30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: BMW 5 - pojízdná úsekovka  (Přečteno 11195 krát)

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #15 kdy: 29 Listopadu 2021, 06:27:30 »

Když to nabourají, tak to je pojištěné. A protože jedou v rozpočtu, tak si nedovedu představit, že by dostali peníze za totálku a utratili je jinak, než na odstranění škody, takže asi koupí nový vůz.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #16 kdy: 29 Listopadu 2021, 23:18:11 »

to by byla snad první auta s havarijkou...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #17 kdy: 29 Listopadu 2021, 23:24:38 »

To se najde nějaká pojišťovna, která by jim to pojistila? Je přeci známo, že opičáci neumějí řídit.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #18 kdy: 30 Listopadu 2021, 06:54:44 »

Tihle "stíhači" řídit umí. Na vlastní oči jsem viděl, jak na krátkém okruhu v Sosnové dával fízl všem víc jak 2s na jedno kolo.
A pojištěný to musí být. A asi by se to dalo dohledat. Třeba za pojištění vrtulníku platí ministerstvo 5 071 147 CZK s DPH.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #19 kdy: 30 Listopadu 2021, 07:11:14 »

nejsem si jistý, jestli se to pojišťuje jako u normálních aut, fízlové mají tuším nějaký rámec na krytí odpovědnosti ministerstvem či tak (něco jako pojistka na blbost). ale kecal bych, jestli se to týká jejich činnosti a nebo i majetku. ono v případě bouraček to může být obojí. ale nečekal bych, že tam někdo bude něco zkoumat, když se něco stane, stát má peněz dost, že...
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #21 kdy: 30 Listopadu 2021, 17:36:07 »

Ať už stojí BMW tolik nebo tolik, policajt bude odpovídat za škodu zaměstnavateli jen do výše 4,5 násobku svého platu, to bude pravděpodobně stejné jako ve standardním zaměstnaneckém poměru.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #22 kdy: 30 Listopadu 2021, 19:30:25 »

Máte samozřejmě pravdu.
361/2003 Sb. § 95
(3) Výše náhrady škody se určí s přihlédnutím k míře zavinění příslušníka. Výše náhrady škody způsobené z nedbalosti nesmí přesáhnout čtyřapůlnásobek jeho průměrného měsíčního služebního příjmu (dále jen "průměrný služební příjem") dosahovaného před porušením povinnosti, kterým příslušník způsobil škodu. Toto omezení neplatí, jestliže byla škoda způsobena úmyslně nebo v opilosti nebo v důsledku zneužití jiných návykových látek.

(5) Příslušník neodpovídá za škodu,
a) která vyplývá z rizika výkonu služby, nebo
b) kterou způsobil při odvracení škody, jež hrozila bezpečnostnímu sboru nebo přímo ohrožovala život a zdraví osob, jestliže tento stav sám úmyslně nevyvolal a počínal si při odvracení škody způsobem přiměřeným okolnostem
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #23 kdy: 30 Listopadu 2021, 20:58:45 »

sice OT, ale rád se poučím v obecné rovině. po státním zaměstnanci se nic nevymáhá, ani ouřada, ani fízl. mám tu zkušenost odjinud, jedno jaká škoda vznikne. napadá mně ale myšlenka, dokážou to otočit a přifařit "pachateli"? tedy příklad, fízl rozstřelil cisternu benzínu, protože usoudil, že musí honit (protože ho to baví, teda vlastně vykonává svou povinnost), ale vlastně za nic neručí, ale naopak vinu nese honěný, protože prostě na prázdné silnici ohrožoval matky s kočárky, které sice v okruhu 10km nejsou, ale mohli být (aneb jak se obvykle argumentuje)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #24 kdy: 03 Prosince 2021, 15:34:10 »

V angloamerickém právu takové konstrukty existují. Když to přeženu, nezastavím kontrole (protože vím, že mi nesvítí světlo), fízl se to rozhodne řešit střelbou, sundá přitom pár chodců, a místo té nevyměněné žárovky mám na krku masovou vraždu.

Náš systém (naštěstí) takto pokrokový není. Na druhou stranu, do skutkové podstaty obecného ohrožení se toho vejde dost (u sestřelené cisterny fízlem by se asi honěnému nedala přišít kvalifikovaná skutková podstata zahrnující následek, ale ta základní obvykle ano, pokud jde o honění v provozu).
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #26 kdy: 15 Července 2022, 22:39:15 »

Furt nevím, co v tom mají. Jsem pár týdnů vybaven kompletní ochranou včetně rušičky a to potenciální úsekové měření mě lehce budí ze spaní.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #27 kdy: 15 Července 2022, 23:37:50 »

Tak na tohle by šla poměrně jednoduše a přímočaře podat infožádost. Skoro bych si ale tipl, že tam bude max Rammer.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #28 kdy: 19 Července 2022, 21:28:29 »

Mělo by tam být toto:
https://www.mosysolutions.com/product/mobile-speed-measurement/
Pasivní úsekovka.
« Poslední změna: 19 Července 2022, 21:31:30 od motoosman »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:BMW 5 - pojízdná úsekovka
« Odpověď #29 kdy: 19 Července 2022, 23:11:50 »

Odkud tuto informaci čerpáte?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.