30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: porušení izolace  (Přečteno 5301 krát)

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
porušení izolace
« kdy: 10 Listopadu 2021, 22:12:59 »

Neuměl byste někdo z vás, kdo v tom umí líp chodit, mě odkázat na dokument, kde se dovim přesnou zákonem stanovenou dfinici izolace a taky sankce za porušení (hlavně kdy to nabere skutkovou podstatu porušení) ? Dík.
Zajímaly by mě možný sankce za následující úrovně porušení izolace:

vylízt z domu
vylízt za bránu hranice pozemku
přejít ulici a vzít si z auta věci
sednout do auta a někam se projet (bez kontaktu s kymkoliv)

Nedaří se mi najít nějaký příklady, asi ještě nikdo nebyl tak blbej, aby to porušil.
Dík.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2021, 22:51:41 »

A ono to u nás taky i někdo kontroluje ?
Co vím, tak v médiích byly jen případy, kdy se člověk v karanténě sám nechal chytit při nějakém náhodném dalším problému a při řešení vyplynulo, že měl být v karanténě.
Každopádně jelikož už není nouzový stav, tak vlastně o nic nejde a člověk by musel jít smůle dost naproti.
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2021, 22:55:53 »

pozor, rozlišujte karanténu a izolaci, karanténu dostanete třeba po návratu ze slovenska a nebo po kontaktu s nakaženou osobou, kdežto pokud vám jako mě, vyjde pozitivní PCR test, tak máte nařízenou izolaci, to je vyšší level
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2021, 22:59:18 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2021, 23:16:17 »

258/2000 Sb §2 (6) Izolací se rozumí oddělení fyzické osoby, která onemocněla infekční nemocí nebo jeví příznaky tohoto onemocnění, od ostatních fyzických osob. Podmínky izolace musí s ohledem na charakter přenosu infekce zabránit jejímu přenosu na jiné fyzické osoby, které by mohly infekční onemocnění dále šířit.

bydlej se mnou dva lidi, který jsou očkovaný a nikdo jim do dnes nic nezakázal, můžou uplně všechno a kamkoliv, takže sem izolaci vlastně porušil už teď. V nějakym článku sem zahlíd, že porušení izolace je trestnej čin, zajímalo by mě, kde to kdo vzal, a kde jsou uvedený zákonem stanovený sankce za tohle porušení. Mám podezření že bude případně snaha na to naroubovat trestnej čin šíření nakažlivé nemoci.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2021, 23:18:38 »

Tak mozna byste mohl naznacit o jakou nemoc se jedna a co ma organ pripadne za dukazy o tom, ze jste neco porusil, pripadne co vam kdo naridil.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2021, 23:22:27 »

tak samozřejmě covid-19, co jinýho... k ničemu zatim nedošlo, jen se zásobuju informacema pro případ že by si sousedi mohli z doby stání mýho auta spočítat, že sem v izolaci, na základě čehož by mě mohli udat za to, že mě viděli venku před barákem, nebo kdyby mě zastavili policajti při cestě autem do dílny pro nějaký věci na ukrácení dlouhý chvíle
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2021, 23:28:56 »

40/2009 Sb. § 153 (1) Kdo z nedbalosti způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Tohle by asi byl můj případ, otázka je, pokud jedinou osobou, se kterou přijdu do kontaktu bude ten policajt, zda to naplní skutkovou podstatu tohohle trestnýho činu
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2021, 23:31:22 »

Tak co to udelat pri navsteve lekare, treba pri fiktivnim zmene stavu... pozor na mozne dusledky dalsiho testovani a prokazni pozitivity, aby to neprineslo vice skody nez uzitku.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2021, 23:53:00 »

no, to je další záhada, doktor si mě pozval do ordinace na třetí den před skončením nařízený izolace, na to se ho musim zítra zeptat. Když mi udělaj PCR test 5 dní po skončení izolace, tak se vsaďte, že bude furt pozitivní. Takže osoba pozitivní na covid s nařízenou izolací projde parkovištěm a menším náměstíčkem až do ordinace doktora... To už se snad dá klasifikovat jako úmyslný šíření.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #10 kdy: 11 Listopadu 2021, 20:28:24 »

Určitě když se budete snažit, tak někdo označí za úmyslné šíření i větrání místnosti ve které zrovna jste.
Takový strach ze sousedů rozhodně není prospěšný pro Vaše zdraví.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopadu 2021, 09:31:08 »

No, kdyz jsem byl pred rokem a pul v karantene kvuli C19, tak me pani z hygieny na muj dotaz co mohu (jet makat na chalupu na samote ..?) naprosto jasne rekla:" vasim ukolem je nesirit nakazu, takze nechodte nikam mezi lidi, nikoho si nezvete a nepoustejte na navstevu. Muzete jet na chatu neco delat, na prochazku do lesa, se psem, kdyz nekoho potkate, tak se s nim prilis nezastavujte na kus reci, minte se tak aspon na dva metry. Kdyz budete mluvit se sousedem pres plot, tak jste tak 4m od sebe a to je naprosto v pohode." . Ale je pravda ze to je hygiena od hygieny, ve stejne dobe hygiena v Praze nechtela kamarady pustit ani na jejich zahradu u domu (na primy dotaz zda muze na prochazky)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #12 kdy: 12 Listopadu 2021, 10:00:14 »

Se statnimi organy moci i prenesene zasadne jednam, jako s fasity, vyhovim jen vtom co mi uklada zakon.
Neposkytuji nic krome jmena, adresy tr. bydliste.

Nesdeluji jim ani na vybrani receptu telefonni cislo(ktere mam anonymni), at vystavi papirove, zamestnavatele apod., natoz hygiene, fizlovi ci lekari.
Lekari sdelim, ze me cislo nepotrebuje, ci cislo nemam ci neposkytnu s dovetkem, ze mu sice verim, ale neverim systemu do ktereho jsou udaje vkladany.
At si me obeslou postou.

Pri podezdreni na covid jsem odmitl dat krev, a tim jsem znemoznil me nekde vest, odkroutil jsem si 10 dnu karanteny, kde to nasledne zmenili na 14.
Rousku nenosim nikde, kde jim to vadi nanakupuji, nebudu je financne podporovat.

Toto neskonci, dokud se kazdy jedinec osobne tomu nepostavi na odpor, nikdo Vas neprijde zachranit.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2021, 10:03:32 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #13 kdy: 12 Listopadu 2021, 18:10:15 »

Pri podezdreni na covid jsem odmitl dat krev, a tim jsem znemoznil me nekde vest, odkroutil jsem si 10 dnu karanteny, kde to nasledne zmenili na 14.
A byla nařízena v souladu se zákonem, tzn. doporučeným dopisem..? Nebo jste jen tak z rozmaru seděl doma? :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:porušení izolace
« Odpověď #14 kdy: 12 Listopadu 2021, 18:24:19 »

Odpocinul jsem si, po ~6 letech bez jedineho nenadpracovaneho dne to bylo prvnich 14 dnu nemocenske.

Lekar to definoval jako karantenu a zadny dopis nedosel, protoze jsem jim nedal zadny bio vzorek, tak to by museli byt opravdu kouzelnici.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin