30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přiložení botičky - manipulační poplatek  (Přečteno 8487 krát)

Hartman12

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Přiložení botičky - manipulační poplatek
« kdy: 29 Ledna 2015, 11:21:25 »

Ahoj, chtěl bych znát Váš názor na následující. Pokud člověk dostane botičku například v Berouně, nařízení č.13/2005 (http://www.mesto-beroun.cz/e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah4988_1.pdf&original=13_05.pdf) říká následujícíc cituji:


"3/ Maximální cena v sobě zahrnuje jízdní výkon na místo, přiložení technického
prostředku k zabránění odjezdu vozidla, pořízení písemného záznamu
a fotodokumentace /2 ks foto barevné/ o zablokování vozidla, odstranění technického
prostředku a předání vozidla jeho provozovateli s vystavením potvrzení
o provedeném úkonu a jeho ceně.
4/ Maximální cenou se rozumí cena včetně daně z přidané hodnoty podle zvláštního
právního předpisu."

A já bych se chtěl zeptat, co znamená "přiložení technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla"...stačí, když bude botička přiložena vedle vašeho vozidla, nebo musí být již nasazena a uzamknuta, nebo v jaké fázi již lze botičku brát, jako "přiloženou"? Nevíte, zda je možné toto někde dohledat, nebo jak se toto řeší?

Jde mi o to, že někde údajně vybírají manipulační poplatek již za přiložení k vozidlu, někde až za nasazení na vozidlo. Takže jak je to podle vás?

Díky moc za rady
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2015, 12:23:39 »

"přiložení technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla"

Chápu jako nasazení botičky. Jestliže zabraňuje odjezdu vozidla, tak je nasazená a opravdu brání odjezdu.
Přiložení botičky vedle vozidla, vozidlu odjet nezabraňuje.
Pokud by se mi stalo, že je chytnu těsně před nasazením a požadovali by manipulační poplatek za přiložení, tak buď zkusím rovonou odjet :) nebo jim řeknu dobře, ale nejprve tu botičku nasaďte a pak můžete účtovat přiložení botičky. Nevím jak by se tvářili, ale je to fuk. Ať by tam bota byla nebo ne, tak jim nedám ani korunu, maximálně předložím OP a ORV. Botu musí sundat nebo uklidit a pápá.

Pravděpodobně někde využívají model MP Praha, kdy odtahují vozidla a za započatý odtah taky účtují.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2015, 13:08:30 »

Citace
Pravděpodobně někde využívají model MP Praha, kdy odtahují vozidla a za započatý odtah taky účtují.

Jak je to s tím humlovým návrhem, četl jsem, že prošel, ale pak už sem se nedohledal ke znění. Mam na mysli to, že odtáhnout auto lze až po 24h s botičkou, pokud nebrání v provozu?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2015, 13:41:15 »

Pravděpodobně někde využívají model MP Praha, kdy odtahují vozidla a za započatý odtah taky účtují.

V Brně účtují "celý" odtah od okamžiku, kdy se kola odlepí od země.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2015, 13:48:25 »

Jo, ale ovčanům účtují i takzvaný částečný odtah už jen proto, že jedou kolem na lovu a zastaví u kořisti (když městská opice si vozí šunky v autě soukromé odtahovky)…
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2015, 19:25:36 »

Vážení,

Chci se pokusit vymoct 400 Kč za neoprávněně přiloženou botu... Po kom? Městapo nebo rovnou MNV?

Díky
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2015, 23:51:13 »

Zhruba před dvěma týdny mi taky nasadili opičky botičku a tak jsem je zavolal a řekl, že jim k tomu nic nebudu říkat a ať mi to urychleně sundají. Opičák furt otravoval, že musí do zápisu něco napsat, tak jsem řekl, ať tam napíše, že tu to vozidlo jenom vyzvedávám... Čili jsem na místě nic nezaplatil, opičák botičku sundal a popřál mi kysele "s pánem bohem" a tím věc pro tu chvíli skončila. Samozřejmě čekám, že úřad se svých pětset korun, který mi opičák navrhoval, jen tak nevzdá a něco pošle. Trochu to komplikuje fakt, že to bylo služební auto, ale to mě nemůže zastavit a hodlám jim naservírovat nějakou mrtvolu a budou mít po prdeli.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2015, 23:44:06 »

...............ale to mě nemůže zastavit a hodlám jim naservírovat nějakou mrtvolu a budou mít po prdeli.
Výhoda je, že ta mrtvola nemusela být schovaná v tom autě, ale může zemřít kdykoli před Vaším udáním. Takže je to vlastně i dobrá příležitost se zbavit šéfa. 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Přiložení botičky - manipulační poplatek
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2015, 21:50:21 »

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
IP zaznamenána