30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Televizní poplatek - musím odpovídat na sděl. o neevidenci v seznamu poplatníků?  (Přečteno 7104 krát)

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil

Je to tak, ve firmách "normálně" platí za rádia v autech i za TV např. v zasedačkách.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil

to Féna:  a to je právě to..."normálně"
to těm lidem to nevadí? A platí a platí...
O.K. domácnost to beru... Ale ve firmě, kde majitel je člen domácnosti, která poplatky platí, tak už by se platit nemělo.
A už vůbec ne podle počtu přístrojů-
I kdyby se na tu TV díval nějaký zaměstnanec, tak je stejně zase členem nějaké jiné domácnosti, která platí poplatek.

Ono ani ty hotely , kde se platí za každou TV nejsou úplně good.. Cizinec se na ČT dívat nebude a čech je zase členem nějaké domácnosti, která platí.

Proč např. firma co staví veletržní stánky a vlastní třeba 50 TV a tyhle TV slouží výhradně pro reklamní účely konkrétních firem ( TV vysílání na nich nikdy neběží) by měla platit 81.000,-Kč/ ročně výpalné ČT?
za 10 let - skoro milion ???    to se nad tímhle fakt nikdo nepozastavuje???



IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil

Citace: sennheiser
... to se nad tímhle fakt nikdo nepozastavuje???
pozastavuje, a hodne. Je dost tech co se soudi. Ale obecne je to tak ze vsichni snazi tak nejak vybruslit, viz vyjimka na mobily a pod ...
Citace: HH
Vrtání do fw telefonů je ptákovina. V současnosti mají telefony výjimku. A před jejím přijetím by nestačila sw úprava, ale bylo by nutné ten tuner fyzicky vykuchat nebo zničit.
V tom s vami souhlasim, ze to je ptakovina. Ale co vim zase z jinych firem, v dobe jeste prevazne tlacitkovych telefonu, meli od operatoru dodane telefony primo s papirem ze telefon neobsahuje ....FM tuner... nevim jak presne to bylo formulovane. A pokud jsem mluvil tenkrat s techniky, tak tvrdily ze to bylo pouze SW deaktivace ve FM .... ale to je vice nez deset let, jeste pred erou chytrych telefonu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

to Féna:  a to je právě to..."normálně"
to těm lidem to nevadí? A platí a platí...
V řízení obchodních společností se málokdy hraje na vadí/nevadí. Poplatek z TV/rádia se sice tváří jako něco speciálního, ale v podstatě je to obyčejná daň. A daně taky naprostá většina (normálních) podnikatelů platí, a sice u toho jen malý zlomek exotů prožívá euforické stavy, ale (alespoň v mé bublině) není nijak zvlášť rozšířen ani pohled, že se jedná o čiré zlo, kterému je třeba z principu čelit.

Mohu-li vzít jako příklad středně velkou společnost ryze kancelářského typu (jen bílé límečky, žádná výroba, logistika atp.), kde jsem momentálně angažován - tak ano, platíme výpalné z televizí v zasedačkách a rádií ve služebních autech. Nikdo s vlivem na řízení zde nepociťuje nepřekonatelný odpor vůči některému z příjemců poplatků, a ekonomicky jsou to drobné (v relaci poplatku z TV proti nájmu kanclu, resp. poplatku z autorádia proti měsíčnímu leasingu a nákladům na parkování). Pokud by se ČT/ČRo povedlo vyvolat v nás nějakou intenzivní emoci, tak bychom uměli ty tunery (nechat) vykuchat a televizi si pouštět po internetu a rádio/hudbu v autě z mobilu přes BT, ale zatím zkrátka máme dost důležitějších věcí, kterými zabíjet čas.

IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil

Mám na poště doporučený dopis s dodejkou od České televize s poznámkou, že po uplynutí lhůty se vhodí dopis do schránky. Zároveň mám datovku FO. Asi zase vysírají kvůli poplatkům. Již jednou jsem je poslal někam a byl pár let klid. Teď mám novou nemovitost a tak si na mě asi zase vzpoměli. Akorát, že před tím to byly obyčejné dopisy a teď je to doporučeně s dodejkou.

Může česká televize takto doručovat a lá správní řád? A nebo musí do DS?

Ignorovat a trvat na datovce a nebo raději vyzvednout?

IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil

ČT aktuálně jede asi další "kolečko" při pokusu dobrat se "výpalného" - dřív to ale bývaly nedoporučené dopisy.. Taktéž aktuálně mě ( i mojí družce - jiná adresa) došlo vyhrožování, že při neodpovědi bude daný jedinec automaticky zařazen mezi plátce + výhrůžky pokutou atp. Je tam ale unikátní identifikační klíč, kterým se jde na stránkách ČT přihlásit a na dálku je odpálkovat, že nevlastním televizi - či spadám pod neplatící výjimky ( TV mi práh bytu nepřekročila ještě nikdy..), Takže pokud dopis vyzvednete, lze se "nepřihlásit" elektronicky - snad pak dají zase na pár let pokoj..

Jen mě mrzelo, že k dané (ne)přihlašovací kolonce není možnost dopsat nějaký vřelý informační vzkaz, co si o nich myslím..
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil

Tak jsem se díval přes datovku a ČT je orgán veřejné moci a jde jim odeslat bezplatná zpráva.

Je ale otázkou, jestli mají povinnost posílat do datové schránky.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

v německu roste tlak proti tomuto výpalnému

já nic takového zde netoleruji, byť je to zcela jasně daň, ale nehodlám podporovat výpalné na to, aby mně krmili jejich doktrínama nebo točili kraviny o ničem jen pro krmení jinak nepoužitelných darmožroutů
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil

Ano, orgán veřejné moci má povinnost psát do datovky:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-300#p17

Buď si to nechte vhodit do schránky a ignorujte. Ale s vědomím, že brzy začnou urgovat (už přavděpodobněji skrze datovku) nezaplacené poplatky a budete mít možnost se s nima kočkovat nadále.

Nebo jak zaznělo výše, elektronicky jim odpovědět a mít zase na pár let klid.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil

Takže môžem byť kľudný, aj keď už zhruba 5 rokov vlastním nemovitost, mám prihlásené na seba odberné miesto jedného z distribútorov elektriny, ale od ČT mi do datovky ako FO nič nepristálo?

Samozrejme dobrovoľne sa im sám nahlasovať a platiť nechcem.

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil

Podstatu vam vysvetlim snadno. Podstata je okrast ovcany o co nejvic penez.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil

Takže môžem byť kľudný, aj keď už zhruba 5 rokov vlastním nemovitost, mám prihlásené na seba odberné miesto jedného z distribútorov elektriny, ale od ČT mi do datovky ako FO nič nepristálo?

Ano, v klidu. Pokud TV nemáte, netřeba nic dělat a jen v případě výhružného dopisu potvrdíte, že jí nemáte.

Otazník je nad tím, jak ČT rozesílá výzvy. Jednak je to ve vlnách, nepřijde to hned, ale půlce republiky najednou. Druhou ne úplně jasnou věcí je, komu jsou výzvy zasílány. Poplatek se ze zákona vztahuje na domácnost, přitom zde máme nesouvisející skupiny - vlastníky nemovitosti, obyvatele nemovistosti, lidi přihlášené k trvalému pobytu, lidi v podnájmu, lidi uzavítající smlouvy na dodávku elektřiny, domácnosti vlastnící více nemovitostí, chaty, garáže,... Toto vše spárovat je nemožné, takže výzvy chodí i těm, kdo mají pocit, že poctivě platí a naopak nechodí tam, kde by se výzva očekávala.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Přišel někomu ten dopis na adresu trvalého pobytu, navzdory tomu, že tam neodebírá elektřinu (a tu odebírá - a taky fyzicky žije) jinde?
Přesně na tyto případy, kdy člověk nežije v místě trvalého pobytu, si lidi pořizují datovku FO s pocitem, že jim žádná úřední pošta na trvalý pobyt už chodit nebude, ale Česká televize (a třeba taky ČKP) nejspíš v tu chvíli nikoho nenapadne..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil

Citace
Druhou ne úplně jasnou věcí je, komu jsou výzvy zasílány.

Mělo by to chodil lidem, co mají smlouvu na elektřinu a nejsou dosud vedeni v databázi plátců výpalného.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-348#p3-4
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-348#p8-10
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil

Posledně, když mi prišel ten dopis, co mi nedošel  ::), tak jsem si říkal, že to vyřídím elektronicky. Ale k možnosti „Nevlastním TV“ jsem se prostě neproklikal bez v podstatě svlečení do naha. Co po mne chtěli už si přesně nepamatuji, ale bylo to za hranicí GDPR i slušnosti a vše podmíněné registrací, kde byly jen způsoby jak zaplatit poplatek.
IP zaznamenána