30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Fórek s parkingem = správní řízení  (Přečteno 4276 krát)

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
[WIN] Fórek s parkingem = správní řízení
« kdy: 03 Srpna 2022, 19:04:20 »


Zdravím vespolek,
zkusil jsem oprášit starý fórek s parkováním a vysloužil jsem si od místních zedníků vstupenku na orálek. později naskenuji a vystavím. Zatím pro pobavení posílám foto. Zedníci si se způsobem parkování zjevně nevěděli rady a podle nich jsem omezil stojícím vozidlem bezpečnost a plynulost silničního provozu  ;D
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2022, 21:49:52 »

Z hlediska § si nejsem jistý.. Podle vyhlášky 294/2015 : Při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu..  Zde je slovíčkaření zda sousední vyznačení parkovací místa jsou " ta vozovka".
Obecně je to totiž myšleno tak, aby auta nevyčnívala do jízdního pruhu.

Každopádně je to parkování " na pražáka" a proč to někdo takhle dělá je otázka spíš na psychologa.

Zrovna minulý týden jeden "pražák" v Brně ukázkově parkoval  " na pražáka"
« Poslední změna: 03 Srpna 2022, 21:51:38 od sennheiser »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2022, 10:39:10 »

Prosimvas a co ma byt na tomto forku vtipneho? Ze svym vozidlem naserete minimalne dalsi 3 lidi? Abyste tu pak nebrecel, ze vam auto nekdo obesel klicem a ze MP to nechteji resit...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #3 kdy: 04 Srpna 2022, 12:01:55 »

Zedníci si se způsobem parkování zjevně nevěděli rady a podle nich jsem omezil stojícím vozidlem bezpečnost a plynulost silničního provozu  ;D

Z hlediska § si nejsem jistý.. Podle vyhlášky 294/2015 : Při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu..  Zde je slovíčkaření zda sousední vyznačení parkovací místa jsou " ta vozovka". Obecně je to totiž myšleno tak, aby auta nevyčnívala do jízdního pruhu.

Ne že bych chtěl radit MP, ale IMHO jde o vcelku zjevné porušení vodorovné DZ. Neřešil bych ani tak to přesahování do vozovky. Ty čáry bývají namalované podle starých norem, které počítaly s užšími auty, než dnes běžně jezdí, tedy to, že v reálu občas někdo lehce přesahuje do sousedního místa, je přirozené. Taky to většinou nevznikne tak, že by někdo schválně ignoroval čáry, ale že se zkrátka postaví na střed volného místa. Viděl jsem i lokality, kde, aby se tam vůbec vešlo tolik aut, kolik je namalováno, řidiči velmi disciplinovaně parkují "po dvojicích" (jedno auto čumákem ven, druhé do silnice, a stranou spolujezdce téměř na kontakt). I kdyby tohle někdo chtěl řešit a formálně by to značky porušovalo, není naplněn materiální znak.

Pokud to ale někdo postaví jako na těch fotkách, není co řešit. Značky V10x krom jiného stanovují způsob stání, tahle povinnost je jasně porušena.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2022, 12:56:16 »

Zažil jsem Pražáka, kdy jako lufťák zastavil před hypermarketem, kdy zabral 3 (možná i 4) parkovací místa pro invalidy, protože měl přívěsný vozík. Parkoviště bylo jinak prázdné, což jsem si jakoby pro sebe řekl dostatečně nahlas. A on mi odsekl, že jde jen koupit chleba a že tam 3 minuty stát může a že abysme se my lopaty neposrali.

