30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení určené částky - přestupek nelze vyřešit příkazem na místě  (Přečteno 1906 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Zdravím,

za jízdu v tunelu Brusnice mi magistrát hl. m. Prahy poslal "odpustek". Kromě věcí jako ignorace apodobně bych měl na zdejší osazenstvo jednu věc. Myslel jsem, že výzvu k uhrazení určené částky je možno udělit pouze k přestupkům, které lze vyřešit příkazem na místě.

Ve výzvě se píše, že jsem jel 91km/h, kde bylo dovoleno jet pouze 70kmh. Tímpádem podle mého chápání je tato výzva nezákonná, chápu to správně?

Pokud to chápu správně, lze to nějak využít v můj prospěch? Pokud ano, jak?

Díky všem za odpovědi. :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Jestli 91 je už po zohlednění možné chyby měření (+/- 3), pak ano, výzva je nejspíš nezákonná. Ale pokud se nechystáte zaplatit, těžko to nějak využít ve vlastní prospěch, nedaří se mi identifikovat žádné vaše právo, které by bylo porušeno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

pro inspiraci

edit: Co je vlastně nezákonného na výzvě za 91 na 70 a proč by to nemělo jít řešit příkazem na místě?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Hmm, blbnu, přehlédnul jsem "na 70". Tohle odpustkem řešit jde, je to jen "střední" překročení rychlosti. Hypotetickou situaci, že by daný řidič v tu chvíli páchal recidivu a tedy by v případě klasického záchytu nebylo možné řešení příkazem na místě, bych neuvažoval, celý koncept sprdele pracuje s nezjištěným řidičem, tedy tuhle podmínku odkaz v § 125h(1)(c) ZPPK nezahrnuje.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

Citace
edit: Co je vlastně nezákonného na výzvě za 91 na 70 a proč by to nemělo jít řešit příkazem na místě?

Omlouvám se, spletl jsem se. Myslel jsem, že překročení rychlosti o 20 km/h v obci nelze řešit příkazem, ale když se ted dívám do zákonu, tak to vlastně jde.
IP zaznamenána