30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko rychlost 06/2021  (Přečteno 6861 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 06/2021
« Odpověď #15 kdy: 20 Ledna 2022, 20:07:46 »

Pokud teď uhradim, bude to v klidu? Moje chyba.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 06/2021
« Odpověď #16 kdy: 20 Ledna 2022, 23:23:14 »

Pokud potřebujete nutně jezdit do Rakouské Fašistické Republiky, a nechcete být vyděšen z každé uniformy, pak asi není moc možností. Já osobně udělil před léty RFR ban, a opakovaně ho obnovuji, když vidím, co se tam děje.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 06/2021
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2022, 10:01:50 »

No, jednou za rok tam tudy projíždím do Chorvatska nebo Itálie a hledat jinou trasu mimo AT se mě nechce :-D
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 06/2021
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2022, 02:45:41 »

Já bych to tedy neplatil a nechal hnít, ale třeba pan SimSon má již tak negatovní zkušenosti s Rakouskou policií, že zaplacení dává v tomto případě smysl. Kde po pár obyčejných psaních už nikdy nic nepřišlo a je tomu teď už pár let. Že mají záznam že auto provozovatele překročilo rychlost a místní policie se bude vozit po řidiči při běžné silniční kontrole se mi úplně nezdá. Plus ten policajt ani neví, jestli náhodou nežijete v rakousku a lhůta vám plyne, nebo zda jen náhodou neprojel někdo s SPZ podobnou té Vaší a systém ji špatně vyhodnotil, případně byla náhodou stejná.

No tak to jste v ...! Nepodal jste odpor, tudiz platebni prikaz nabyl platnosti. Skusi to od vas vymoci upominkou a pokud to nepujde, neco k tomu pridaji, a preklopi to na nahradni trest odneti svobody. Lhuta na potrestani je 3 roky, jenze nebezi v case kdy se zdrzujete v "zahranici" (z jejich pohledu). Teoreticky je tedy u cizince lhuta "nekonecna".

Muzete to skusit uhrat na nedoruceni, ale rakouskej ourad toto obecne neuznava jako duvod. Pujdou si skratka dle svych not: pokusi se upominkou vymoci od vas pokutu a pokud to nepujde, preklopi to na trest odneti svobody. V trestnim rejstriku bude zaneseno vase jmeno. Pak je riziko ze kdykoli by ste se ocitl v AT a kontroloval by vas nakej polizeit, mohl by zjistit ze mate nake podluznosti, a rovnou vas zadrzet. Nevim sice o takovem pripade, ale teoreticky to je mozne, a dokonce lhuta na potrestani (standartne 3 roky) u cizincu "neplyne", takze by vas to mohlo najit kdykoli...

IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 06/2021
« Odpověď #19 kdy: 30 Ledna 2022, 11:26:26 »

Já bych to tedy neplatil a nechal hnít, ale třeba pan SimSon má již tak negatovní zkušenosti s Rakouskou policií, že zaplacení dává v tomto případě smysl. Kde po pár obyčejných psaních už nikdy nic nepřišlo a je tomu teď už pár let. Že mají záznam že auto provozovatele překročilo rychlost a místní policie se bude vozit po řidiči při běžné silniční kontrole se mi úplně nezdá. Plus ten policajt ani neví, jestli náhodou nežijete v rakousku a lhůta vám plyne, nebo zda jen náhodou neprojel někdo s SPZ podobnou té Vaší a systém ji špatně vyhodnotil, případně byla náhodou stejná.

No tak to jste v ...! Nepodal jste odpor, tudiz platebni prikaz nabyl platnosti. Skusi to od vas vymoci upominkou a pokud to nepujde, neco k tomu pridaji, a preklopi to na nahradni trest odneti svobody. Lhuta na potrestani je 3 roky, jenze nebezi v case kdy se zdrzujete v "zahranici" (z jejich pohledu). Teoreticky je tedy u cizince lhuta "nekonecna".

Muzete to skusit uhrat na nedoruceni, ale rakouskej ourad toto obecne neuznava jako duvod. Pujdou si skratka dle svych not: pokusi se upominkou vymoci od vas pokutu a pokud to nepujde, preklopi to na trest odneti svobody. V trestnim rejstriku bude zaneseno vase jmeno. Pak je riziko ze kdykoli by ste se ocitl v AT a kontroloval by vas nakej polizeit, mohl by zjistit ze mate nake podluznosti, a rovnou vas zadrzet. Nevim sice o takovem pripade, ale teoreticky to je mozne, a dokonce lhuta na potrestani (standartne 3 roky) u cizincu "neplyne", takze by vas to mohlo najit kdykoli...



Zatím jsem nic neplatil a ani se k tomu nemá, spíš si pohrávám s myšlenkou, napsat email úřadu, opožděný odpor nebo žádost o spis. Jenže když jim napíšu, prozradím, že mě něco přišlo.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 06/2021
« Odpověď #20 kdy: 30 Ledna 2022, 19:03:34 »

Nic bych nikam neposilal, a nic nedelal. Na odpor je uz pozde, a na spis nemate narok, protoze vec je jiz z hlediska rozhodovani o vine a trestu uzavrena. Osobne bych taky nic neplatil. Myslim ze by mi nekdo ukradl z auta registracni znacku, takze bych si vybavil jinou. A pri kontrole v AT bych radsi ukazoval pas (neni tam bydliste)...
IP zaznamenána