30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pavouček na čelním skle a STK  (Přečteno 5403 krát)

udol

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Pavouček na čelním skle a STK
« kdy: 21 Listopadu 2021, 23:09:56 »

Ahoj vespolek, za pár dní mi končí technická a koupil jsem kamínek. Ani ne centimetrová ďubka při okraji zorného pole - banalita, ale zpoza volantu na první pohled patrná. Nejspíš to nestihnu nechat opravit do konce platnosti technické. Nevím, jak to tam hodnotí - má smysl s tím dojet na technickou s tím, že na 95% si toho všimnou, ale nechají to jako lehkou případně střední závadu na 30 dní? Nebo reálně hrozí, že to hodí na vážnou a auto okamžitě zneschopní? Je pak možné aspoň "nouzově" přejet do servisu obdobně, jako kdyby stavěla hlídka?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pavouček na čelním skle a STK
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2021, 04:13:55 »

Nesmí to být delší jak 2 cm ve stíratelné ploše čelního skla (podle stěračů). Takže kdyžtak koupit kratší stěrač.
https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/ksbr/22-a-80-2016-36
« Poslední změna: 22 Listopadu 2021, 04:19:09 od alo.is »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Pavouček na čelním skle a STK
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2021, 17:22:03 »

Nebo si koupit opravnou sadu a zamaskovat to.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Pavouček na čelním skle a STK
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2021, 18:28:06 »

Presne jak pise Alo.is, osobni zkusenost tyden zpatky, ani to na me nezkouseli mel jsem dva tukance cca po centimetru, ale po pravde receno, kdo o nich nevi, ten je nenajde. Na maskovani spise doporucuji mit to sklo na prasaka, kdyz to neni videt, tak to merit nebudou.
IP zaznamenána

udol

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pavouček na čelním skle a STK
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2021, 21:06:14 »

Díky. Tady podle tohohle by to snad mělo být A, sice ve stíratelné ploše ale do 2 cm. https://www.poradte.cz/auto-moto/33822-praskle-celni-sklo.html
IP zaznamenána