30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Chybný údaj v RV  (Přečteno 2696 krát)

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Chybný údaj v RV
« kdy: 04 Listopadu 2021, 11:48:30 »

Dobrý den,
při kontrole Registru vozidel, který je nově přístupný přes Portál občana jsem narazil na vozidlo u něhož jsem od r. 1997 veden jako "provozovatel" a vozidlo je vedeno jako "provozované".
Je to auto, které jsem v roce 1997 koupil v AAA a po týdnu vrátil - prodal zpět. Mám kopie jak kupní tak prodejní smlouvy. Nikdy za těch 24 let se nikdo neozval (dopravní přestupek, ČKP...) a zvláštní je, že ČKP na netu tvrdí, že vozidlo s touto SPZ (RZ) neexistuje...
Takže dotaz zní co s tím?

1. Nerýpat do toho a nechat to být - to se mi moc nechce.

2. Napsat přes DS na Registr vozidel to co píšu výše s tím, že žádám... o co? Abych byl vymazán jako "Provozovatel" u předmětného vozidla jelikož jím nejsem (a doložit smlouvy, popř. čestné prohlášení)? A/nebo se odkázat na Zákon o ochraně osobních údajů 110/2019 Sb. a Rozsudek NSS čj. 7 As 254/2016: "V takovém případě je nutné analogicky připustit, aby byla změna údajů v registru učiněna i na žádost osoby, která je jako vlastník je stále v registru evidována, ale dostatečným způsobem prokáže, že reálným vlastníkem vozidla již není. Takový postup je nutné připustit tím spíše s ohledem na to, že osoba v této situaci již zpravidla nebude mít dokumenty požadované zákonem č. 56/2001 Sb. k dispozici, a nemusí mít ani možnost se k nim dostat, jak tomu patrně bylo v právě projednávaném případě."

Děkuju za Vaše názory

PS1: Do jaké DS tu žádost poslat? DS Ministerstva dopravy?

PS2: Mimochodem když jsem šachoval s Vlastníkem a Provozovatelem abych dostal Parkovací oprávnění, tak na Registru na formuláři je podpis jen "Vlastníka" a "Provozovatele" nikoli, takže zapsat někoho jako "Provozovalele" u svého vozidla jde i bez jeho vědomí/součinnosti, nebo se mýlím?
« Poslední změna: 04 Listopadu 2021, 12:39:57 od Re »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2021, 13:31:16 »

Mám podobnou věc - mám tam uvedeno, že jsem vlastník a provozovatel provozovaného vozidla, které bylo asi před 25 lety ukradeno a s největší pravděpodobností vyvezeno nějak na Ukrajinu (ne-li ještě dál).

Asi to nechám být...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2021, 17:57:31 »

1. Nerýpat do toho a nechat to být - to se mi moc nechce.

2. Napsat přes DS na Registr vozidel to co píšu výše s tím, že žádám... o co?

Klidně bych rýpal a napsal bych AAA (dnes AURES Holdings a.s.) s doložením podkladů a výzvou, aby zjednali nápravu.
Současně bych kontaktoval registr vozidel podle místa bydliště s doložením podkladů a žádal o vedení aktuálních údajů. 
Jinak v roce 1997 neplatil zákon č. 56/2001 Sb a nyní neplatí ani zákon č. 200/1990, takže to jednání obou stran v současné době není postižitelné.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2021, 18:09:24 »

Ale provozování nepojištěného vozidla předpokládám postižitelné stále je?
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2021, 09:05:34 »

Dobrý den,
sesmolil jsem tedy žádost o vymazání mé osoby jako provozovatele vozidla z RV a jen bych potřeboval potvrzení od někoho znalého, že to mám poslat do DS Magistrátu hl.m. Prahy (obec s rozšířenou působností podle mého trvalého bydliště) a nikoliv do DS Ministerstva dopravy jak jsem si asi mylně myslel původně...
Díky moc
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2021, 11:30:42 »

A tehdy dávno to vozidlo vůbec na Vás nemělo být přepsáno?

Nebo bylo přepsáno a pak měly AAA zajistit přepis zpět na sebe? Nebo na původního majitele, pokud to bylo v komisi?

Pozor na to, abyste nevhodnou formulací té žádosti v podstatě nepotvrdil, že jste formálním evidovaným provozovatelem, se všemi z toho vyplývajícími následky typu ČKP.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2021, 12:42:44 »

Nejprve technická - protože jsem měl vozidel více,  v Portálu občana až do roku 2006 vidím sebe pouze jako provozovatele, ačkoliv jsem byl nepochybně i vlastníkem. Od roku 2006 se pak vidím jako provozovatel i vlastník. Dle zákona 56/2001 v původním znění z 2001 se tehdy zapisoval vlastník a "provozovatel, není-li současně vlastníkem", nyní je to v podstatě shodné, takže nechápu ten rozdílný zápis do-od 2006.
Tím chci sdělit, že někde v Matrixu registru nejspíše jste zapsán i jako vlastník.
Doplňuji pak Mršťu, že v roce 1997 neplatil ani zákon 168/1999 - platila tzv. Zákonná odpovědnost. 

Jinak postup popsal už Mršťa - nemáte důvod smolit nějakou žádost. Vy pouze sdělujete registru, že má v údajích bordel - takže ho vyzvete k opravě nesprávně vedených údajů o vaší osobě, což můžete doložit listinami (v podstatě bych to asi v prvním kole ani nedokládal, ať si registr prohledá svůj chlívek sám).
Místní příslušnost ve vztahu k registru žádná není, takže pokud to pošlete na ten "svůj" úřad obce s rozšířenou působností, pak nic nekazíte.
Pochybuji o možnosti zmíněné solarisem, že byste mohl něco zhoršit - registr už vás nyní za provozovatele (a nejspíš i vlastníka) považuje. CKP v několik obdobích, kdy mohla vymáhat výpalné, tak nečinila, takže to spíš vypadá pouze na bordel v registru.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2021, 16:27:27 od gumidos »
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2021, 13:36:37 »

Vozidlo na mě tehdy bylo (a mělo být) přepsáno protože jsem ho nejdříve koupil a pak mělo být přepsáno na nového majitele (nebo autobazar) protože jsem ho bazaru za 7 dnů zase prodal (formálně tedy nešlo o vrácení - zrušení kupní smlouvy, ale o dva "nezávislé" prodeje).
Formuluji to tedy nikoli jako "žádost o vymazání", ale jako "výzvu k opravě nesprávně vedených údajů" a uvidím.
Děkuju všem
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Chybný údaj v RV
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2021, 10:35:22 »

Tak tu máme rozhřešení:
5.11. jsem poslal "Výzvu k opravě nesprávně vedených údajů o mé osobě v Registru vozidel"
a dnes, tedy 11.11. !!! přišla odpověď:
"Magistrát hlavního města Prahy provedl na základě Vašeho podnětu u vozidla RZ XXX
šetření v elektronické části registru silničních vozidel , kde bylo zjištěno, že chybí datum
ukončení Vašeho vlastnictví.  Dnešního dne byla v Centrálním registru silničních vozidel
provedena oprava a údaje v elektronické části byly dány do souladu. Za případné potíže se
omlouváme."
Čekal jsem ledacos, ale tohle i s omluvou nikoliv. Takhle by to asi mělo fungovat (tedy pominu-li, že by tam ten bordel vůbec neměli mít).
IP zaznamenána