30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: BMW 5 - pojízdná úsekovka  (Přečteno 11191 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #30 kdy: 19 Července 2022, 23:23:32 »

Vždyť měření za jízdy (po dobu 10s) podle vlastní rychlosti a vzdálenosti měřeného vozidla není u PČR žádná novinka, jen to nebylo moc rozšířené.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #31 kdy: 19 Července 2022, 23:40:19 »

To já nezpochybňuji, že to existuje, ani, že to tam může být. Jen by mě zajímalo, jestli je potvrzené, že to v těch BMW je. Resp. odkud motoosman čerpá, že tam něco takového je.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #32 kdy: 20 Července 2022, 11:09:43 »

Píšou to v článcích.
https://www.auto.cz/policie-cr-bude-vyuzivat-bmw-5-touring-takhle-nejak-budou-vypadat-141412

Pak na nějakých diskusích....
Přesné parametry zjišťují i na antiradarech.net
« Poslední změna: 20 Července 2022, 11:11:42 od motoosman »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #33 kdy: 20 Července 2022, 11:27:11 »

Psalo se to už v tom úplně prvním článku z roku 2021 odkazovaném v prvním příspěvku tohoto tématu, kde se chlubí tím, že to vytáhli ze zadávací dokumentace. MVČR v loňském roce těch zadávacích řízení na nákup vozidel pro různé útvary PČR měla několik a upřímně se mi tím nechce zabývat více, než je nutné - takže budu věřit tomu, že ty požadavky v zadávací dokumentaci někdo skutečně přečetl a shrnul do toho článku na autowebu (tomu, že tu ZD autor minimálně viděl, odpovídá např. uvedení lhůty pro podání nabídek).

Každopádně dodavatel zjevně podcenil současný stav trhu, respektive výrobce těch měřidel a museli žádat (i opakovaně) o prodloužení lhůt k dodání - první dodávku teda zjevně stihli (na článek odkazuje Neridic). Ve druhé žádosti dodavatel zmiňuje právě "mobilní úsekovku" - podle všeho měli/mají problém pro ty měřící krámy získat certifikát (schválení typu měřiče) od ČMI. Uvidíme, zda stihnou další dodávky, které jsou zatím plánované na 31. 10.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #35 kdy: 01 Srpna 2022, 01:49:40 »

Citace
Na závěr nezbývá než položit jednu kruciální otázku. Co se stane, pokud zařízení Český metrologický institut shledá nesplňujícím požadavky na stanovená měřidla rychlosti a certifikát nevydá. Padne něčí hlava?

Možná by bylo zajímavé proces certifikace podrobit nějaké kritice, protože argument, "když už bylo nakoupeno, pak policie mohla vytvářet na ČMI tlak" není úplně nesmyslný.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #37 kdy: 14 Listopadu 2022, 10:16:35 »

https://www.garaz.cz/clanek/reportaze-policejni-bavoraky-prozkoumali-jsme-nove-stihacky-zadny-luxus-sikovna-vybava-a-vytuneny-radar-21009145

Policisté u BMW 540i xDrive Touring opustili měření rychlosti za pomoci mikrovlnného radaru Ramer 10C a přešli na Soitron MOSY m*SpeedDetV, který využívá práce dvou full-HD kamer umístěných vpředu a vzadu.

Systém tedy neodhalí ani antiradar, lze jím úsekově měřit zepředu i zezadu, krom videí umí pořizovat taktéž fotografie a funguje ve dne, v noci i v šeru (v nárazníku je přísvit). Krom toho jsou pod hlavními kamerami ještě dvě záznamové, monitorující provoz v okolí policejního vozidla.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #38 kdy: 14 Listopadu 2022, 11:10:19 »

ten prut na střeše asi mají polepená i nepolepená verze, že?

má někdo tušení, od kolika měří? viz začátek tohoto vlákna-říká se 150, ale to už bylo i v dobách mondeí. tuší někdo aktuální stav?
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 167
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #39 kdy: 14 Listopadu 2022, 23:34:27 »

Taká otázka pomimo - spomínala sa tu rýchlosť 150 km/h ako hraničná hodnota pre radary na meranie prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici.

Nemá niekto predstavu, približne akou maximálnou rýchlosťou je ešte bezpečné jazdiť po okreskách, aby sa nedráždili pomáhači a zbytočne nás nezdržovali zastavovaním a domáhaním sa pokuty za prekročenie maximálky? Je to 100 km/h alebo možno aj trochu viac? :)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #40 kdy: 16 Listopadu 2022, 06:29:04 »

ještě doplním dotaz-měření je tedy "pojízdná úsekovka", což používají v zahraničí rovněž. ale nikde jsem neviděl, že to dokáže měřit i okamžitou rychlost ala ramer. tedy když někde postávají, nic se neděje, že?
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #41 kdy: 16 Listopadu 2022, 19:36:08 »

Ano. Pokud nebudou mít v ruce laser.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #42 kdy: 16 Listopadu 2022, 19:42:35 »

to je jasné, ale neviděl jsem ho v popisu vybavení
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #43 kdy: 16 Listopadu 2022, 20:29:26 »

No já mám obavu z jediného. Zda budou umět měřit i přibližující / vzdalující se vozidlo, aniž by s ním museli na nějakou dobu srovnat rychlost jízdy. Nějaké takové náznaky tu byly a pokud je to pravda a ČMI jim to posvětí, tak vyvarování se takovému změření bude i v případě pozorného řidiče dost složitá.

Snad se mé obavy nenaplní a bude to jen další polcam.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #44 kdy: 16 Listopadu 2022, 21:47:39 »

To umí.
Dejme tomu, že BMW pojede 150 km/h. Já se  budu přibližovat = pokuta za 150 km/h. A naopak. Budu mu odjíždět = pokuta za min. 150 km/h. Bude záležet, jak se nechám vycukat.......
IP zaznamenána