30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Placené parkoviště bez lístku  (Přečteno 8130 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
[WIN] Placené parkoviště bez lístku
« kdy: 01 Října 2021, 14:38:10 »

Dobrý den,
kamarádovi přistála ve schránce výzva provozovateli k zaplacení určené částky na 700 Kč za nerespektování dopr. zn. IP13c.

Chci mu s tímto pomoci - nemáme helmuta ani deadmuta, takže jsem se mu nabídl k dispozici jakožto spolupracující řidič.

Existuje nějaká lepší cesta?
Děkuji.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2021, 11:25:22 »

Spolupracující řidič je dobrá varianta, při správném provedení.

V tomto daném případě mě ještě zaujalo, že úřad používá značku s dodatkovou tabulkou E7b "Směrová šipka (pro odbočení)" ačkoliv v tomto případě by měl použít spíš něco jako E8d "Úsek platnosti". Sice to na tomhle nevyhrajete, ale každá věc, se kterou se bude muset úřad vypořádat, zvyšuje šanci na úspěch.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2021, 12:47:04 »

Provozovatel mě udal jako řidiče.

V DS mi přistála Výzva (viz příloha), abych se dostavil k podání vysvětlení. Nemám v úmyslu ztrácet čas ježděním do Ústí, takže učiním podání vysvětlení vzdáleně přes DS.

Prosím o info, zda je můj plánovaný postup správný:
1. V podání vysvětlení se přiznám, že jsem předmětné vozidlo zaparkoval/odstavil, ale nejednalo se o přestupek.

2. Rozběhne se správní řízení Příkazem nebo jiným cancem. Na to po odporu rozjedu kočkování o spis, námitky podjatosti atd., chápu prosím správně, že se během SŘ nesmím přiznat a ve vhodnou dobu (po ústním jednání, které bude správní orgán považovat za seznámení s podklady ve spisu?) se vyjádřit, že jsem předmětné vozidlo neřídil?

3. Správní orgán vydá rozhodnutí o zastavení řízení, proti kterému se odvolám a budeme doufat, že KÚ odvolání nevyřídí do ročního výročí spáchání přestupku.

Správní lhůty se snažíme využívat na maximum (chyba možná byla, že jsme udali řidiče do 15 dnů jak bylo uvedeno v prvním dopisu od Magistrátu a ne až 60. den).

Děkuji také uživateli Tez za postřeh, který jistě během řízení využijeme.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2021, 12:49:34 »

Ještě malý postřeh: provozovatel udávací dopis zapomněl podepsat a správní orgán toto přešel bez povšimnutí. Má to pro budoucí taktiku nějakou váhu?
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2021, 13:41:00 »

Já bych se asi napřed zkusil omluvit a požádat o nový termín, když už to nabízí. A to, že jste neřídil bych si nechal až do odvolání. Pokud rozhodnou o Vaší vině jen na základě záznamu o podání vysvětlení, tak jim to SO2 omlátí podle § 137 odst. 4 správního řádu o hlavu. Ono totiž odvolání proti usnesení o zastavení řízení nemá odkladný účinek, takže by se SO1 mohl teoreticky pustit do řešení přestupku provozovatele ještě dříve než SO2 rozhodne.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2021, 14:36:11 »

Z prvního termínu se pokusím omluvit. Mám v plánu správnímu orgánu oznámit, že budu v zahraničí. Je možné to doložit na základě printscreenu emailové komunikace s provozovatelem ubytovacích služeb?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2021, 07:53:37 »

Na dnešek jsem předvolán na ÚJ.
25. 10. jsem se omluvil a od SO dosud žádná odpověď. Má smysl se preventivně přiznat, kdyby SO náhodou chtěl obrátit řízení opět proti provozovateli?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2021, 12:57:50 »

Dorazila Výzva k osobnímu podání vysvětlení na 15.12., pravděpodobně podám vysvětlení písemně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2021, 13:02:03 »

Podání vysvětlení následující po ÚJ? To je nějaké divné. nepřišlo Vám další předvolání k ústnímu jednání? Nebo naopak nebylo minule něco jiného než ÚJ?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #9 kdy: 23 Listopadu 2021, 09:29:12 »

Podání vysvětlení následující po ÚJ? To je nějaké divné. nepřišlo Vám další předvolání k ústnímu jednání? Nebo naopak nebylo minule něco jiného než ÚJ?
Z prvního předvolání k podání vysvětlení jsem se omluvil, nyní tedy přišlo znovu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #10 kdy: 23 Listopadu 2021, 09:41:31 »

Prosím necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, snižuje to přehlednost. Děkuji.

Tedy to co proběhlo 01.11.2021 nebylo ÚJ, nýbrž termín podání vysvětlení, chápu to správně? (ač se to třeba nezdá, mezi podáním vysvětlení a ÚJ je velký rozdíl)

Nyní by bylo vhodné podat vysvětlení (klidně písemně) a k přestupku se přiznat (pokud tedy neplánujete další omluvu). Kdy cca mělo k přestupku dojít?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #11 kdy: 23 Listopadu 2021, 13:33:37 »

Prozatímní chronologie je takováto:
30. 8. 2021 - spáchání údajného přestupku
6. 10. 2021 - udán já jakožto řidič
21. 10. 2021 - doručeno předvolání k podání vysvětlení na 1. 11. 2021
25. 10. 2021 - odeslána omluvenka, že se nemohu 1. 11. dostavit a žádám o nový termín
20. 11. 2021 - doručeno předvolání k podání vysvětlení na 15. 11. 2021

Napsal jsem ÚJ, ale myslel jsem podání vysvětlení, za což se omlouvám. Nyní ten rozdíl již vidím, ale v tu chvíli mi to nedošlo.

Plánuji se k přestupku písemně doznat písemným podáním vysvětlení přes DS v den plánovaného konání. Je to tak správně?
Děkuji za rady.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2021, 21:01:43 »

20. 11. 2021 - doručeno předvolání k podání vysvětlení na 15. 11. 2021
Předpokládám, že na 15.12.2021.

Ano, postup je správný.

Lze to ještě vylepšit podáním obyčejným e-mailem, které bude následně potvrzeno via DS, nebo třeba doporučeným dopisem, kdy se zapomenete podepsat.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #13 kdy: 24 Listopadu 2021, 07:20:31 »

Ano, měl jsem na mysli 15.12.   :D

Děkuji za rady - využiji podání emailem.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Placené parkoviště bez lístku
« Odpověď #14 kdy: 13 Března 2022, 19:03:35 »

Přišlo pozvání na 28. března na orálek.

Co byste volili jako nejlepší postup? Omluvenku?
IP zaznamenána