Pro info:
Mám v rodině zdravotně postiženého člověka. A ačkoliv není zrovna vozíčkář, tak bez většího prostoru pro nastupování/vystupování se to opravdu nedá. Dveře je nutno otevřít úplně na max a ještě je potřeba další manipulační prostor. A zaparkovat na běžném parkovacím místě při úplně prázdném parkovišti pořád hrozí, že než se vrátíme k autu, tak nám někdo zaparkuje vedle auta a my musíme buď čekat až odjede, nebo vyjet z parkovacího místa provést nástup (časově náročná disciplína) a pak teprve odjet. Připomínám, že je potřeba velký prostor, takže pokud nastupování provádíme v uličce, tak nikdo jiný neprojede.
« Poslední změna: 04 Srpna 2022, 13:00:29 od Panek »
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2022, 13:25:19 »

A to vám nikdo nepropíchal gumy za takový fórek? Asi chyba, pak byste už příště takový fórky nedělal...
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2022, 14:31:09 »

OK, rozproudila se celkem slušná diskuse, všichni to vidí ze svého pohledu a proto vše uvedu do reálu. Určitě nejsem případ pro Chocholouška a ani nechci mít auto ojeté klíčem nebo propíchané gumy. Takže věc se má takto:
- parking byl na cca 20 minut proveden schválně a ještě jsem musel zedníkům přestupek oznámit aby si ho všimli. A proč tento sociální experiment?
- v našem městě zavedli dvojí způsob placení parkovného, klasika - zaplať parkovací lístek a nebo převratná novinka - zaplať platbou SMS. Oba způsoby se dají propojit.
- novinka má však jednu vadu, spousta občanů a ani měšťáci o ní zatím moc neví. A již dvakrát jsem měl od měšťáků oznámení za stěračem, že jako neplatný papírový parkovací lístek. Pokud jsem u klienta na jednání, prodlužuji parkovné formou SMS. V autě je ale stále za sklem již neplatný papírový parkovací lístek.
- vysvětlení je velmi jednoduché: měšťáci s sebou nenosí nově nafasované přístroje, kterým dohledají platbu zaplacenou SMS a proto vždy následuje lístek za stěrač.
- je celkem otravné chodit na služebnu a dožadovat se zneplatnění oznámení. Takže tak. Také mám syna se ZTP/P a toto byl pouze demonstrativní způsob parkingu aby se měšťákům trochu rozsvítilo a plnili řádně své povinnosti   ::) Na vše bylo dohlíženo zpovzdáli abych nikoho v parkování neomezoval. V případě nutnosti bylo s uvolněním parkovacích míst počítáno. Parkoviště má cca 80 míst a po dobu experimentu nebylo třeba odparkovat.
- všechna čtyři místa jsem legálně zaplatil za použití spojení obou způsobů parkování.
- s přestupkovým řízením se počítalo, už proběhl orálek
- za mě budoucí WIN
- věřím, že můj způsob revolty s parkováním v našem městě nikomu neublížil a snad se měšťákům konečně rozsvítilo
To je vše, nechci se nijak obhajovat a ani nikomu neberu jeho názor.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2022, 15:18:49 »

...toto byl pouze demonstrativní způsob parkingu aby se měšťákům trochu rozsvítilo a plnili řádně své povinnosti...

Myslím, že celý experiment je postavený na nereálných předpokladech, tudíž je zbytečný.

Poloretardovaná městská opice zůstane poloretardovanou opicí, vedení je to úplně jedno, budete pouze za debila u ostatních. Nezapomeňte, že většina represím a buzeracím tleská.
« Poslední změna: 04 Srpna 2022, 15:20:41 od Medojed »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2022, 15:38:21 »

Dovolim si odpovedet obrazkem.

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2022, 17:21:10 »

Spíše než že by se jim rozsvítilo se domnívám, že toto je přesně jednání, které je v jejich zmrdství utvrzuje. Pak si v té svojí poloopičácké palici spojují lidi, co se nepodvolí řešení na místě s takovýmto exotským jednáním a implikovaným pohrdáním a mají potřebu se mstít - a to je vůbec nejhorší kombinace: zmrd v nadřazeném postavení, který má potřebu se mstít.

