30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: letní soutěž  (Přečteno 5874 krát)

now

 • Příspěvků: 243
  • Zobrazit profil
letní soutěž
« kdy: 17 Července 2021, 08:45:55 »

Máme tzv. okurkovou sezónu, tak si dovolím udělat tipovací soutěž:
Otázka za 1. bludišťáka: o které měsdto se jedná
Otázka za 2. bludišťáky: jméno úředníka/ce

A není to tak složité, protože se jedná o velice známý správní orgán a také ta oprávněná úřední osoba je velice známá a na zdejším fóru oblíbená.
Tady je ta perla:
Dle rozsudku Nejvyššího správního orgánu, ze dne 29. 5. 2020, č. j. 2 As 293/2018-25, „ Pokud autopůjčovna jako provozovatelka vozidla sdělí správnímu orgánu, která konkrétní osoba, byť by se jednalo o cizince, měla v době spáchání údajného přestupku od ní vozidlo zapůjčeno, je to zpravidla dostatečný důvod pro zahájení řízení přestupku proti této osobě“. Správní orgán nezahájil vůči XX správní řízení, neboť oznámení o zahájení správního řízení bylo XX doručováno odborem dopravy městského úřadu v Břeclavi, avšak zásilka byla odesílateli vrácena s odůvodněním „adresát neznámý“. Z tohoto důvodu zdejší správní orgán oznámení o zahájení řízení panu Ťažkému již nezasílal, neboť v tomto případě by se jednalo o pouhou formalitu.

Takže zákon je jen formalita, no pro tu osobu opravdu je. Takže ji a její nadřízenou trošku zlobím a prudím. Nyní to je na kraji.
Jinak je to trochu vytržené z kontextu, tak doupřesnění. Ten "soutěžený" úřad se odvolává na to, že v Břeclavi tu osobu taky obesílali a nepřevzala si to, tak prý bylo zbytečné to posílat z jejich , zcela jiného úřadu.....
« Poslední změna: 17 Července 2021, 08:48:06 od now »
IP zaznamenána

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 358
  • Zobrazit profil
Re:letní soutěž
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2021, 12:25:06 »

Zbožňuji moment, kdy v ryze formalistickém řízení o přestupku provozovatele začnou správní orgány argumentovat formalismem ze strany účastníka. Sdělení, že se formální řízení pokusil SO vyřešit bez zbytečných formalit, to je ale ještě nový level.

Ze zjevného informačního propojení s MÚ Břeclav dovozuji, že by se mohlo jednat o nějakou neslavně proslulou jihomoravskou obec. Ve Šlapanicích a Židlochovicích, jimž by inovativní přístup k právu odpovídal nejvíc, ani v Kyjově, Mikulově či dokonce Pohořelicích a Brně by ale úředníci nedali dohromady takové dlouhé souvětí. Čili to budou nejspíše Hustopeče nebo Rosice. Podle stylu tipuji, že autorem blábolu je tetka Prajková z Hustopečí.
IP zaznamenána

now

 • Příspěvků: 243
  • Zobrazit profil
Re:letní soutěž
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2021, 15:22:26 »

Já jsem v odvolání, kromě mnoha jiného, také napadal skutečnost, že správní řízení je soukromé, a že podle mne nemá právo Břeclavský správní orgán, cokoliv vynášet ze spisu.
O to větším paradoxem pro mne je skutečnost, že obeslat pana XX by prý bylo moc zbytečné práce, ale s Břeclaví, si tato osoba vesele komunikuje.

Jinak bludišťáky budu všem výhercům předávat, před dotčeným správním úřadem :)
IP zaznamenána