30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přestupek proti občanskému soužití + TO  (Přečteno 1861 krát)

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Přestupek proti občanskému soužití + TO
« kdy: 15 Prosince 2021, 20:53:40 »

Zdravím,

máme v baráku nepřizpůsobivou osobu, která vysírá všechny okolo, ale nyní situace vygradovala až tak, že od slovních potyček došlo k fyzickému napadení.
Tato osoba napadla moji přítelkyni a když jsem ji šel bránit, tak i mne. Po téhle šavlovačce dorazila PČR, která všechno sepsala, sepsala to pouze se mnou, protože agresor mezitím kamsi zmizel, ale základní indicie o něm PČR dostala a nebude těžké ho dohledat. Útoku byl přítomen i svědek, od kterého si PČR vzala údaje. Policajt říkal, že to nyní předají obci a ta to bude posuzovat jako "přestupek proti občanskému soužití", ale jelikož tahle osoba je agresivní často a řekl bych, že se to i stupňuje, jsem rozhodnutý podat ještě trestní oznámení za napadení. Disponuju i zprávou od doktora, kde sice nic zásadního není, ale aspoň tam stojí, že po útoku mám jakýsi hematom.

Zítra chci s tou zprávou zaběhnout na obvodním oddělení, doplnit zprávu od lékaře k tomu přestupku a taky podat TO, nedělám si iluze, ale jde mi o to ať s tím ten zmrd má aspoň nějakou pakárnu. Zároveň je to osoba, která pobírá všechny možné dávky, takže když bude mít u obce škraloup myslím, že to nebude na škodu.

Spíš mě zajímalo obecně, jestli má někdo s podobnou záležitostí zkušenost, na fóru jsem toho moc nedohledal. A taky na co si dát pozor, tipuju, že PČR se s tím nebude chtít zabývat a bude argumentovat stylem, že když už běží ten přestupek proti soužití je zbytečné podávat TO, ale tím se nenechám odradit, další věc, kterou určitě chci je, aby mne informovali jak v případu pokročili.
Pokud bude mít kdokoliv nápad či podnět, který by byl užitečný, tak budu jenom rád.

Hezký večer
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek proti občanskému soužití + TO
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2021, 21:34:07 »

Rozhodně je potřeba situaci dostatečně jasně a věrohodně vysvětlit a naklonit si tak všechny na svou stranu. Nemám osobní zkušenost, ale známý se přes MP potřeboval zbavit svého feťáckého syna, kterého na jednu stranu nedokázal pokaždé poslat do ().(), ale taky obtěžoval ostatní nájemníky v domě, kteří si na něj několik měsíců stěžovali. Asi nebýt pochopení určitých lidí v dané věci, tak se nic dít nebude, protože nic až tak vážného neprovedl, ale když nikde neměl zastání tak cca za 3/4 roku skončil ve vazbě a pak i rok natvrdo právě za narušování obecního soužití.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek proti občanskému soužití + TO
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2021, 16:37:40 »

Určitě nejde vést o jedné věci dvě řízení, dávat člověku dva tresty za jeden a tentýž čin, nejde vést o jednom a tomtéž činu dvě řízení, jedno přestupkové a druhé trestní, buď můžou vést jedno, nebo druhé, překvalifikovat z přestupku na trestný čin to sice teoreticky můžou kdykoliv před rozhodnutím, ale s nějakým hematomem s trestním řízením vůbec nepočítejte.
« Poslední změna: 16 Prosince 2021, 16:42:11 od alo.is »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek proti občanskému soužití + TO
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2021, 21:09:13 »

Jak píše Alois, stalo se nám něco podobného, otce takto udeřil soused, vše pod kamerou + svědek. Dodána zpráva z ambulance a následně i z neurologie, neboť došlo k zdravotní újmě a otec musel na obstřiky apod.

Závěr? Předáno do správního řízení, omluva a 500 Kč pokuta.
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek proti občanskému soužití + TO
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2021, 23:33:50 »

§ 358 Výtržnictví

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.


Takže je úplně jedno, jestli je z toho jen hematom, protože u tohoto skutku následky nehrají roli. Pouze se bude řešit, zda to bylo veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek proti občanskému soužití + TO
« Odpověď #5 kdy: 22 Prosince 2021, 21:14:04 »

Root: tak třeba mého otce napadl agresor na benzínové pumpě, to si myslím, že je veřejnost.
IP zaznamenána