30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepředložení ŘP  (Přečteno 7753 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Nepředložení ŘP
« kdy: 01 Prosince 2021, 19:21:35 »

Dne 03.03.2021, když byl platný zákaz cestování mezi okresy bez dostatečného důvodu, jsem se vydal na hranici okresů Brno-Venkov a Blansko a po různých cestách přejížděl mezi okresy tam a zpět. Měl jsem v plánu ulovit nějakou hlídku parazitů a sdělit jim, že účelem mé cesty je porušit platné nařízení vlády a spáchat tak přestupek. Zajímalo mne, zda je takový důvod dostatečný pro cestování mezi okresy. Bohužel se mi ale nepodařilo žádnou hlídku ulovit. Vrátil jsem se tedy zpět do Brna, kde pravidelně šaškovali (policejní a armádní) paraziti na kruháči u NC KrPole. Měl jsem v plánu jezdit kruháč dokola tak dlouho, až si mě stáhnou na tu obslužnou komunikaci uprostřed, kde následně buzerovali řidiče. Asi kvůli pražské RZ si mne šašek oblečený v maskáčích a reflexní vestě (zajímavá kombinace) stáhl doprostřed hned na první průjezd.

Následně mi bylo pomoženo a ochráněno od retardovaného fízla Peňáze. Při této buzerační kontrole jsem nepředložil ŘP. Retardovaný fízl Peňáz to chtěl řešit domluvou, ale trval jsem na tom, že na domluvu nepřistupuji.

Už jsem se bál, že tahle taškařice zůstane zapomenuta a bude promlčena, ale 04.11.2021 mi bylo doručeno oznámení o zahájení řízení a předvolání k ÚJ od dědka Rozkopala. Tím bylo zahájeno správní řízení.

Na ÚJ dne 19.11.2021 (protokol) jsem se seznámil se spisem. (Už víte, proč fízla Peňáze považuji za retardovaného?)

Na další pokračování se moc těším.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2021, 20:10:01 »

Na polozenou otazku si nejsem jisty odpovedi, me to prijde cele naprosto klasicke, byt velmi pekne zakoncentrovane do jednoho pripadu. Napadaji me slovickareni jako napomenuti/domluva, pripadne mit u sebe versus predlozit. Asi nikoho neprekvapi, ze zastavuje neznamo kdo, z neznameho duvodu, pozaduje sam nevi co, vadi nepredlozeni plastove karticky, prestoze si sam vylustruje platne udaje, predava dale neco, o cemz defacto tvrdi, ze to nema zadnou spolecenskou nebezpecnost, identifikuje cloveka s rouskou atd.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2021, 20:25:49 »

vidím dobře zahájeno 22.12.2021 8)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2021, 20:27:41 »

Moto007> To jsem si ani nevšiml! Dobrý postřeh!
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2021, 20:31:04 »

Číkus - dik  ;)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2021, 16:37:51 »

Mně přijde divné, že v protokolu z ústního jednání je nějaké nezávazné povídání, které proběhlo dvacet minut před tím, než začalo to ústní jednání.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #6 kdy: 03 Prosince 2021, 00:07:27 »

Ten tiskopis na provedný úkon byl ryze nasíracího charakteru, či již v zásadě počítáte s tím že se fízl vymluví, zalže či řekne na toto téma nepravdu a tím jej pak vymácháte při výslechu kdy se to může hodit jako bod pro nevěrohodnost svědka?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #7 kdy: 03 Prosince 2021, 00:32:39 »

Dýkej> Potvrzení o provedeném úkonu požaduji vždy a zatím mi nikdy nebylo vyhověno. A interakcí s opičáky mám za sebou poměrně hodně. Účelem je zejména si nabít do případné stížnosti na fízla, ale většinou jsem líný je podávat. Bod do znevěrohodní svědka to je samozřejmě také, ale nejvíc mne baví to vysírání na místě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2022, 21:08:16 »

07.02.2022 doručeno rozhodnutí SO1. Dědek Rozkopal je neobyčejně kreativní, zejména v posuzování a prokazování materiálního aspektu.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2022, 22:54:51 »

Můžete přiblížit situaci? Nějak nechápu co tam dělal G.I.JOE.

Nejprve čtu, že usměrňoval dopravu pokynem k zastavení? Následně se sděluje, že účastníci provozu jsou povinni řídit se pokyny osob oprávněných k řízení provozu na PK. Svědek potvrdil, že šlo o oprávněnou osobu.


