30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přejetí už sražené srny  (Přečteno 3786 krát)

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Přejetí už sražené srny
« kdy: 08 Prosince 2021, 22:27:00 »

Dobrý večer.  Vzal jsem prostředkem auta už sraženou srnu.  Pán ji neoznačil jen stál v protisměru na varovnejch. Já budu mít něco s motorem tak jsem si zavolal odtahovku přes číslo na zelený kartě.  Ta si ofotila chlupatej spodek auta dala protokol. Mě vubec nešlo fotit protože jako na potvoru zamrznul  mobil.  Policajti by mi  sice lejstro dali, ale prej bych platil pokutu že když už ležela na silnici moje vina. Tak nic nemám akorát nán kontakt na pána co ji srazil. Já mám jak ručení ,tak havárku i na zvěř bude pojištovna vyžadovat lejstro nebo ne? Jestli jsem něco posral? Na netu nic nemohu dohledat. Děkuji
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2021, 00:19:00 »

To je snad poprvy co polocie nechtela dat pokutu kdyz mohla. Za me vse ok.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2021, 08:56:13 »

Nedá mi to, ale musím reagovat, protože mě současná bezohlednost na silnici už deptá.

Bejvá dobrý zvyk auto na varovkách míjet rozumnou rychlostí. Může to být právě čerstvá nehoda, po nehodě se tam můžou motat lidi v škoku bez vesty, nebo tam právě může něco ležet a tak dále.
Takže by pro příště chtělo nějakou podezřelou situaci míjet tak, abych kdyžtak stihnul zastavit. Nebo si posvítit dálkovejma, abych viděl co se tam děje. Né tam letět takovým způsobem, že si rozbijete auto o ležící srnku. Co kdyby tam ležel sraženej člověk a druhej se mu pokoušel dávat první pomoc a ve stresu si nevzal vestu? To by jste tam jako smetl oba dva?
Já osobně u nehody i zastavuju a ptám se jestli něco nepotřebují.

Chtělo by to trochu sebereflexe a né to svádět na to, že to pán špatně označil. On v autě je jen jeden trojúhelník, tak to nelze stejně nikdy označit ze všech stran.

« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 08:58:55 od cocomoon »
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2021, 09:20:31 »

Jo pane když von právě neoznačil vůbec nic jestli jste pořádně četl můj příspěvek. Auto v protisměru částečně ve škarpě a jelikož jsem v tomhle počasí nehodlal dělat žádný myšky a skončit někde ze srázu nebo ve stromě volil jsem přímej náraz což je všude při střetu se zvěří doporučovaný. Nemusíte mít o mě péči už jsem u pár nehod taky asistoval. Holt asi nemám takový reflexy a předvídavost jako vy.
Qoyi- Jo troufal bych si říct že nejpohodovější policajti co jsem kdy poznal.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2021, 09:37:04 »

Jestli auto na varovkách částečně ve škarpě pro vás není důvod, aby jste zvolnil, tak si prostě stojím za tou bezohledností.
Já když v noci vidím stát někdě bezdůvodně auto na varovkách, tak jedu okolo opatrně a posvítím si dálkovejma. Stojícímu autu dálkové nevadí. Většinou je to jen telefonista, ale dělám to právě z toho důvodu, abych pak jednou nedopad jako vy.

Ano, ten člověk je blb, když tam nedal trojúhelník, ale může i nastat situace, že přijedu k čerstvé nehodě, kde ještě nestačili trojúhelník ani vyndat z kufru. Takže jako omluvu to neberu.
« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 09:39:28 od cocomoon »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2021, 10:07:53 »

@cocomoon: Sturmgewer44 nepsal nic o tom, že by to bylo v noci, ale jinak s Vámi souhlasím.

