30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "útočný řidič"  (Přečteno 2639 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
"útočný řidič"
« kdy: 05 Ledna 2022, 22:13:32 »

Asi podle vzoru "útočná puška"...

https://www.autozive.cz/agresivita-na-silnicich-roste/

Screen v příloze pokud se vám to nechce rozklikávat.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:&quot;útočný řidič&quot;
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2022, 22:23:49 »

Kupodivu dost rozumný a nijak hloupě nemoralizující článek. Asi bych se pod ten "názor" i rád podepsal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2022, 22:26:42 »

Jak se pozná zbytečné předjíždění kolony od toho nezbytečného?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2022, 22:39:44 »

Tri kamiony za sebou, pravotociva zatacka, slabe auto .. nevidi dost pred kamiony a kdyz se neco objevi v protismeru, rvou se nekam mezi auta kterym nezbyva nic jineho nez brzdit a delat misto ... a za 700m se pruh rozdvojuje a nasleduje predjizdeni zbylych dvou kamionu. Potkavam bezne, clanek jsem necetl. Nesoudim, ale take si od nich drzim odstup.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2022, 07:04:22 »

Tri kamiony za sebou, pravotociva zatacka, slabe auto .. nevidi dost pred kamiony a kdyz se neco objevi v protismeru, rvou se nekam mezi auta kterym nezbyva nic jineho nez brzdit a delat misto ... a za 700m se pruh rozdvojuje a nasleduje predjizdeni zbylych dvou kamionu. Potkavam bezne, clanek jsem necetl. Nesoudim, ale take si od nich drzim odstup.

mohu potvrdit. ale neříkám, že je to jen o agresivitě, tipnul bych, že často je to obyčejná blbost. na druhou stranu, aktuální pravidla (které stát zavádí bez hlubšího konsenzu, např odstup od cyklounů) a rovněž někteří řidiči hecnou do rizika i jiné, vesměs klidné řidiče. jezdím docela dost a i relativně svižně, ale snažím se nelézt druhým na nervy. když vidím, že za mnou někdo pospíchá, neřeším, jestli to je fakt vymaštěný hovado nebo někdo veze zraněného. když to lze, tak se šoupnu trochu ke straně a nechám předjet, rovněž nijak neřeším ani nesoudím, ani kdyby tam byla dvojitá plná. ale bohužel většina vidí hned ve všem piráta, kterýho musí nejlépe vyškolit stylem když je tu 90, tak ty jí dodržíš taky a pojedeš hezky za mnou. už jsem to tu psal párkrát, ale faktických hovad, co za volant nepatří, je oproti mediální masáži málo. potkávám odhadem 2x ročně.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2022, 10:07:19 »

Např. zde: https://mapy.cz/zakladni?x=15.8075654&y=50.0396317&z=19&pano=1&source=stre&id=112648&pid=68662348&yaw=1.458&fov=1.257&pitch=0.015

Pravotočivá zatáčka, před zatáčkou zastávka MHD a těsně za zastávkou přechod pro chodce. Denně to někdo nevydrží  a rozhodne se autobus a 2-3 stojící auta za ním zkusit předjet. Protijedoucí pak takového debila uvidí, když ho má 5m před sebou.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:&quot;útočný řidič&quot;
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2022, 10:25:36 »

Jak se pozná zbytečné předjíždění kolony od toho nezbytečného?
Napriklad následným zablokováním odbocovacího pruhu. Nebo treba tím, že zablokuje levý pruh pro zbytek výrazně rychlejsich účastníků provozu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:&quot;útočný řidič&quot;
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2022, 11:24:36 »

No, ale to neznamená, že to dělal zbytečně, že neměl třeba i racionální důvod. Říká to jenom, že to prostě nedopadlo.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2022, 11:37:51 »

