30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci  (Přečteno 12578 krát)

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« kdy: 02 Února 2015, 12:03:26 »

Zdravím, obviněnému byl doručen příkaz za SprDEL který si vyzvedl už po 3 dnech od oznámení ale zmocněnec až po 10 dnech. Od kdy se počítá 8-denní lhůta na podání odporu proti příkazu? A nevíte proč to posílájí i obviněnému a ne jenom jeho zmocněnci?
« Poslední změna: 02 Února 2015, 18:41:07 od feardes »
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2015, 12:16:25 »

Protože jsou hloupí? Počítá se doručení zmocněnci. Možná to má účastník řízení pouze pro takovou nezávaznou informaci :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2015, 14:16:43 »

Hloupí úplně nejsou, protože pokud má osoba něco vykonat jako je například zaplatit sankci, odvzdat ŘP apod., tak má orgán zasílat i jemu viz § 34 odst. 2 SŘ. V takovém případě pak doručení zastoupenému nemá účinky pro běh lhůt.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2015, 12:13:52 »

No já jsem si vždy myslel, že §34 odst. 2 je tam například kvůli možnosti identifikace svědkem a podobným věcem. Při nejlepší snaze se mi nedaří napasovat to na doručení rozhodnutí (které právní moci nabývá až po lhůtě na odvolání, takže samo o sobě není výzvou k zapacení sankce apod.).

Pokud rozhodnutí už nabude právní moci, tak případné další upomínky zaplacení či odevzdání ŘP už mohou/mají doručovat přímo, ale to už je něco jiného, protože řízení je v takovou chvíli už ukončeno a ustanovení SŘ o doručování a zastupování se IMHO neuplatní.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2015, 11:33:46 »

Oznámení o zahájení správního řízení neposlali, takže bylo zahájeno doručením příkazu. Nemůžou zpochybnit plnou moc vystavenou v období mezi výzvou a příkazem (tedy před zahájením správka)?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2015, 11:42:59 »

Jestli měla všechny náležitosti, tak nemůžou. Ostatně, pokud by jim na plné moci něco nevonělo, tak by poslali výzvu k doplnění, upřesnění atd.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #6 kdy: 10 Března 2015, 08:54:48 »

Zdravim, je to sice na slovensku ale asi to je obdobne. Bolo podane odvolanie. 3.3. som na prvostupnovu inštanciu odovzdal papier že si volim zmocnenca. Dnes 10.3. mi doslo rozhodnutie od druheho stupna z 4.3. ze rozhodnutie prveho stupna sa potvrdzuje. Chcem sa opytat malo sa zvolenie zzastupcu davat prvemu ci druhemu stupnu a je taketo dorucene rozhodnutie teraz pravoplatne? Diki
« Poslední změna: 10 Března 2015, 11:00:58 od naftaman »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #7 kdy: 23 Května 2016, 18:08:16 »

Mozna offtopic, ale na tohle si davam pozor. Plzensky magistrat to takhle nedela, kdyz je serete. Udelali mi to dvakrat, zmocnenci poslali rozhodnuti, ze mam ZRMV a me neposlali nic. No a ja jsem potom zjistil, ze mam ZRMV az na fizlarne. Hrozila tam marenka. Muj soucasny postup je, ze vzdycky kdyz priletim do CR jdu na PCR, dam jim ridicak a zeptam se at projedou databazi, jestli mam ZRMV nebo ne. Koukaj na me jak na vejra, ale projedou to, ja mam klid a oproti vypisu z karty ridice je to hned, nejsou tam fronty a nic to nestoji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #8 kdy: 25 Května 2016, 11:51:36 »

Když je v rozhodnutí zákaz řízení tak není tam taky že má obviněný odevzdat řidičák?
Nedá se to napasovat na to že zastoupený má v řízení něco osobně vykonat?