@Sturmgewer44:
1) Škodu jste si způsobil Vy, půjde to z Vašeho havarijního.
2) Buďte rád za ty "líný" policajty, není pokuta. A děkujte Bohu za to, že to byla srna a ne člověk ve vaťáku, nebo třeba něčím přikrytý, aby neprochladl do příjezdu RZS.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2021, 11:01:45 »

Nikdo jsme u te nehody nebyli, myslim ze je zbytecne soudit. Je lepsi kdyz neuhne mrtva srna nez zivej strom.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2021, 11:56:56 »

Ano bylo to v noci.  Jo beru to jako poučení pro příště troch tý sebereflexe mám naštěstí jsem viděl že je to srna, ale jak píši nechtělo se mi kličkovat nebo na to moc hamtat a skončit někde o smyku omotanej o strom. Jojo kdyby každej tak perfektně předvídal jako ostatní tak nebudou žádný nehody nic a konkrétně tady ten úsek kde jezdim denně celej život bych na tom hlavnim tahu musel jet tak 50km,protože tady je tý zvěře mraky a mě tady skočí drobnym ťukánkem před auto tak 1 srna nebo prase ročně.  Já osobně bych teda tu sraženinu odtáh ke škarpě, aby se dalo jezdit, kde skončila původně stejně nikdo nezjistí a byl by klid a policajti stejně nebudou zkoumat jestli s ní někdo hejbal nebo doskočila sama.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2021, 00:44:27 »

Jeste upresnim jaky je rozdil mezi nehybnou (srazenou nebo stojici) a skakajici srnou. To prvni je prekazka nenahla, my mame jet tak (dle zakona) abychom dobrzdili na vzdalenost na kterou jsme schopni videt prekazku. Pokud moje brzdna draha je 20m a srna mi skoci 10m pred auto, jedna se o prekazku nahlou a neslo s tim nic delat. Pokud klada / spalek / srna / cihla / clovek na zemi lezi, mam jet tak abych dobrzdil (bez dalkovych svetel se odhaduje takova rychlost za tmy na cca 60kmph (takze ste se s tou 50kmph skoro trefil)). Na foru lze najit podrobnejsi literaturu.

Jeste bych mel takovou radu, pokud si nejste 100% jisty situaci pred sebou (zvlast kdyz je tam nejake riziko, treba to auto na blikackach) a z jakehokoliv duvodu nechcete nebo nemuzete zpomalit, lze si posvitit dalkovymi na cca 1s .. je uplne jedno jestli v protismeru jedou auta protoze takto kratky problik je neoslni.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2021, 12:11:16 »

Takže jestli tomu dobře rozumím vlastně při sražení živé by teda meněla bejt žádná pokuta protože to je neovlivnitelné. Děkuji.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2021, 12:14:47 »

Přesně tak, jen musíte říkat něco jako "jedu normálně, skočila / vběhla mi tam a už jsem nemohl nic dělat, předtim jsem ji neviděl". Nesmíte říct že stála a vy ste to jen nedobrzdil (vaše chyba). Take je dobre rict ze srna nestala u krajnice (tam by se pak ptali proc ste nezpomalil kdyz hrozilo riziko).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2021, 18:06:43 »

Děkuji.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #12 kdy: 11 Prosince 2021, 02:25:40 »

pro pobavení já jednou vyplňoval on-line hlášení škody :

viník nehody : srna
jak se zachoval viník po nehodě : utekl do lesa

:)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #13 kdy: 11 Prosince 2021, 07:48:28 »

Spravne to ma byt:
vinik nehody: provozovatel srny, nezajistil dodrzovani pravidel provozu
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí už sražené srny
« Odpověď #14 kdy: 11 Prosince 2021, 09:50:33 »

Já bych řekl, že nejlepší je co nejméně vysvětlování a vůbec nezmiňovat jestli jsem jí někde viděl u škarpy nebo ne. Prostě jedu a najednou mi tam skočila. Tečka.

pk202: A měl jste i nákres nehody? :-D
« Poslední změna: 11 Prosince 2021, 09:52:27 od cocomoon »
IP zaznamenána