30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak získat náklady řízení?  (Přečteno 2460 krát)

b.o.y

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Jak získat náklady řízení?
« kdy: 06 Října 2021, 12:00:22 »

Čeká mě správní žaloba. Napíšu si ji sám, ale v tomto případě si Nejvyšší správní soud judikoval, že na rozdíl od civilní žaloby nedostanu žádné nákady řízení krom soudního poplatku a nějakého směšného poštovného. Přitom s tím samozřejmě bude dost práce, která vezme čas a čas jsou peníze.

Zároveň bych rád, aby to v případě úspěchu stálo úřad víc peněz než jenom můj soudní poplatek.

Máte nějaký nápad, zkušenosti, jak se to dá řešit? Například zapojením zmocněnce - neadvokáta?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Jak získat náklady řízení?
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2021, 14:09:30 »

Já odpověď nevím, ale zajímá mě to taky, tak se připojuju k dotazu.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Jak získat náklady řízení?
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2021, 21:52:33 »

Placený zmocněnec se soudně uznanými náklady ve správním řízení soudním IMHO nejde.

Zvýšení nákladů správního orgána lze v případě úspěchu dosáhnout dohodou s advokátem, podle které si žalobu napíšete a advokát ji přes svou DS pošle soudu, advokát pak bere náklady zastoupení podle tarifu, vy dostanete zpět poplatek a máte plus u advokáta pro příště.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Jak získat náklady řízení?
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2021, 11:06:12 »

Nejvyšší správní soud judikoval, že na rozdíl od civilní žaloby nedostanu žádné nákady řízení krom soudního poplatku a nějakého směšného poštovného.

To je pravda nebo nějaký hoax? Máte k tomu zdroj?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Jak získat náklady řízení?
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2022, 15:25:51 »

Je zde k dispozici nějaký advokát, který by mě formálně zastoupil u soudu (nečinnostní žaloba, dost jednoznačná věc) a podělil se o zisk?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Jak získat náklady řízení?
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2022, 21:19:18 »

Odkud jste?
IP zaznamenána