30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sbírání bonusů u pojišťovny levně?  (Přečteno 2316 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« kdy: 28 Listopadu 2021, 18:01:21 »

Dá se nějak "vyjebat" s pojištěním, abych si za co nejméně peněz mohl nabírat bonusy? Aktuálně si platím pojištění na Babettu která je sice bez TP a mám k ní pouze kartičku (což ale k provozu stačí). Ale dozvěděl jsem se že už pojišťovny při pojištění auta neberou pojištění moto v potaz. Napadlo mě tedy, jak moc pojišťovny ověřují zda dané auto opravdu existuje a jestli číslo malého/velkého TP existuje? Tzn udělal bych si pojistku třeba na Malucha s 0,6 motorem či něco podobného kde bych platil vcelku malou částku. Možná ještě kdyby to byl veterán, tzn platil bych jen 1/12, načítají se u nich bonusy? Nebo už to naplňuje pojistný podvod ač by se jednalo o pojistku kterou bych platil a reálně nehrozilo žádné plnění ze strany pojišťovny? V současnosti bych na svoji vylítanou vrátu s obsahem 1.25 platil pojistku 10k když to auto má z pohledu pojišťovny hodnotu třeba 25k a při pojištění přes osobu co má plný bonus platím 2k ročně. Je to vinou toho že mám malus kvůli vlastní blbosti kdy jsem souhlasil s spoluvinou abych měl alespoň část peněz z pojistky na opravu, ač jsem viník nebyl a druhý faktor je věk kdy údajně do 26 je největší riziko. Příští rok mi teda bude 27 a z téhle skupiny se dostanu. A vzhledem k tomu že na jaře chci kupovat funglovku, říkám si jestli už pojistku nechat na sebe, či zda ji nechat na otce a sám si sbírat bonusy mnohem levnější cestou.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2021, 18:55:40 »

Tento dotaz jste pokládal dnes i na FB, pojistit si můžete něco nízkoobsahového a pokud budou souhlasit i třeba SPZtky a bude to reálné auto, může se stát, že při nehodě způsobené pojištěným vozem budou chtít z Vaší plnit, je tady mnoho neznámých. Já bych toto neriskoval.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2021, 21:14:58 »

...chci kupovat funglovku...

Nech to na prodejci, oni umí vykouzlit bezškodné měsíce v rámci dohod s pojišťovnami, šlo to u Uniqa i Koop.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2021, 07:20:15 »

Potvrzení od zaměstnavatele, že jste měl referentské vozidlo k dispozici i pro soukromé jízdy. A že jste při nájezdu 20tis./rok neměl pojistnou událost po dobu X let. Uniqa to brala. A jak jednou nějaká pojišťovna přizná bonusy, tak už Vám je potvrdí i při migraci k jiné pojišťovně.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2021, 09:12:04 »

Potvrzení od zaměstnavatele, že jste měl referentské vozidlo k dispozici i pro soukromé jízdy. A že jste při nájezdu 20tis./rok neměl pojistnou událost po dobu X let. Uniqa to brala. A jak jednou nějaká pojišťovna přizná bonusy, tak už Vám je potvrdí i při migraci k jiné pojišťovně.

Tohle zní jako dobrý plán, reálně vozím na autě reklamu na rodičů s.r.o., našel jsem si k tomu i formulář od Directu (https://www.direct.cz/download/insurance/form/statement/Potvrzeni_referentske_vozidlo-v2.pdf) ale otázkou je, jak moc si pojišťovny ověřují zda auto je psané na firmu a podobně. Tj. toto je reálné použít i pokud vozidlo není papírově firemní?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2021, 12:50:07 »

Určeno to je pro osoby, které neměly pojištěné vozidlo, protože měli auto od zaměstnavatele. Sice jezdili bez nehod, ale nemají bonusy, tak jim to musí zaměstnavatel potvrdit.
Ve Vašem případě nějak nechápu. Vaše vozidlo má na sobě reklamu. Tak buď :
a) máte Vaše vozidlo a už si bonusy vyjíždíte
b) Vaše vozidlo má někdo jiný a ten Vám to beznehodové období potvrdí
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2021, 13:00:30 »

Mám vozidlo jehož jsem vlastníkem, na kterém mám tu reklamu, pojištění mám ovšem kvůli ceně na jinou osobu - mám tedy s.r.o. které by mi mohlo potvrdit že se jedná o referentské vozidlo které jsem využíval.

Případně ještě v rodině existuje jiné vozidlo, které má celopolep s reklamou a bylo užíváno i pro rozvoz zboží atd., o kterém by mohlo být tvrzeno že bylo užíváno jako referentské a občas jsem ho i využíval. Ale tohle vozidlo je také psané na fyzickou osobu a ne na firmu.
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Sbírání bonusů u pojišťovny levně?
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2021, 08:57:12 »

A v čem je problem? Tak zavolají mámě a ta jim to potvrdí. Však proč bys nemohl být zaměstnanec rodičů?
IP zaznamenána