30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13

Autor Téma: žádost o spis - Brno odmítá :-)  (Přečteno 270189 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #75 kdy: 17 Února 2015, 14:12:03 »

Tak v mém případě taky hňupovi ještě neuplynula doba, takže ještě čekám...  ;)
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #76 kdy: 17 Února 2015, 14:37:07 »

To tzv. "sdělení" je postup který nemá oporu v zákoně a nemá žádný význam. Správně mají vydat "rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informace" se zdůvodněním. Pokud rozhodnutí nevydají do 15-ti dnů je potřeba podat odvolání (vznikne fikce rozhodnutí o odmítnutí) a případně i stížnost na toho, kdo infožádost vyřizoval.

Omyl, tohle je rozhodnutí v materiálním smyslu jak z učebnice. Na místě je podat odvolání (datovkou, poštou nebo osobně), vzor pro něj už na fóru je. Taky mi to dneska přišlo  :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #77 kdy: 17 Února 2015, 15:19:35 »

To tzv. "sdělení" je postup který nemá oporu v zákoně a nemá žádný význam. Správně mají vydat "rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informace" se zdůvodněním. Pokud rozhodnutí nevydají do 15-ti dnů je potřeba podat odvolání (vznikne fikce rozhodnutí o odmítnutí) a případně i stížnost na toho, kdo infožádost vyřizoval.

Omyl, tohle je rozhodnutí v materiálním smyslu jak z učebnice. Na místě je podat odvolání (datovkou, poštou nebo osobně), vzor pro něj už na fóru je. Taky mi to dneska přišlo  :)

Nesouhlasím, sdělení by mohlo být pouze podle § 6, § 14 odst. 5 písm. c) nebo § 17 odst. 3 InfZ. Tady (podle obsahu) by mohlo jít pouze o § 14 odst. 5 písm. c), ale je jasné, že úřad tu informaci má, takže to nemůže použít a musí vydat rozhodnutí.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #78 kdy: 17 Února 2015, 15:36:26 »

Tak mu mám mailem poděkovat za soukromej dopis a že si počkám na rozhodnutí? Dohodněte se, zas tak zběhlej nejsem :)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #79 kdy: 17 Února 2015, 15:42:18 »

Tak mu mám mailem poděkovat za soukromej dopis a že si počkám na rozhodnutí? Dohodněte se, zas tak zběhlej nejsem :)

Jo, tady teda taky teď nevím...
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #80 kdy: 17 Února 2015, 15:45:35 »

Tak mu mám mailem poděkovat za soukromej dopis a že si počkám na rozhodnutí? Dohodněte se, zas tak zběhlej nejsem :)
V kauze Klatovy je parádně napsaná odpověď ve smyslu poděkováí za soukromý dopis, s tím, že čekám na řádné rozhodutí.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #81 kdy: 17 Února 2015, 21:17:08 »

Tak mu mám mailem poděkovat za soukromej dopis a že si počkám na rozhodnutí? Dohodněte se, zas tak zběhlej nejsem :)
V kauze Klatovy je parádně napsaná odpověď ve smyslu poděkováí za soukromý dopis, s tím, že čekám na řádné rozhodutí.
http://ulozto.cz/xxFbyabB/scan-510-ds-pdf  viz strana 81 a 82
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #82 kdy: 17 Února 2015, 21:22:17 »

Tak mu mám mailem poděkovat za soukromej dopis a že si počkám na rozhodnutí? Dohodněte se, zas tak zběhlej nejsem :)
V kauze Klatovy je parádně napsaná odpověď ve smyslu poděkováí za soukromý dopis, s tím, že čekám na řádné rozhodutí.
http://ulozto.cz/xxFbyabB/scan-510-ds-pdf  viz strana 81 a 82
Jo, to je přesně ono.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #83 kdy: 17 Února 2015, 21:49:52 »

jako hlavní postava této frašky hlásím, že po 17 dnech čekání jsem soudruhovi poslal stížnost, podjatost a názor na jeho soukromé sdělení, že mi nic nedá....
tak uvidíme, jak si s tím poradí.

