30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podvod - Prodej vozu - mobil.de  (Přečteno 1720 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Podvod - Prodej vozu - mobil.de
« kdy: 23 Prosince 2021, 21:41:30 »

Dobrý předsváteční večer.

Prodávám vozidlo, krom ČR jsem postnul inzerát i na mobil.de.
Ozval se mi kupující, bez prohlídky jsme dohodli prodej. Kupující mi poslal fotky reálného německého ID, pro kupní smlouvu. Vůz zde měla převzít společnost DB Schenker.
Další jednání kupujícího mělo navodit dojem, že mu banka ztrhla peníze z účtu a po vyzvednutí vozidla přepravní společností budou poslány v můj prospěch. Tedy forma akreditivu.
Samozřejmě maily od jeho banky a DB Schenker byli z divných gmail adres a já měl poslat peníze (990€ za nějakou službu) na soukromý účet, dle IBAN ve španělské bance.

Takhle hloupě se okrást nenechám, ale je to na podání TR v ČR? Domnívám se, že se jedná o krádež identity a rád bych upozornil německého občana, ať to může řešit.

Díky za rady
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Podvod - Prodej vozu - mobil.de
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2021, 22:00:24 »

Za me ztrata casu, realnych ID je plnej internet. Pripomnelo mi to ale toto, https://youtu.be/LiLS7U7YIdc
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Podvod - Prodej vozu - mobil.de
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2021, 07:25:53 »

kašlete na TO, ztráta času. příště když chcete prodat/koupit přes mobile či jiný server a není to prkotina za pár tisíc, tak nechť si prodávající či kupující nakmitne. vím, že to zní lákavě, ale radši do toho vrazit trochu námahy a řešit to osobně
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:Podvod - Prodej vozu - mobil.de
« Odpověď #3 kdy: 24 Prosince 2021, 09:18:00 »

Tak mě to nijak netrápí. Jen pár desítek minut zbytečným psaním emailů jsem ztratil.
IP zaznamenána