Citace
S výjimkou případů, kdy má zastoupený něco v řízení osobně vykonat, doručují se písemnosti pouze zástupci. Doručení zastoupenému nemá účinky pro běh lhůt, nestanoví-li zákon jinak.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2016, 11:45:52 »

Ne, ridicak prave zustava. Kdyz bylo ZRMV v trvani, napadl zastupce rozhodnuti soudne. Soud rozhodl o zruseni zakazu a prikazal urednikum vymaz z databaze ZRMV (ktera je ale spravovana PCR). Takze ja jsem si vzal ten rozsudek, dosel jsem s tim na magistrat a tam jsem to polozil urednikovi na stul. Ten se rozciloval jakej nejsem pyrat, na to jsem mu odpovedel ze me jeho pindy nezajimaj a ma zakonnou povinnost bez odkladu zadat pozadavek k vymazu na PCR. Nez totiz dojde k vymazani, tak porad ZRMV plati. To znamena, ze mam v ruce rozsudek, ktery to rusi, ale kdyz me zastavi PCR a zjisti ze mam ZRMV tak je ten papir zajimat vubec nebude, seberou me a rovnou na fizlarnu. Nasledne setreni ukaze, ze jsem nic neproved, ale proste v tu chvili kdy me zastavi je to nezajima. Takze jsem chodil kazdy den asi dva tejdny na policajty a ptal jsem se jich, jestli uz mam volno, nebo mam furt zakaz. No a po vymazu z ZRMV zaclo souzeni o nahradu skody :)

Tohle je prave neco jineho nez odebrani RP (propadnuti, nebo jak tomu rikaji).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2016, 12:13:44 »

Zní to jako jedna paní povídala. Pochybuju, že by PČR měla nějakou vlastní databázi zákazů řízení. Tyhle údaje jsou vedeny v Registru řidičů (správce je příslušná ORP dle bydliště řidiče) a centralizovány v Centrálním registru řidičů (správcem je MDČR). Lustrace, co dělá policie při kontrole, probíhá proti tomuto registru, kam mají skrz vnitro zajištěn přímý přístup. Je možné, že technicky je ve hře nějaká cache, ale rozhodně ne autonomní databáze, nad jejímž obsahem by PČR měla kontrolu a bylo by technicky možné z ní něco smazat.

Pokud soud zruší dříve uložený zákaz řízení (např. zrušením/změnou trestního rozsudku instančním postupem, zrušením správního rozhodnutí ve správním soudnictví, vydáním předběžného opatření atd.), tak by o tom měl příslušný Registr řidičů informovat sám. Pokud to neudělá nebo se to nestane, můžete se nápravy domáhat cestou námitek podle § 123f ZPPK vašemu Registru řidičů. Což je patrně to, co se dělo při té popisované návštěvě magistrátu.

IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #11 kdy: 28 Května 2016, 03:17:22 »

Zní to jako jedna paní povídala. Pochybuju, že by PČR měla nějakou vlastní databázi zákazů řízení. Tyhle údaje jsou vedeny v Registru řidičů (správce je příslušná ORP dle bydliště řidiče) a centralizovány v Centrálním registru řidičů (správcem je MDČR). Lustrace, co dělá policie při kontrole, probíhá proti tomuto registru, kam mají skrz vnitro zajištěn přímý přístup. Je možné, že technicky je ve hře nějaká cache, ale rozhodně ne autonomní databáze, nad jejímž obsahem by PČR měla kontrolu a bylo by technicky možné z ní něco smazat.

Pokud soud zruší dříve uložený zákaz řízení (např. zrušením/změnou trestního rozsudku instančním postupem, zrušením správního rozhodnutí ve správním soudnictví, vydáním předběžného opatření atd.), tak by o tom měl příslušný Registr řidičů informovat sám. Pokud to neudělá nebo se to nestane, můžete se nápravy domáhat cestou námitek podle § 123f ZPPK vašemu Registru řidičů. Což je patrně to, co se dělo při té popisované návštěvě magistrátu.

Ok, cele jsem si to vymyslel, zcela to ignorujte.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručení příkazu obviněnému i zmocněnci
« Odpověď #12 kdy: 28 Května 2016, 09:38:09 »

Obrysy příběhu nezpochybňuju, nesmysl je pouze to, že by PČR měla/spravovala nějakou databázi zákazů. Ta databáze se jmenuje (centrální) registr řidičů a benga do ní mají jen read-only přístup.

Ostatně kdyby byla pravda to, co tvrdíte, tak byste s tím lejstrem od soudu nejspíš neprudil na úřadu, ale rovnou na fízlárně, což?
IP zaznamenána