nesmyslna (obou zemi a dopravce zaroven) narizeni uz pri nastupu. V pripade letecke dopravy jste v pasti zcela.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2022, 06:28:27 »

tento nesmysl byl už párkrát v posledních 2 letech (možná platí stále a nejde o novinku), ale nikdy jsem nic nevyplnil. budu dělat kdyžtak tranzit, pendlera či co. max.přijde automatická sms o povinnosti a to je vše. ta mi btw párkrát přišla při pohybu u hranic, kdy jsem hranice ani následně neopustil. nic se nikdy nestalo
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2022, 19:41:21 »

Stačí říct, že jste v zahranicí nebyli více než 12 hodin. resp, když Vás zastaví a budou vymáhat formulář stačí prohlásit, že se na Vás toto opatření nevztahuje. 
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2022, 07:03:04 »

btw letos jsem ještě za hranicema nebyl, ale jak to aktuálně vypadá, jsou kontroly? hlavně mi jde o německo. nebo je dokonce někde nějaký server, kde se to sleduje? před rokem to bylo, ale to se týkalo vnitrozemských
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2022, 14:04:00 »

Tak ministerstvu a hygieně prokazatelně bonzuje německý partner vodafone. Stačí se přiblížit na 5-10 km ke státní hranici, kde náš nejlepší operátor už nemá pokrytí a začnou chodit sms z Německa i od nás, ať vyplním nějaké hlášení.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #10 kdy: 09 Ledna 2022, 15:25:37 »

 Byl jsem si teď  v Polsku natankovat, byl jsem tam tak čtvrthodinu a přišla SMS. Ignoruji a neřeším.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #11 kdy: 09 Ledna 2022, 16:37:08 »

SMS mi přistála loni v létě 21 na  hranicích  AT/DE, poznali to podle CZ čísla.......bez jakýchkoliv následků .....
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #12 kdy: 09 Ledna 2022, 17:35:38 »

k těm sms, ty lze ignorovat-i v německu. jezdím relativně často (letos teda zatím ne), a za min.rok jsem dostal sms desítky a všechny jsem úspěšně ignoroval

ale volný tranzit na 12h platí stále po celé evropě, ne?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #13 kdy: 10 Ledna 2022, 11:26:40 »

Byl jsem v létě v chorvatsku autem. Tam je dokonce i kontrola na hranicích a do dneška nikdo s ničím neotravoval i když jsem formulář nevyplnil. Takže hraniční přechody asi s higienou nekomunikujou. V návratu do čr mi podle ústavy nikdo bránit nemůže a stejně tak nemám povinnost mít internet, abych ten formulář mohl vyplnit. Jiná možnost jeho vyplnění totiž není.
A z nějaké SMS bych si vůbec nic nedělal.
Jen byla kontrola na hranicích se slovinskem tuším. Tam jsem řekl kouzelné slovo tranzit a jelo se dál.
« Poslední změna: 10 Ledna 2022, 11:28:44 od cocomoon »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Návrat ze zahraničí autem
« Odpověď #14 kdy: 10 Ledna 2022, 12:14:44 »

Loni v lete jsem byl v sedmi zemich v Evrope, i mimo EU. Zapomente na jakoukoli spolupraci s okolnima zemema, nic takoveho neexistuje, zadne udaje od cizich pohranicniku se nevyuzivaji. Stejne tak SMS, ty chodi lidem v pohranici "kazdy den" a presne, jak zde zaznelo, tak vzdy v aute tvrdit tranzit, v lepsim pripade mit pripravenou nejakou historku, fotku, prijatelnou trasu v navigaci atd.

Ale!!! Abych trochu zchladil optimismus, teoreticke riziko vidim spise jinde, na jare 2020 se banky vychloubaly, jak budou kolaborovat a trasovat skrze platby kartou. To vsak bylo v dobe, kdy byly pripadu jednotky a k podezrelym z nakazy se jezdilo v protiatomovem obleku za doprovodu novinaru:

https://www.csas.cz/cs/zpravy-z-banky/2020/05/04/zpracovani-udaju-chytra-karantena
IP zaznamenána