30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: hygienický Kryštof  (Přečteno 6100 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #15 kdy: 19 Října 2021, 10:11:43 »

Ano, nad pořízením fotografie jsem přemýšlel a pokud se mi ještě někdy poštěstí kontrolorku potkat, tak to učiním. To, že je skutečně z KHS bych pak mohl ověřit infožádostí hraničící s hrubě urážlivým podáním. Rozesílat a rolepovat není potřeba, studenti si to sdělují přes FB chaty. I tak jim to je víceméně jedno, protože se jich to přímo netýká.

Ad distanční výuka: Nerad bych vám bral iluze, ale 80% studentů IT oborů na vysokých školách opravdu preferují online výuku. Ta popularita distanční výuky se hodně liší obor od oboru (chápu, že lidé na konzervatoři nebo medicíně ji nenávidí) a samozřejmě např. na základkách je to šílený.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #16 kdy: 19 Října 2021, 11:16:44 »

Nejde o to, že by se tím informovali studenti, jde o to, aby se na nástěnkách poznala ta paní :-).
A humbuk kolem toho se sice netýká studentů, co by chtěli online, nicméně by to mohlo pomoci těm z jiných oborů, co online nechtějí.
Navíc není míru se státem. Slušný člověk by měl všechny jeho výhonky potírat, kdekoli na ně narazí bez ohledu na prospěch :-) 
« Poslední změna: 19 Října 2021, 11:20:01 od Jan Novák »
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #17 kdy: 19 Října 2021, 12:55:33 »

Nevim co o jake VS se jedna a jake tam mate moznosti, ale u nas uz jsou vstupy na cipove karty a jen tak nekdo by se na chodbe pohybovat nemel, natoz neco fotit. Kadopadne bych ji kontaktoval, co tam dela a pokud by nespolupracovala, tak bych na ni zavolal zamestnance spravy budov (nebo nekoho kdo vam tam dela ostrahu, recepci a byl s nimi domluven aby promtne spolupracovali) kteri jsou opravneni a povinni zabezpecit aby v budove nebyl nikdo nepovolany. V pripade nespoluprace opravdu zavolat policii.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #18 kdy: 19 Října 2021, 17:17:16 »

ateliersk: nevím v kolika školách jste kdy byl, ale při ranní "špičce" většinou nebývá problém se dostat do jakékoli školy, pokud vchod vyloženě někdo fyzicky nehlídá. Mám zkušenost, že na drtivé většině takových míst Vám dveře ještě žáci/studenti i rádi "podrží", když vidí, že dobíháte a to i když jste cizí a zjevně nepatříte mezi studenty
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #19 kdy: 19 Října 2021, 18:27:09 »

Prednasky na VS jsou verejne ze zakona...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #20 kdy: 20 Října 2021, 00:03:33 »

Prednasky na VS jsou verejne ze zakona...
nejaky konkretni odkaz do zakona o VS by nebyl ?
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #21 kdy: 20 Října 2021, 00:09:02 »

ateliersk: nevím v kolika školách jste kdy byl, ale při ranní "špičce" většinou nebývá problém se dostat do jakékoli školy, pokud vchod vyloženě někdo fyzicky nehlídá. Mám zkušenost, že na drtivé většině takových míst Vám dveře ještě žáci/studenti i rádi "podrží", když vidí, že dobíháte a to i když jste cizí a zjevně nepatříte mezi studenty
Vsude se dostanete, jak se rika "drzé čelo lepší než poplužní dvůr". Ale uz musite mit koule, kdyz vas tam nekdo oslovi a zepta se co tam delate, proc fotite a podobne, ho poslat nekam a chovat se stale ze tam patrite. Druha vec ze je to kazdemu uplne jedno kdo se jim pohybuje po skole az do okamziku kdy se nekomu neco ztrati z kanclu, z prednaskove mistnosti ....
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #22 kdy: 20 Října 2021, 07:41:46 »

To je jim talé jedno, proti krádeži jsou pojištěni.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #23 kdy: 20 Října 2021, 08:49:25 »

... Ad distanční výuka: Nerad bych vám bral iluze, ale 80% studentů IT oborů na vysokých školách opravdu preferují online výuku. Ta popularita distanční výuky se hodně liší obor od oboru (chápu, že lidé na konzervatoři nebo medicíně ji nenávidí) a samozřejmě např. na základkách je to šílený.
Tech 80% to je takova ta "studentova konstanta"? Nebo pro to mate nejaky relevantni zdroj? Nerad bych bral iluze ja Vam, nicmene doma mam tri VS studenty (1x FEL CVUT a 2x UK - PrF a FF) a v praci dalsi 4 (vsichni IT na ruznych VS v ruznych mestech). Ujistuji Vas, ze nikdo z nich nepreferuje distancni vyuku ani omylem.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #24 kdy: 20 Října 2021, 13:02:47 »

Vsude se dostanete, jak se rika "drzé čelo lepší než poplužní dvůr". Ale uz musite mit koule, kdyz vas tam nekdo oslovi a zepta se co tam delate, proc fotite a podobne, ho poslat nekam a chovat se stale ze tam patrite. Druha vec ze je to kazdemu uplne jedno kdo se jim pohybuje po skole az do okamziku kdy se nekomu neco ztrati z kanclu, z prednaskove mistnosti ....

