30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?  (Přečteno 7544 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #15 kdy: 01 Prosince 2021, 15:07:16 »

Ad Kuřim: mám tu aktuálně dva rozjeté případy.

- Případ 1 čeká řidič na obeslání.
- U případu 2 to vypadá, že to zkurvili hned prvním krokem. Ale označený řidič to nevzdává, s úřadem si moc chce psát. Pečlivě čte Číkusovy příspěvky a velmi se těší na došlé dopisy.

Tzn. minimálně u prvních desítek ihned neoholených oveček po montáži radaru (provozovatel dělá potíže) bych šanci na výhru viděl vcelku solidní.

IP zaznamenána

mph

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #16 kdy: 02 Prosince 2021, 09:34:07 »

Diky, provozovatel teda posle bezprostredne osobu blizkou, 16. den zaplati, 55.den nahlasi Helmuta, ktery se prizna a pak zemre.

Doporucujete Helmuta EU nebo ne-EU? A pokud se preklopi na Deadmuta, staci na to vyrobene parte?

Diky.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #17 kdy: 02 Prosince 2021, 18:07:38 »

U Helmuta, živého či mrtvého, ať už EU nebo non-EU, dle případů z poslední doby, hrozí, že to překlopí na SPRDEL bez toho, aby ho vůbec obeslali. Může a nemusí to být výhoda. U spolupracujícího řidiče je to méně pravděpodobné, raději bych se tedy vydal touto cestou. Na druhou stranu, pokud nemáte řidiče, je Helmut stále použitelná technika :-)
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #18 kdy: 07 Prosince 2021, 14:05:54 »

Diky, provozovatel teda posle bezprostredne osobu blizkou, 16. den zaplati, 55.den nahlasi Helmuta, ktery se prizna a pak zemre.

Doporucujete Helmuta EU nebo ne-EU? A pokud se preklopi na Deadmuta, staci na to vyrobene parte?

Diky.

Helmuta není potřeba nechat umírat. Pokud ho SO uzná vinným, pak nedobytnost pokuty není Váš problém. Pokud Helmut zemře předtím, než ho SO uzná vinným, tak ho stále může SO odložit a překlopit na provozovatele.

Správní orgány se naučily Helmuty řešit tak, že je okládají a není proti tomu moc jak se bránit. Proto se místo Helmutů začal používat spolupracující řidič. Jeho úkolem je se kočkovat se správním orgánem do výročí přestupku, aby SO nemohl překlopit na provozovatele. A po roce si vzpomene, že vlastně neřídil. Spolupracující řidič může být i sám provozovatel.

Cílem metody Helmut je, aby Helmut dostal pokutu, ale správní orgány na to už moc neskáčou. Helmut naopak od spolupracujícího řidiče nemá takový prostor pro kočkování. Obě cesty vedou v případě neúspěchu na odpovědnost provozovatele.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #19 kdy: 07 Prosince 2021, 14:54:04 »

Kuřim si totiž koupila radar a na původním místě jim už moc nevydělával a v určitých měsících jim to nepokrývalo náklady na pronájem SW. ( info přímo z úřadu)
A odbor dopravy vede člověk, co nemá moc právní povědomí, takže je u něj velká šance, že něco dodrbe..
Arogantní, lže, nedodržuje lhůty..
Já na něj podával i stížnost včetně neprůstřelných důkazů, které si vytvořil sám proti sobě a této stížnosti bylo dokonce samotným úřadem vyhověno a spis byl přesunut k jinému úředníkovi
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #20 kdy: 10 Listopadu 2022, 18:27:05 »

Nějaký posun v případu? Nebo u ostatních, kteří vedou řízení v Kuřimi?
Já zvolil strategii nahlášení spolupracujícího řidiče, který se na výzvu přizná a ustanoví mě zmocněncem. Zajímalo by mě, zda někdo zvolil stejně a co případně následovalo.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #21 kdy: 10 Listopadu 2022, 21:25:21 »

Já mám rozjetou Kuřim velmi zvláštním způsobem — nepodepsaná a neorazítkovaná výzva k napráskání řidiče, po ignoraci tohoto anonymu pak neorazítkovaný a nepodepsaný příkaz.
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #22 kdy: 11 Listopadu 2022, 00:19:25 »

Mě toto štěstí(?) nepotkalo a obě výzvy byly podepsané a orazítkované. Duo soudruhů bakalářů Wagner+Folvarčík. Na druhou stranu Kuřim má velmi svéráznou výzvu k podání vysvětlení řidiče nazvanou "výzva k vyjádření" a např. že pro bližší informace o přestupku má řidič kontaktovat provozovatele (což není tatáž osoba). Možná ji sem nahraju, takový zprasek si to zaslouží. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #23 kdy: 11 Listopadu 2022, 05:12:21 »

... nechtel bych poslat 10 dopisu za 500kc a pak stejne skoncit na 2500kc flastru...

Tak si založte a aktivujte datovou schránku - třeba jen na dobu vyřizování tohoto přestupku.
Dokonce se může stát, že tím chytnete ouřad do pasti s doručováním.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #24 kdy: 11 Listopadu 2022, 08:44:45 »

joekilla: mne dokonce Kuřim neformálně požádal o zaslání kopie spisu, který si v této kauze vedu. Když jsem je vyzval ať doplní své podání o razítko a podpis, vyzvali mne neformálním dopisem (nebyla to výzva a ani usnesení a ani rozhodnutí), abych jim poslal kopii toho dopisu. Na to jsem nereagoval, neb jsem usoudil, že evidentně nemají žádný takový přestupek se svým spisem v evidenci (neb ve spisu samozřejmě musí být všechno zarchivované) a navíc že vlastně žádají o nahlédnutí do spisu, ke kterému mají samozřejmě právo, pokud se dostaví v mou pracovní dobu ke mně domů a dopředu se objednají… :-D


*) jen drobný technický problém spočívá v tom, že ve svou pracovní dobu se zpravidla doma nevyskytuji…  ;D
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #25 kdy: 11 Listopadu 2022, 17:03:48 »

Tak to je opravdu bizár k pobavení... Podle všeho to vypadá, že procedurální stránka odpustkového podnikání je Kuřimi ještě ve stádiu vývoje a vyplatí se tak v řízení vynalézavě manévrovat, což s vysokou pravděpodobností vyústí v těžké procesní chyby ze strany SO.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:[?] Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #26 kdy: 10 Ledna 2023, 16:40:37 »

Kuřim je skvělá, rozjasňuje můj život zajímavými formulacemi v odůvodněních svých usnesení a rozhodnutí. Třeba teď jednoho přestupku teď úřad rozhodl o odložení Helmuta, jelikož Helmut(ka) je ženského pohlaví (podle jména) a podle úřadu řídil muž, na základě fotky z radaru. Fascinující.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:[?] Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« Odpověď #27 kdy: 10 Ledna 2023, 17:27:08 »

Tohle je nahrávka na smeč jako hrom! ;D Mnoho let zpátky, odtud pochází úřední šablona, úředníci věděli, že když připustí Hemuta, tak smůla... proto Helmuta tímto argumentem (přestože měl na fotce plnovous a byl nazýván Mohamedem) zpochybňovali. V dnešní době politické ultrakorektnosti na téma x-pohlaví si to říká o protitah a ne jeden. Odvolání proti usnesení provozovatelem a hlavně stížnost Helmutem (m/f/x) na naprosto nevhodné chování, sexismus, uplatňování předsudků,...
IP zaznamenána