Spousta toho "predjizdeni" je podle mě daná tím, že valná většina řidičů nechápe jízdu v pruzích, tedy, že mají i ve třech pruzích ve městě jet v tom pravém, když je volný. Už jsem si na magistrále zvykl obden probíhající festivaly strážců levého i prostředního pruhu. Je to podobná soutěž jako závody kamionů, jen se to jezdí s osobákama a na víc pruhů. Občas mi nechají pravý volný, takže se vzdaluji, aniž bych se dozvěděl jak dopadl závod a jestli ty pruhy uhlídali až do Průhonic.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2022, 12:52:54 »

Vesměs souhlasím s tím, že ten článek je "překvapivě objektivní(tm)", ale primárně jsem chtěl upozornit na newspeakový výraz útočný řidič. To se mi fakt nelíbí - víme, jak to v USB (sorry, USA) dopadlo se slovním spojením útočná puška.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:&quot;útočný řidič&quot;
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2022, 12:57:31 »

No, to si nejsem jist, jestli to tam není kinak, jelikož jde o 3 a více pruhů. Uhnout v levém pak je snad povinnost jenom, pokud není jiný pruh volný, pokud je, nic nebrání předjet středovým/pravým.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2022, 13:47:50 »

Spousta toho "predjizdeni" je podle mě daná tím, že valná většina řidičů nechápe jízdu v pruzích, tedy, že mají i ve třech pruzích ve městě jet v tom pravém, když je volný.
Viz § 12 ZPPK. Povinnost jet zásadně v (nejvíc) pravém pruhu a ostatní pruhy používat jen k předjíždění, objíždění, odbočování platí jen mimo obec, čímž je v daném kontextu myšlen úsek komunikace mezi značkami IZ 4x. Není podstatné, zda jde o dálnici či silnici pro motorová vozidla, akorát je třeba sledovat značky, protože často je rychlá silnice značena jako mimo obec, i když fyzicky vede intravilánem obce.

V obci je možné užít libovolný pruh a jedinou výjimkou je situace, kdy obsazení všech pruhů brání průjezdu, ale zároveň ještě nejde o tzv. souběžnou jízdu. V této situaci má povinnost uvolnit pruh ten, kdo jede v tom nejvíc vlevo.

Samozřejmě, jde (jen) o aktuální kocourkovskou úpravu, a netřeba zde zdůrazňovat, že ne vždy vše, co umožňuje či přikazuje ZPPK, je vhodné z jiného úhlu pohledu. Já si třeba osobně myslím, že dvojí režim jízdy v pruzích je ptákovina, a kdyby se (např. skrz autoškoly a fokus kontrol) ridiči většinově dozvěděli, že blinkry nejsou na vozidle jen jako dekorace a z jejich používání nebolí ruka, tak by se klidně dal současný městský režim aplikovat globálně (ostatně je docela dost zemí, kde to zhruba tak funguje, a carmageddon se tam nekoná).
« Poslední změna: 07 Ledna 2022, 08:58:19 od hh »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #12 kdy: 06 Ledna 2022, 16:35:25 »

Z Humpolce do Rožmitálu pod Třemšínem po silnici č.19 jet bez předjíždění jedině po aplikaci tlumicích přípravků.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #13 kdy: 07 Ledna 2022, 09:57:32 »

Zjevne probiha palebna priprava k nejakemu dalsimu utazeni sroubu. I 'odbornik' Budsky se vymezil vuci 'agresivnim ridicum'. A bude konference fizlu, stoupl nam pocet mrtvych na silnicich o 9. Nepredpokladam, ze by fizlove vzali vinu na sebe - ze nezvladli dostatecne dohlizet na bezpecnost ;-).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:"útočný řidič"
« Odpověď #14 kdy: 07 Ledna 2022, 20:59:49 »

... když je tu 90, tak ty jí dodržíš taky a pojedeš hezky za mnou. ..
většinou - bohužel - 90, dle jeho tachometru
pak se není co divit, že to valná část řidičů "nevydrží"

ano, vyjádření bylo moc, dokonce i jeden z těch teplých bratrů, se vyjádřil, ať řidiči dodržují maximální povolenou rychlost
tzn. už nehovoří o nepřizpůsobení...

a bylo tam i, že v na vládě nebo kde, leží upravený návrh zákona... a blabla
IP zaznamenána