Nejde o to, jestli na to mám odvahu či o důsledky takového činu. Jenom jsem Vás chtěl vyvést z omylu, že nějaký přístup skrz čipovou kartu (pokud tam není turniket, který vyloženě propouští po jednom) nevyřeší to, že se tam nedostane neoprávněná osoba.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #25 kdy: 20 Října 2021, 14:26:26 »

Vsude se dostanete, jak se rika "drzé čelo lepší než poplužní dvůr". Ale uz musite mit koule, kdyz vas tam nekdo oslovi a zepta se co tam delate, proc fotite a podobne, ho poslat nekam a chovat se stale ze tam patrite. Druha vec ze je to kazdemu uplne jedno kdo se jim pohybuje po skole az do okamziku kdy se nekomu neco ztrati z kanclu, z prednaskove mistnosti ....

Nejde o to, jestli na to mám odvahu či o důsledky takového činu. Jenom jsem Vás chtěl vyvést z omylu, že nějaký přístup skrz čipovou kartu (pokud tam není turniket, který vyloženě propouští po jednom) nevyřeší to, že se tam nedostane neoprávněná osoba.
Nejde o to zda se tam dostanete, ale ze tam je nejaka fyzicka zabrana. Tedy pak uz lze klast relativne neprijemne otazky typu "koho shanite", "jste zapsana na recepci" a podobne. Tedy ze zcela evidentne musela dotycna osoba vedome prekonat nejakou prekazku volneho vstupu
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #26 kdy: 20 Října 2021, 14:32:12 »

Za svuj zivot uz jsem byl na mnoha verejnych vysokych skolach a pokud neslo o laboratore, nejake specializovane ucebny a podobne, vsude byl naprosto volny pristup. Bez jakekoli kontroly (max baba na recepci, ktera tam ale byla prave na vydavani klicu od uceben, nikoli na kontrolu vstupu).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #27 kdy: 20 Října 2021, 14:34:28 »

Celá tahle debata se točí kolem toho, že se úřednice dostala na VŠ neoprávněně. Přemýšlel někdo nad scénářem, že jí tam prostě škola musela pustit? Nepředpokládám, že by to byl problém a že by se škola nějak vzpouzela..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #28 kdy: 20 Října 2021, 15:31:53 »

Nejde o to zda se tam dostanete, ale ze tam je nejaka fyzicka zabrana. Tedy pak uz lze klast relativne neprijemne otazky typu "koho shanite", "jste zapsana na recepci" a podobne. Tedy ze zcela evidentne musela dotycna osoba vedome prekonat nejakou prekazku volneho vstupu

Aha tedy se snažíte sdělit, že neoprávněným překonáním vstupu na čipové karty dochází vlastně k vloupání. Nebylo mi to jasné, protože výše dáváte do přímé souvilosti vstup na čipovou kartu a přítomnost neoprávněné osoby. Jste si ovšem jist, že by se do školy, které jste studentem nedostala osoba tak, že by zkrátka nějakého studenta požádala o vpuštění bez dalšího udání důvodu? - Já bych si tím na základě vlastních zkušeností až tak jist nebyl ;)

 Nicméně na to, aby bylo možné osobu z místa vykázat není potřeba, aby překonala překážku, dle mého názoru postačuje, když nebude mít oprávnění či zákonný důvod se na daném místě zdržovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #29 kdy: 20 Října 2021, 15:47:43 »

Celá tahle debata se točí kolem toho, že se úřednice dostala na VŠ neoprávněně. Přemýšlel někdo nad scénářem, že jí tam prostě škola musela pustit? Nepředpokládám, že by to byl problém a že by se škola nějak vzpouzela..
Pokud tam plni sve zakonne povinosti, pak je tam bud se souhlasem a nebo souhlas nepotrebuje. fizlove tam taky polezou jak do vlastniho, pokud budou neco resit. Ale i tak je dobre dat pani nejak najevo, kam patri.
IP zaznamenána