A nakonec - kvůli lístku nikam chodit nemusíte. Když dostanete lístek a pak jdete na fízlárnu, no tak tím je k ničemu nepřesvědčíte, protože jste to vy, kdo vždycky přileze a ta poloopice bude za ten čas placená tak jako tak. Já bych je nechal normálně zahájit řízení a celou dobu tvrdil, že mám zaplaceno; dožadoval se nařízení výslechu svědků, zkrátka plnotučného projednání přestupku, a teprve v závěrečné fázi řízení, nebo dokonce až v odvolání, bych předložil stvrzenku o zaplacení. Když už nic jiného, tak ti paraziti budou plýtvat svým časem na vás místo toho, aby prudili někoho, kdo se nedovede bránit.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #10 kdy: 04 Srpna 2022, 18:09:10 »

Dávám Vám za pravdu, je to boj s "větrnými mlýny".
Správní řízení zahájeno, páč ouředník nepochopil mou odpověď na výzvu kdo řídil a zahájil řízení s provozovatelem. Já mu jen napsal že jsem předmětné vozidlo měl v inkriminovanou dobu v užívání + vše náležitosti co k tomu patří (kdo podává, adresu, datum narození atd.) Orálek již proběhl, nyní se čeká na výslech poloopice. Jinak díky za radu, příště bude-li lístek za stěračem, hodím na to bobek a nechám zahájit správko. Jinak všem přeji pohodový večer.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #11 kdy: 04 Srpna 2022, 19:26:55 »

Hele, za mne je to v cajku. Pokud to máte takhle posichrovaný a v podstatě nelze než vyhrát, tak je dobře, co děláte! Protože je zaměstnáte, budou mít s tím práci a náklady a jen doufám, že pak budete vymáhat náhrady jimi způsobené škody (ať materiální či nemateriální)…
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2022, 19:44:33 »

Děkuji za nápad a postrk. Náhradu bych vymáhal, jen nevím jak na to. Nejde mi o těch pár kaček, ale o princip. Nechci tady plevelit a tak založím nové vlákno, ale jen v krátkosti:
- díky samostudium zde na fóru jsem nedávno obhájil a vyhrál rychlou jízdu ve ValMezu. Jen mi je divná jedna věc. Měl jsem zdůvodnit blanketní odpor, to jsem učinil a  SO2 ze Zlína mi zaslalo rozhodnutí o zrušení a zastavení řízení s odůvodněním že odvolací orgán dává za pravdu závěrům obviněného uvedeným v odvolání. Žádné odvolání jsem nedával, cítím v tom nějakou levotu. Ale jak jsem napsal, přes SO a NE založím nové vlákno a uvidím jak se na to dívají zkušenější bijci. Děkuji dopředu za Vaše názory či rady.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #13 kdy: 05 Srpna 2022, 08:33:51 »

[...] Na vše bylo dohlíženo zpovzdáli abych nikoho v parkování neomezoval. [...] všechna čtyři místa jsem legálně zaplatil za použití spojení obou způsobů parkování. [...] za mě budoucí WIN
Postmoderna není můj šálek čaje, umělecké kvality dané performance ať posoudí povolanější. Jen v tom rozjetém řízení pozor na to, že formálně není možné si na parkovacím automatu "čtyři místa zaplatit", jako by to byl nájem či zábor. Poplatek má jinou povahu, platí se za parkování vozidla, ne za to místo. A tím, že jste se rozhodl obec sponzorovat zakoupením 3 nevyužitých parkování, nezaniká povinnost řídit se vodorovnými DZ ...

Samozřejmě, vzhledem k velmi specifickým okolnostem je diskutabilní, jak je to s materiálním znakem. Ale pokud je to celé aktivismus proti líné a neschopné MP, tak minimálně z pohledu těch fízlů je to mnohem škodlivější, než běžné přestupky.

Nechci tady plevelit a tak založím nové vlákno, ale jen v krátkosti:
Nechci se chovat neslušně, jen se tady s dovolením doprostřed sálu vy*eru.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Fórek s parkingem = správní řízení
« Odpověď #14 kdy: 31 Října 2022, 13:30:33 »

Zdravím,
hlásím VIN a prosím o přesun do "odložených". Jinak jsem, i když je to vyhrané, podal odvolání. SO1 i když od počátku znal totožnost řidiče, rozjel řízení s provozovatelem. Chtěl bych poděkovat všem od kterých jsem tady čerpal zkušenosti a na tomto banálním případu jsem se asi "vyučil"   ;D
I když vím, že do budoucna mohou být i složitější případy.
Díky, díky!!!
IP zaznamenána