K čemu oprávněnou? To byl vojenský policista, že mohl řídit provoz?

Nebo jen oprávněn k zastavování vozidel? I tak nikde v § 79 nevidím příslušníka armády. Případně je součástí spisu oprávnění a pověření k takovéto činnosti?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2022, 23:15:42 »

Hugo> Nestačí popis v úvodním příspěvku? V době zákazu cestování mezi okresy buzerovaly řidiče smíšené hlídky (fízlové a vojáci). O vojenského policistu se pravděpodobně nejednalo, ale když fízl řekl, že to byla oprávněná osoba, tak to byla oprávněná osoba. Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo. Rozkaz zněl jasně.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2022, 23:37:47 »

Samozřejmě četl,ale i z armádního okolí mi bylo potvrzeno (tehdy), že tam byli na úrovni obyčejných civilů bez žádné pravomoci, pouze k posílení vizuálního zastrašení. Dokonce byli obavy, že při tom mají ostré. A moc důvěry ve své podřízené, že v krizové situaci proti civilistům nezpůsobí zbytečný masakr, neměli. Mě osobně, voják při těchto buzer úkolech nikdy ani nenaznačil, natož aby mluvil. Vždy to dělal fízl.

Zmínil jsem to jen jako další bod do odvolání. Dědek Rozkopal si tou argumentací protiřečí.

IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2022, 13:44:30 »

Vojak sam o sobe zadne pravomoci nema. V urcitych pripadech ale muze byt povolan k plneni ukolu Policie Ceske republiky. Ma to sva dost jasne dana pravidla (o jejichz realne aplikaci rad nekdy povim neco u piva, zde ne), ale deje se to bezne.

Vsechno to bylo narizeno Nařízením vlády č. 117/2021 Sb. a to na zaklade § 14 zákona č. 219/1999 Sb. o ozbrojených silách ČR

A zejmena je dulezite toto:
Citace
(2) Vojáci armády při plnění úkolů podle odstavce 1 písm. b) mají práva a povinnosti jako příslušníci Policie České republiky podle zvláštního právního předpisu.

Jinak jeste se vratim k
šašek oblečený v maskáčích a reflexní vestě (zajímavá kombinace)

Co jineho by vojak, jehoz sluzebni odev jsou maskace, vykonavajici zastavovani vozidel mel mit na sobe?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2022, 13:56:54 »

Tu druhou část vnímám tak, že maskáče jsou od toho, aby maskovaly, tedy zneviditelňovaly. Reflexní vesta má přesně opačný úkol, co nejvíce zviditelnit. V takové kombinaci je to oblečení jako z Chytré horákyně - oděná/neoděná, maskovaná/odmaskovaná..

Ještě dodám, že v tomto vlákně mě zajímá postup pana Číkuse, jak se dostat z "vinen" při nepředložení řidičáku. Už od momentu, kdy jsem se na tomto webu dočetl, že řidičský průkaz s sebou zásadně nevozí, si tím lámu hlavu. Tak se to třeba dozvím..
« Poslední změna: 09 Února 2022, 13:59:51 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Nepředložení ŘP
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2022, 14:23:04 »

[OT]Stejnokroj 95 je zakladni sluzebni odev pro vykon vetsiny cinnosti prislusnika ACR. Jsou to uplne stejne monterky pro vojaka jako jsou pro policajta modraky. Doufam, ze nechcete, aby armada za nase penize nakoupila a vybavila vojaky dalsi uniformou jen proto, ze jednou za nekolik let jsou povolani posilit PCR a "maskace" jsou lepsi do lesa. A prave proto, ze maskovaci odev zhorsuje viditelnost, dava naopak reflexni vesta dobry smysl, proc ji pri dopravni hlidce pouzivat, ne? Nebo mi povezte jak jinak byste obleceni vojaka v pripade, ze ma posilit PCR (nebavme se, zda to bylo v teto situaci potreba ci ne, proste o tom vlada rozhodla), resil vy?

Radsi se nechodte ani divat do okoli posadek (napriklad Vyskov nebo Chrudim). Casto se stava, ze si jdou vojaci ve tvaru zabehat a dle predpisu je na pozemni komunikaci prvni a posledni ve tvaru vybaven reflexnimi prvky  ;)[/OT]
IP zaznamenána