30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pozdě podané KH  (Přečteno 3470 krát)

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podané KH
« Odpověď #15 kdy: 15 Února 2022, 18:20:16 »

to máte pravdu. jinak co se týká nejen karuselů, došlo v posledních ca 10 letech k přesunu zaměření na ty, kde je co vzít

dříve se šlo o max.číslech, bez ohledu na vymahatelnost. teď jdou hlava nehlava po tom článku, který je klidně zcela čistý a nevědomě se účastnil, ale má majetek. pár případů prošlo médii

lc
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podané KH
« Odpověď #16 kdy: 15 Února 2022, 22:35:38 »

KH je jen taková malá berlička
kdo četl daňový řád, tak na evidenci a odpočet jsou takové lhůty...
pravda, ti karuseláři jednou na rychlý zisk, tak těžkou budou využívat 3 leté lhůty...

a jdou "skoro" po všem
účetní mi minulém i předminulém Q hlásila, že ji kvůli nadměru kontaktoval FÚ s žádostí o zaslání určitých dokladů....
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podané KH
« Odpověď #17 kdy: 16 Února 2022, 05:49:02 »

@Mike

to není nic divného. přicházím s tím do styku často. hlavně ty finančáky v nějakých prdelích nejsou zvyklé, že firma má odpočet pár set tisíc. ono někdy je více na pohodu rovnou tam plácnout k přiznání doklady-např. koupil se stroj, tak fakturu na stroj a třeba výpis z účtu, že byl hrazen. je to sice na pytel, že člověk otáčí kapsu předem jako vlk v jen počkej, ale má alespoň klid
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 361
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podané KH
« Odpověď #18 kdy: 16 Února 2022, 09:05:07 »

Je to tak, také mi to danařka poradila při nákupu auta a vrátili odpočet bez keců. Při předchozím autě jsme měli kontrolu FU.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podané KH
« Odpověď #19 kdy: 16 Února 2022, 21:43:31 »

já s ní - myšleno pracovnicí FU - řešil individuální dovoz
je na to extra papír, kde se vyčísluje i DPH
to byl únor
v březnu skončil Q
v dubnu se podalo
a v květnu volala účetní....
tak si pokecali ( ona za státní, účetní za své ) a nakonec se shodli, že si mě vlastně pamatuje  ;D
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Pozdě podané KH
« Odpověď #20 kdy: 17 Února 2022, 06:29:23 »

ono zde platí také to, jakou kdo má pověst (když ví správkyně, že firma je vklidu a zná jí dlouho, moc to neřeší a spokojí se s formalitama, leda že by jí hecovali shora-to bývalo v dobách zaklekávání)

dále také záleží, kdo je v jaké místě. v nějaké prdeli se řeší pár desítek tisíc, ve velkých městech berou stovky tisíc jako normální. stejně tak je otázka, jak částka zapadá do čísel firmy. když má firma obrat půl mega ročně a najednou vratku 200, je to zvláštní. když si čez koupí kotel do elektrárny a má vratku pár set mega, je to normální transakce (i když tam je jiný režim, mají svůj spec.úřad)

auta jsou zcela vpoho, tam se vyplní formulář, doloží doklady a je to. toto jsem letos také řešil a od podání do potvrzení pro přihlášku to trvalo 2 dny bez urgence (jedna lokalita kolem phy)
IP zaznamenána