30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na chodníku P10  (Přečteno 2763 krát)

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Stání na chodníku P10
« kdy: 29 Září 2021, 18:23:38 »

Dobrý den,
jen co se vyřeší jedna věc, hned se nabídne další  ;D
Nebohým obyvatelům Prahy 10, kteří mají šířku zadku přes metr jsem znemožnil pohybovat se volně po chodníku...
12.8.2021 Zjištěn přestupek provozovatele - stání půlkou auta na chodníku
27.9.2021 Vyzvednuta výzva od magistrátu Prahy v DS k zaplacení 300Kč, kde mi mile sdělují, že je to velmi snadné a po zaplacení se nic řešit nebude.

Chodník je veden jako komunikace, ne jako vlastní pozemek.

Nějakou praxi s nahlášením spolupracujícího řidiče už mám, ale vzhledem k nízkému odpustku nevím, zda se mi chce absolvovat celý cyklus a psát za řidiče veškerou korespondenci.
Na druhou stranu není to městská část, ale HMP, takže co jsem se tak dočetl, mohlo by to slušně vyhnít po nahlášení. Máte někdo aktuálnější poznatky? Jede HMP turbo? 60 dní od zjištění ještě stíhám...
Díky.

V příloze je fotka místa a roztomilý dopis.
« Poslední změna: 29 Září 2021, 18:28:44 od Halford »
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku P10
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2021, 18:44:06 »

Tenhle rok mi přišlo průběžně asi 7 výzev od MHMP, udal jsem řidiče a od té doby ticho. Mají toho moc, šance na vyhnití velká.
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku P10
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2021, 15:19:59 »

Model ignor od začátku zatím funguje.  V Praze mají asi 100 000 přestupků měsíčně. https://www.idnes.cz/praha/zpravy/doprava-ridici-policie-auto-parkovani-pokuty.A211018_112856_praha-zpravy_hend&h=9FDF34297C1A955CC5DC1E803D479D6A V rroce 2019 to bylo 350 000 přestupků na půl roku, evidentně s rozšiřováním zon jich je víc.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku P10
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2021, 21:05:56 »

Hlavně u MHMP je nutné podtrhnout, že nejede turbo model. Takže řidiče udávat až po výzvě k podání vysvětlení provozovateli.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku P10
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2022, 18:51:04 »

S dovolením se připojím pod toto téma..

je to obdobné.. MHMP, stání na chodníku, jen je to P5

Výzvu za 300 jsem ignoroval, ostatně jako všecky co mi chodí ( a že jich je) ale na jedno z mnoha parkování nyní přišla výzva k podání vysvětlení.
 
ad1/ píšou doslova, že mám sdělit, kdo řídil vozidlo v určitý den a v přesný čas kdy zjistili přestupek.. - Mám chuť jim napsat že vozidlo něřídil nikdo jak se sami přesvědčili.. Stálo prázdné na chodníku-- píšou to i v tom lejstru.. a že asi nerozumím otázce.. a prosím o upřesnění .. (má to cenu? Nikoho neudám, ale zároveň podám vysvětlení)

ad2/ ten chodník vypadá dost jako vjezd.. má sklopenou obrubu a na druhém konci je nakládací rampa.. Ve vjezdu parkovat můžu ne? Vyhrazené to není ani zakázané.. v katastru jiná/ostatní plocha
jak je vůbec definován chodník??

Pokud tyto možnosti jsou k ničemu mohu udat sebe nebo manželku a pak zdržovat..

Díky za případné rady..
« Poslední změna: 16 Ledna 2022, 18:55:21 od jamaco »
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku P10
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2022, 18:42:47 »

Tak jen pro info.. Dnes jsem dostal zamítnutí odvolání.. dost rychle - slabých 5 měsíců.. překvapilo..
Argumentačně se s tím tedy vůbec nemazali:

např. proti mé námitce že to kde jsem stál není chodník ale vjezd (je to část kolmo na komunikaci, u komunikace má sklopenou obrubu a na druhé straně je nakládací rampa technické stavby) napsali jakýsi blábol, že už jednou NSS podobnou námitku řešil a že to taky zamítl, a že oni si myslí že to je chodník tak je to chodník.. a hotovo

Na námitku, že kopii spisu jsem dostal neúplnou, že ústní jednání probíhalo zcela v rozporu s tím jak má probíhat a že to mohu dokázat nahrávkou napsali že v protokolu je napsáno, že jsem porozuměl a hotovo.. o nahrávku se nikdo nezajímal..

No je to poučení do budoucna .. soudit se s nimi nebudu..


 
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku P10
« Odpověď #6 kdy: 21 Září 2022, 19:03:52 »

Můžete podat podnět k zahájení přezkumného řízení na Ministerstvo dopravy. To je zdarma. Sice to nejspíš nepomůže, ale pokud máte datovku/e-podpis, já bych to podal.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.