30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Trestný čin ano/ne  (Přečteno 3269 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Trestný čin ano/ne
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2022, 23:12:05 »

Tady máte vyjádření fízla.
https://www.policie.cz/clanek/k-problematice-prechodu.aspx

Jak už bylo zmíněno, dalo by se to řešit místem pro přecházení. Jako řidič jsem rád za upozornění na úsek, kde se může vyskytnout krizovka. Zejména na nějaké rovné cestě s menší obezřetností.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Trestný čin ano/ne
« Odpověď #16 kdy: 02 Února 2022, 15:23:02 »

Když to je těžké... Znám podobné místo a problémy jsou tam hned dva: První, že silnice je frekventovaná natolik, že bezpečně přejít občas znamená i hodinu čekat (například ve špičce). Osobně jsem čekal na příhodnou (ne bezpečnou) chvíli v extrému 20 minut (to jsem se vrhnul do trochu větší mezery, gestikuluje, že to udělám a doufaje, ze zabrzdí). Druhý problém je v tom, že autobus na dané zastávce vyplivne X lidí a ti dle míry odvahy a vlastní preference přechází různě dlouhou dobu na různých místech v úseku dlouhém cca 50 až 100 metrů. To bezpečnosti nijak nepřidá. Přitom přechod pro chodce by dané míšto jednorázově odbavil po odjezdu autobusu.

Přechod nelze ze stejného důvodu - není možné vést ho odnikud nikam, protože na druhé straně je chodník oddělen travnatým pruhem (jako by to nešlo vyřešit, že...), ačkoliv je to relativně frekventovaná zastávka.

Matky s dětmi to často řeší tak, že vystupují na dřívější zastávce, i když to pro ně znamená v průměru 3x delší cestu a dva semafory.
IP zaznamenána