plus mi za chvíli vyprší jím dané  ultimátum 10 dnů, kdy se mám před rozhodnutím přijet do Brna podívat na spis osobně... tak snad nějak hezky rozhodne  8)
IP zaznamenána
Concorde

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #84 kdy: 17 Února 2015, 23:24:24 »

To tzv. "sdělení" je postup který nemá oporu v zákoně a nemá žádný význam. Správně mají vydat "rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informace" se zdůvodněním. Pokud rozhodnutí nevydají do 15-ti dnů je potřeba podat odvolání (vznikne fikce rozhodnutí o odmítnutí) a případně i stížnost na toho, kdo infožádost vyřizoval.

Omyl, tohle je rozhodnutí v materiálním smyslu jak z učebnice. Na místě je podat odvolání (datovkou, poštou nebo osobně), vzor pro něj už na fóru je. Taky mi to dneska přišlo  :)

Nesouhlasím, sdělení by mohlo být pouze podle § 6, § 14 odst. 5 písm. c) nebo § 17 odst. 3 InfZ. Tady (podle obsahu) by mohlo jít pouze o § 14 odst. 5 písm. c), ale je jasné, že úřad tu informaci má, takže to nemůže použít a musí vydat rozhodnutí.

Viz 2 Aps 3/2010-112 nebo třeba 7 As 83/2011-77, klidně i toaleťák s nápisem sereme na vás může být rozhodnutím. Podal jsem odvolání a rád se za 15+15 dnů pochlubím s výsledkem, vyzývat k vydání rozhodnutí mi přijde jako zbytečné prodlužování. Na druhou stranu se tím na chvíli zaměstná úředník, takže i takové poděkování za dopis má svoje místo  :)
« Poslední změna: 17 Února 2015, 23:26:45 od Luky »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #85 kdy: 18 Února 2015, 00:00:01 »

Napadlo mě, že bych také mohl podat stížnost, že mi nebyl spis poslán. Vadí, že jsem o něj nepožádal ?
Vneslo by to trochu zmatku a několikanásobné listování spisem.  :) A i odpověď by také stála za zarámování.

"Sdělujeme, že jsme Vaší žádosti nevyhověli, protože jste žádnou nepodal"....   :) :) :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #86 kdy: 18 Února 2015, 00:39:02 »

Zdravím, - komu mám podat odvolání že mně odmítl?
IP zaznamenána

danecek6662

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #87 kdy: 18 Února 2015, 07:26:05 »

Zdravím ve spolek,tak Kupčík mi žádost zamítl,šlo to přes email.
IP zaznamenána
Neexistují velké problémy, existují pouze malá kladiva.

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #88 kdy: 18 Února 2015, 08:11:37 »

Pokud debil do 15 dnů neposkytl info, ani nevydal rozhodnutí, je třeba podat stížnost podle § 16a odst. 1 písm. b) InfZ: "Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace (dále jen "stížnost") může podat žadatel, kterému po uplynutí lhůty podle § 14 odst. 5 písm. d) nebo § 14 odst. 7 nebyla poskytnuta informace nebo předložena konečná licenční nabídka a nebylo vydáno rozhodnutí o odmítnutí žádosti."

Žádná fikce zamítavého rozhodnutí nenastává (tuším, že kdysi v pravěku InfZ to tak fungovalo, ale to už jsou roky) a nic jako "materiální rozhodnutí" neexistuje.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:žádost o spis - Brno odmítá :-)
« Odpověď #89 kdy: 18 Února 2015, 08:46:19 »

Ano, pravda, ta fikce byla zrušena už kolem roku 2006. Psali: "... totiž neexistence přezkumného mechanismu při neformálním vyřízení žádosti, byl novelou č. 61/2006 Sb. odstraněn zrušením fikce negativního rozhodnutí a zavedením stížnosti dle § 16a InfZ ..."
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13